Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ročníková práce Větrné elektrárny. Popis větrné elektrárny Gondola Stožár Rotor Betonový základ Připojení do bezdrátové sítě.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ročníková práce Větrné elektrárny. Popis větrné elektrárny Gondola Stožár Rotor Betonový základ Připojení do bezdrátové sítě."— Transkript prezentace:

1 Ročníková práce Větrné elektrárny

2 Popis větrné elektrárny Gondola Stožár Rotor Betonový základ Připojení do bezdrátové sítě

3 Popis Gondoly Hlavní ložisko Mechanismus Natáčení listů Brzda rotoru Generátor Hřídel

4

5 Popis listu Délka listů je průměrně 45 metrů. První polovina listu je z kovu a druhá je z laminátu. Aby se tyto listy nepoškodily bleskem, jsou opatřeny speciálními receptory na konci listu a dva na ploše listu.

6 Receptor na první ploše listu Receptor na konci listu Receptor na druhé ploše listu

7 Hlučnost Lidé si často stěžuji na hlučnost elektráren a protestují proti jejich výstavbám, proto se začli dělat modernější elektrárny, které hluk ani nějak nevydávají.

8 Trochu historie

9 Kdo vlastně zkonstruoval větrnou elektrárnu ? Sestrojení větrné elektrárny je připisováno Američanovi Charles F. Brush. Přelomu 1887 až 1888 let sestrojil první automatickou větrnou turbínu napojenou na generátor elektric- -kého proudu.

10 První větrná elektrárna První větrná elektrárna byla zkonstruována, jak už jsem psal Charlesem F. Bushem. Rotor elektrárny měl průměr 17 m a skládal se ze 144 paprskovitě uspořádaných lopatek z cedrového dřeva.

11 Výstavba větrné elektrárny Větrné elektrárny nejsou nijak lehké vybudovat a proto se používá velice těžká technika.

12 Rozhovor

13 Konec prezentace Děkuji všem za vyslechnutí a shlédnutí mé prezentace doufám, že jste se něco nového dozvěděli. Jiří Malý


Stáhnout ppt "Ročníková práce Větrné elektrárny. Popis větrné elektrárny Gondola Stožár Rotor Betonový základ Připojení do bezdrátové sítě."

Podobné prezentace


Reklamy Google