Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Družina = parta a tým. Družinový systém stojí na…  Družina jako parta  Rádce – šéf dětské party  Podpora družin vedením oddílu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Družina = parta a tým. Družinový systém stojí na…  Družina jako parta  Rádce – šéf dětské party  Podpora družin vedením oddílu."— Transkript prezentace:

1 Družina = parta a tým

2 Družinový systém stojí na…  Družina jako parta  Rádce – šéf dětské party  Podpora družin vedením oddílu

3 Parta ??? Tým ???

4 Družina jako parta Sounáležitost, stmelení, družinový duch  každý je plnohodnotným členem  rádce musí své členy znát - co od koho čekat, jaký dát komu úkol  tajemství... (!)  družinové výpravy a akce

5 Družina X Oddíl

6 Družina jako parta Družinové funkce a úkoly  Rádce - zodpovídá za celou družinu a její činnost. Zastupuje družinu v oddílové radě. Koordinuje program družinových akcí.  Podrádce - spolupracuje s rádcem na družinovém programu. Zastupuje rádce v případech jeho nepřítomnosti. Může se zúčastňovat oddílových rad.  Hospodář - se stará o družinový majetek a zajišťuje jeho údržbu. Garantuje oddílový majetek zapůjčený družině.  Pokladník - vybírá poplatky na akce, registrační příspěvky. Spravuje družinové finance.  Kronikář - spravuje kroniku družiny, stará se, aby byly všechny družinové akce zaznamenané různými členy a aby byla kronika pěkná a zajímavá.  Zdravotník - nosí na družinové akce lékárničku. Pomáhá ostatním členům s výcvikem první pomoci. Ošetřuje drobná zranění a hlásí je rádci družiny.  Nástěnkář - má na starosti pěknou a estetickou výzdobu nástěnky a družinového koutu.  Fotograf - má na starosti fotodokumentaci družinových akcí. Zpracovává fotografie a zajišťuje jejich výběr. Vystavuje je na webových stránkách a archivuje je.  Redaktor - dodává příspěvky za svou družinu do oddílového časopisu. Podílí se na práci redakční rady.  Kuchař - je odborníkem na vaření a je důležitý během táborové služby a přípravy jídla na akcích.  Webmaster - spravuje webové stránky družiny. Aktualizuje adresář členů. Vystavuje zprávy z činnosti družiny.  Pořádník - zodpovídá za pořádek před odchodem z klubovny. Rozděluje úklid klubovny jednotlivým členům družiny.

7 Družina jako parta Tradice družiny  Jméno družiny - na jméno družiny navazuje znak družiny, barva družiny, pokřik, výzdoba atd.  Insignie družiny - družinová vlajka, nášivka družiny na kroji. Dále například družinové tričko, turbánky, kšiltovky, pletené čepičky atd.  Pokřik družiny  Kronika družiny ukládání fotografií a dalších důležitých dokumentů. Měla by být taková, aby byla funkční - někdy i za cenu toho, že je třeba jen na webových stránkách (ale lepší jen v takové podobě než v žádné).  Vlastní specifika – družina může mít další prvky, které ji budou odlišovat od ostatních družin oddílu. Mohou to být zvykové obřady pro přijetí nováčka, oslavu narozenin a další.

8 Družina jako parta Družinové vybavení  Uložené na místě, kam ostatní nemají volný přístup (vaše bedny)

9 Družina jako parta Družinový web  jména a fotky jednotlivých členů družiny  webová kronika a zápisky z akcí  fotogalerie ze schůzek a z družinových podniků  družinový chat  odkazy na zájmové stránky členů družiny (podle specializace družiny, zájmů jednotlivých členů apod.)

10 Rádce – šéf party  Tomuto tématu bude věnován samostatný program

11 Podpora družin vedením oddílu ?

12

13 Je to výzva ! Díky za pozornost… Doporučená literatura:  Ondřej Kupka a kol., Družinový systém ve skautských oddílech  Miloš Zapletal, Rádce skautské družiny


Stáhnout ppt "Družina = parta a tým. Družinový systém stojí na…  Družina jako parta  Rádce – šéf dětské party  Podpora družin vedením oddílu."

Podobné prezentace


Reklamy Google