Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SADA č. VIII Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA VIII_ČJS, DUM 13 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Název: Pardubice.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SADA č. VIII Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA VIII_ČJS, DUM 13 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Název: Pardubice."— Transkript prezentace:

1 SADA č. VIII Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA VIII_ČJS, DUM 13 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Název: Pardubice – náš kraj Autor: Jana Sedláková Stručná anotace: Tato prezentace slouží k opakování a procvičování učiva 4. ročníku o našem kraji. Metodické zhodnocení: Prezentace byla odpilotována 16.9. 2011 ve třídě 5.A ZŠ Studánka.

2 Pardubice – náš kraj Opakování a utřídění poznatků

3 KŘÍŽOVKA

4 Najdi na mapě Pardubic tuto ulici a pověz ostatním, k jakému důležitému místu vede. 1.Jméno významné památky na konci Třídy Míru, ze které se můžeme rozhlédnout do dáli. 2.Řeka, která vtéká do Pardubic ze severu. 3.Náměstí, na kterém se nachází radnice. 4.Hlavní město Praha a zbývá ještě kolik krajů? 5.Název nejznámějšího dostihového závodu. 6.Hrad nedaleko Pardubic. 7.Řeka, která se v Pardubicích vlévá do Labe. 8.Název plochodrážních závodů. 9.Zkratka Východočeského divadla. 10. Památka ve městě věnovaná sv. Bartoloměji. 11. Co stavěli lidé na ochranu města před nemocí zvanou mor?

5 Poznáš, co je ukryté na obrázku? Které zvíře mají Pardubice ve znaku? Které dvě řeky se zde stékají? Jak zní jméno pánů z Pardubic? Které sporty jsou v Pardubicích velmi oblíbené? Na jakou světovou stranu leží Pardubice od Prahy? Nejznámější potravinář- ský výrobek z Pardubic?

6 Správné řešení tajenky: ZELENÁBRÁNA LABE PERNŠTÝNSKÉ TŘINÁCT VELKÁPARDUBICKÁ KUNĚTICKÁHORA CHRUDIMKA ZLATÁPŘILBA VČD KOSTEL MOROVÝSLOUP

7 Správné řešení otázek: 1)Které zvíře mají ve znaku Pardubice? – koně 2) Jak zní jméno pánů z Pardubic?- Pernštejni 3) Na jakou světovou stranu leží Pardubice od Prahy? - východ 4) Které dvě řeky se zde stékají?- Chrudimka se zde vlévá do Labe 5) Které sporty jsou v Pardubicích velmi oblíbené? - hokej, basketbal, fotbal 6) Nejznámější potravinářský výrobek z Pardubic? - perník Citace: Obrázek http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pardubice,_lo%C4%8F_Praha.jpg:

8 Na obrázku se nachází loď Arnošt z Pardubic. Tento parník pluje v krajském městě Pardubicích po Labi.

9 Obrazový materiál : fotoarchiv autor


Stáhnout ppt "SADA č. VIII Identifikátor: VY_32_INOVACE_SADA VIII_ČJS, DUM 13 Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Vzdělávací obor: Člověk a jeho svět Název: Pardubice."

Podobné prezentace


Reklamy Google