Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

POLÁRNÍ OBLAST. POLÁRNÍ OBLAST A VŠE O NÍ LIDÉ ŽIJÍ TÉMĚŘ PO CELÉM SVĚTĚ. JSOU VŠAK PODMÍNKY TAK KRUTÉ, ŽE TADY ČLOVĚK NEMŮŽE DLOUHODOBĚ ŽÍT! MEZI NĚ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "POLÁRNÍ OBLAST. POLÁRNÍ OBLAST A VŠE O NÍ LIDÉ ŽIJÍ TÉMĚŘ PO CELÉM SVĚTĚ. JSOU VŠAK PODMÍNKY TAK KRUTÉ, ŽE TADY ČLOVĚK NEMŮŽE DLOUHODOBĚ ŽÍT! MEZI NĚ."— Transkript prezentace:

1 POLÁRNÍ OBLAST

2 POLÁRNÍ OBLAST A VŠE O NÍ LIDÉ ŽIJÍ TÉMĚŘ PO CELÉM SVĚTĚ. JSOU VŠAK PODMÍNKY TAK KRUTÉ, ŽE TADY ČLOVĚK NEMŮŽE DLOUHODOBĚ ŽÍT! MEZI NĚ PATŘÍ POLÁRNÍ OBLAST. LIDÉ ŽIJÍ TÉMĚŘ PO CELÉM SVĚTĚ. JSOU VŠAK PODMÍNKY TAK KRUTÉ, ŽE TADY ČLOVĚK NEMŮŽE DLOUHODOBĚ ŽÍT! MEZI NĚ PATŘÍ POLÁRNÍ OBLAST. ANTARKTIDA PRÁVĚ LEŽÍ V POLÁRNÍ OBLASTI. ANTARKTIDA PRÁVĚ LEŽÍ V POLÁRNÍ OBLASTI.

3 ANTARKTIDA ANTARKTIDA Antarktida je nejchladnější kontinent na Zemi. Antarktida je nejchladnější kontinent na Zemi. Teploty ve vnitrozemí se v zimě pohybují průměrně od −40 °C do -70°C, extrémy dosahují i −90 °C. Teploty ve vnitrozemí se v zimě pohybují průměrně od −40 °C do -70°C, extrémy dosahují i −90 °C. V létě kolísají mezi −10 °C a −40 °C. Východní Antarktida je obecně chladnější. V létě kolísají mezi −10 °C a −40 °C. Východní Antarktida je obecně chladnější.

4 OBRÁZKY POLÁRNÍ ZÁŘE OBRÁZKY POLÁRNÍ ZÁŘE

5 ZVÍŘATA ŽIJÍCÍ V ANTARKTIDĚ ZVÍŘATA ŽIJÍCÍ V ANTARKTIDĚ POLÁRNÍ LIŠKA MEDVĚD LEDNÍ POLÁRNÍ LIŠKA MEDVĚD LEDNÍ

6 KOSATKA DRAVÁ a další … KOSATKA DRAVÁ a další …

7 Objevení Antarktidy Již v roce 1773 spatřil anglický mořeplavec James Cook jižní polární kruh. Antarktida byla poprvé spatřena v roce 1820 nezávisle.

8

9

10 ZAJÍMAVOSTI Nejvyšší naměřená teplota: +14 °C Nejnižší naměřená teplota: −89,4 °C Téměř celý kontinent leží na jih od jižního polárního kruhu. Antarktidu můžeme rozdělit na dvě části:Východní Antarktidu, rozlohou větší a chladnější a Západní Antarktidu s členitějším pobřežím.

11 KONEC KONEC REFERÁT ZPRACOVALA LUCIE ČACHOTSKÁ

12 DĚKUJI ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "POLÁRNÍ OBLAST. POLÁRNÍ OBLAST A VŠE O NÍ LIDÉ ŽIJÍ TÉMĚŘ PO CELÉM SVĚTĚ. JSOU VŠAK PODMÍNKY TAK KRUTÉ, ŽE TADY ČLOVĚK NEMŮŽE DLOUHODOBĚ ŽÍT! MEZI NĚ."

Podobné prezentace


Reklamy Google