Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s městem Brnem, nejznámějšími.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s městem Brnem, nejznámějšími."— Transkript prezentace:

1 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s městem Brnem, nejznámějšími památkami a pověstmi a turisticky atraktivními místy města. Druh učebního materiáluDUM Očekávané výstupy Rozeznává současné a minulé a orientuje se v hlavních reáliích minulosti a současnosti naší vlasti s využitím regionálních specifik. Zdůvodní základní význam kulturních památek z hlediska regionu. Pro koho je materiál určen žák ZŠ, 4. a 5. ročník Autor PhDr. Bohumila Fillová Datum vzniku 20.9.2011 Vzdělávací oblast Člověk a jeho svět Procházka městem Brnem Vlastivěda, 4. a 5. ročník VY_32_INOVACE_276, 14. sada, Vlastivěda

2 PROCHÁZKA MĚSTEM BRNEM Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

3 BRNO  druhé největší město ČR  téměř půl milionu obyvatel  leží na soutoku Svratky a Svitavy  správní středisko Jihomoravského kraje  sídlo Nejvyššího soudu a Ústavního soudu Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

4  doprava – železniční, silniční, letecká  průmysl – lehký, logistika, služby  nejznámější strojírenské závody : Zetor – výroba traktorů Zbrojovka – výroba loveckých zbraní, pistolí Královopolská strojírna Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

5  středisko vysokého školství – Masarykova univerzita  město veletrhů – Brněnské výstaviště  Masarykův okruh – motocyklové závody  ohňostroje Ignis Brunensis (od r.1998)  dominanty města – hrad Špilberk, katedrála sv. Petra a Pavla Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

6 Janáčkovo divadlo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

7 Socha hudebního skladatele Leoše Janáčka před divadlem Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

8 Park pod Janáčkovým divadlem Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

9 Park – směrem k ulici Milady Horákové Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

10 Sousoší bratří Mrštíků Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

11 Mahenovo divadlo z roku 1882 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

12 Výzdoba Mahenova divadla Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

13 Centrum města- náměstí Svobody Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

14 Náměstí Svobody, v pozadí kostel svatého Jakuba Autorem materiálu a všech jeho částí, není- li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

15 Pohled z náměstí směrem k Masarykově ulici Autorem materiálu a všech jeho částí, není- li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

16 Špalíček Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

17 Dominikánské náměstí Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

18 Hrad Špilberk – dominanta města Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

19 Pohled na ulici Husovu, vzadu Červený kostel Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

20 Katedrála svatého Petra a Pavla Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

21 Hodiny na věži katedrály odbíjejí poledne o hodinu dříve Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

22 Denisovy sady pod Petrovem Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

23 Kolonáda v Denisových sadech Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

24 Obelisk v Denisových sadech – z r. 1818 – oslava vítězství nad Napoleonem Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

25 Pohled na město z Denisových sadů Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

26 A další pohled na město Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

27 Zelný rynk, uprostřed kašna Parnas Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

28 Stará radnice s průčelím Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

29 V podchodě radnice je zavěšen známý brněnský drak a brněnské kolo Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

30 Radniční ulice Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

31 Nákupní centrum Galerie Vaňkovka Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

32 Vaňkovka s velikonoční výzdobou Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

33

34 Odpověz na otázky: 1.Na soutoku kterých řek leží Brno? 2.Jaký je ve městě rozvinutý průmysl? 3.Jmenuj nejznámější strojírenské závody, co se v nich vyrábí? 4. Jak se jmenuje brněnská univerzita? 5.Jaký název má hrad v Brně? Co o něm víš? 6.Jmenuj jedno divadlo. 7.Co je zavěšené v průjezdu staré radnice? Znáš pověst? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.

35 Použité zdroje: [cit. 2011-9-20 ] autor neuveden. Text dostupný pod licencí Creative Commons na www: http://cs.wikipedia.org/wiki/Brno Fotografický materiál – soukromý archiv Bohumily Fillové, pořízený dne 22.3.2008 Plánek Brna– autor B. Fillová- PrintScreen z http://www.mapy.cz/#!x=16.628361&y=49.199376&z=12&t=s&l=16&q=mapa% 2520Brno&qp=16.471127_49.322387_16.622821_49.362096_12 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová.


Stáhnout ppt "Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je PhDr. Bohumila Fillová. ANOTACE Soubor slouží k seznámení žáků s městem Brnem, nejznámějšími."

Podobné prezentace


Reklamy Google