Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Nabídka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Nabídka."— Transkript prezentace:

1 Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Nabídka

2 Číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0266 Číslo materiáluVY_32_INOVACE_BuL_PEK_4OA_13 AutorIng. Ludmila Bulová Tematický celek Pravidla stylizace dopisů a dokumentů (pravidla normalizované úpravy písemností, dle ČSN 50 6411nácvik úpravy dopisů podle ČSN 01 6910 na dopisní předtisk) RočníkTřetí, čtvrtý (opakování k MZ) Datum tvorby13. 4. 2013 AnotacePísemná a elektronická komunikace Metodický pokyn Prezentace slouží k výuce ve třetím ročníku a opakování učiva ve čtvrtém ročníku v předmětu písemná a elektronická komunikace. K prezentaci je nutný PC a dataprojektor.

3 Každá nabídka by měla obsahovat: 1.popis nabízeného zboží (služby) 2.cenu zboží (služby) 3.dodací, platební a přepravní podmínky 4.výzvu k objednávce.

4 Nabídka může být: 1.vyžádaná 2. nevyžádaná

5 Vyžádaná nabídka je odpovědí na poptávku! Budoucí prodejce v ní musí odpovědět na všechny dotazy uvedené v poptávce, zaslat prospekty, katalogy apod.

6 První odstavec úvodní věta Příklady – vyžádaná nabídka: (po oslovení) děkujeme za Váš zájem o naše výrobky (služby, zboží). Nabízíme Vám … děkujeme za Vaši poptávku (e-mail) a posíláme Vám podrobnou nabídku. jsme rádi, že máte zájem o naše … těší nás Vaše poptávka po zboží, které jsme inzerovali v … Vaše poptávka nás potěšila, nemůžeme Vám však v krátké lhůtě zaslat závaznou nabídku.

7 Druhý odstavec přesný popis zboží (služby) které nabízíme. Případně i zvýraznění textu.

8 Třetí odstavec Závěr – výzva k objednávce a zdvořilostní závěrečná věta. Příklady: Ujišťujeme Vás, že Vaši objednávku vyřídíme co nejdříve. Věříme, že Vám naše nabídka bude vyhovovat a očekáváme v co nejkratší době Vaši objednávku. Zasíláme vzorky nabízeného materiálu (výrobku, zboží), abyste sami mohli posoudit jeho kvalitu a těšíme se na Vaši objednávku.

9 Nevyžádaná nabídka Prodávající rozesílá nabídky bez předchozí poptávky širokému okruhu možných zájemců. Pokud je rozesílána formou obchodního dopisu, musí být přesvědčivá a bezvadná všech stránkách i po formální stránce.

10 První odstavec úvodní věta Příklady – nevyžádaná nabídka (po oslovení) patříte mezi naše významné obchodní partnery, a proto si Vám nabízíme… z Vašeho inzerátu v…. jsme zjistili, že hledáte dodavatele… na základě doporučení se na Vás obracíme s nabídkou… od ledna letošního roku jsme zavedli novou službu (výrobek). Domníváme se že byste ji mohli využít, a proto Vám nabízíme…

11 Druhý odstavec přesný popis zboží (služby) které nabízíme. Případně i zvýraznění textu.

12 Třetí odstavec Závěr – výzva k objednávce a zdvořilostní závěrečná věta. Příklady: Doufáme, že i nadále budeme úspěšně spolupracovat a očekáváme Vaši objednávku. Ujišťujeme Vás, že Vaši objednávku vyřídíme v co nejkratší době. Očekáváme Vaši objednávku a těšíme se na naši spolupráci.

13 Nevyžádanou nabídkou jsou i nejrůznější propagační letáky, odpovědi na poptávkové inzeráty nebo písemnosti při průzkumu trhu.

14 1.Rozhledy časopis pro písemnou a elektonickou komunikaci, Ročník 79, říjen 2003, číslo 2. Vydavatel. Národní ústav odborného vzdělávání v Praze. 2.AUTOR. SOŠP Trutnov, s. r. o. (2006) Dostupné na: http://projekty.sosptu.cz/obk/nabidka.html 3.ČSN 01 6910 – Úprava písemností zpracovaných textovými editory Normu vydal Český normalizační institut v dubnu 2007. Použité zdroje


Stáhnout ppt "Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín Nabídka."

Podobné prezentace


Reklamy Google