Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Medvědovité šelmy Mgr. Vlastimil Homolka Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Medvědovité šelmy Mgr. Vlastimil Homolka Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."— Transkript prezentace:

1 Medvědovité šelmy Mgr. Vlastimil Homolka Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/

2 Medvědovité šelmy: -Největší žijící šelmy. -Velká hlava, zavalité tělo a končetiny zakončeny mohutnými tlapami. -Většinou všežravci. -Vyskytují se od tropických lesů až po polární oblasti.

3 Medvěd lední: -Největší medvěd na Zemi. -Arktida a Kanada. -Loví ryby a tuleně na zamrzlém moři.

4

5

6

7

8 Medvěd hnědý: -Naše největší šelma, žije v Beskydech. -Všežravec. -Výskyt: Evropa, Asie a Severní Amerika. ( brtník, kodiak, grizzly).

9

10

11 medved-stribrny-losos-stribrny-oncorhynchus-kisutch-853.jpg

12 Panda velká: -Žije v horách Číny. -Živí se bambusovými výhonky, spotřebuje jich až 12 kg denně. -Velmi vzácná.

13

14

15

16 Použité zdroje: Objekty použité k vytvoření této prezentace jsou součástí Microsoft PowerPoint, Ivana Vaněčková, Jana Skýbová, Drahuše Markvartová, Tomáš Hejda (2006): Přírodopis 8 učebnice pro základní školy a víceletá gymnázia, Nakladatelství Fraus 2006, dále vlastní nápady. Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech základních škol. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Vlastimil Homolka. Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/


Stáhnout ppt "Medvědovité šelmy Mgr. Vlastimil Homolka Zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů s cílem zvyšování motivace žáků ke vzdělávání v těchto oborech registrační."

Podobné prezentace


Reklamy Google