Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“"— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“
Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o. Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Projekt: CZ.1.07/1.5.00/ Tematická oblast: Obchodní korespondence Autor: Ing. Vlasta Straková Téma: Cvičení - obchodní dopis Číslo materiálu: VY_32_INOVACE_OK_10_cvičení obchodní dopis Datum tvorby: Anotace: Prezentace je určena pro žáky 2. a 3. ročníku SŠ, slouží procvičení učiva a ověření znalostí žáků. Klíčová slova: úprava obchodního dopisu

2 Cvičení - obchodní dopis
POKYNY Zadání 1 a zadání 2 vypracujte ve Wordu do PREDTIS2 (svislé odvolácí údaje). Údaje, které chybí (např. adresa), doplňte podle vlastního uvážení.

3 Cvičení - obchodní dopis
Zadání 1 Firma Bella-styl, s. r. o. odpovídá na dotaz firmy Fandasport, a. s. týkající se knoflíků, zipů a druků. Doporučuje adresátovi, aby využil standardních rozměrů zipů, u kterých jsou dodací lhůty krátké. Nerozevíratelné zipy jsou k dispozici na skladě v dostatečném množství, v balení po 100 kusech. Pro usnadnění výběru zasílá adresátovi Katalog s dodacími podmínkami. Dopis podepíše Ing. Karel Příhoda, vedoucí odbytu.

4 Cvičení - obchodní dopis
Zadání 2 Firma Fitcentrum Oáza se dotazuje u firmy GOOD LIVE, v. o. s. (U Přívozu 23, Brno, PSČ ) na zdravotnické zboží z Itálie, jehož je firma u nás výhradním dovozcem. Dle inzerátů v několika sportovních časopisech se jedná o posilující želatinové nápoje. Fitcentrum žádá dovozce o bližší informace o příslušném zboží (prodejní podmínky, cena zboží s DPH, dodací lhůty). Pokud výrobky budou vyhovovat, může si je odvézt vlastním autem již následující den po obdržení zprávy o možnosti odběru. Datum uveďte dnešní. Dopis podepíše Ing. Kamil Zelenáček, manager fitcentra.

5 Otázky 1. Kdo je adresátem? 2. Kolik řádků bude mít záhlaví dopisu? 3. Budou v zadání dva datumy? 4. Je stejné jméno u „vyřizuje“ a podpis? Vypracujte odpovědi pro zadání 1 a pro zadání 2.

6 Zdroje Kroužek J., Kuldová O.: Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost 1, Praha, Fortuna 2003, ISBN Fleischmannová E. a kol: Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost 2, Praha, Fortuna 2005, ISBN Kuldová O., Kroužek J.: Písemná elektronická komunikace pro střední školy a veřejnost 3, Praha, Fortuna 2007, ISBN Gafronová J., Bečka J. V: Stylizace obchodních dopisů (praktická příručka), Praha, SPN 1993, ISBN Kuldová O., Fleischmannová E.: Jak psát obchodní dopisy a jiné písemnosti, Praha, Fortuna 2001, ISBN Fleischmannová E. a kol.: Obchodní korespondence pro střední školy, Praha, Fortuna 2005, ISBN X Není-li uveden zdroj, je použitý materiál z vlastních zdrojů autorky.


Stáhnout ppt "Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“"

Podobné prezentace


Reklamy Google