Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SKAUTSKÝ KROJ Skautský kroj je jedním z mnoha symbolů skautingu. Patří však mezi ty nejdůležitější a má mnoho součástí. Jak má kroj správně vypadat Vám.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SKAUTSKÝ KROJ Skautský kroj je jedním z mnoha symbolů skautingu. Patří však mezi ty nejdůležitější a má mnoho součástí. Jak má kroj správně vypadat Vám."— Transkript prezentace:

1 SKAUTSKÝ KROJ Skautský kroj je jedním z mnoha symbolů skautingu. Patří však mezi ty nejdůležitější a má mnoho součástí. Jak má kroj správně vypadat Vám poradí tento návod: Základem všeho je skautská košile. (v obchodě pod názvem krojová košile pěší) Důležité je, aby byla právě skautská, neboť se od ostatních košil liší barvou, knoflíčky (je na nich skautská lilie) a několika drobnostmi.K sehnání je společně s dalšími věcmi v obchodě Jun v Praze 7. Nakupovat lze ale i přes internet: Nášivku skautské lilie umístíme na pravý rukáv úplně nahoru, nosí ji jak vlčata, tak i skauti. Nášivku czech republic umístíme nad pravou kapsu. Skautský (obrázek č. 1) a vlčácký (obrázek č. 2) slibový odznak je oprávněn nosit pouze ten, kdo daný slib splnil, jeho umístění je nad levou kapsou.

2 „Domovenku“ Praha umístíme na úplný vršek pravého rukávu.
Označuje město, ve kterém oddíl působí. Číslo oddílu, které vypadá takto, akorát že my budeme mít číslo 96, umístíme hned pod „domovenku.“ Tento lipový lístek označuje, že jste 1 rok u oddílu. Umístíme ho na klopu pravé kapsy. Stříbrný lipový lístek značí 5 let u oddílu. Umístění bude stejné. Odznak 3 orlích per může opět nosit pouze ten, kdo tuto náročnou zkoušku splnil. Odznak přišijeme na levý rukáv pod skautskou lilii. Odznaky odborek a odborností, jako je např. Služba bližním nebo Literát našijeme na levý rukáv pod skaut- skou lilii, případně pod 3 orlí pera. Pozor při nákupu: odborky a odbornosti se liší pro skauty a pro vlčata, něk- teré zkoušky mají 3 stupně, my skládáme vždy stupeň 1. Žlutá šňůrka pro vlčata a zelená šňůrka pro skauty je umístěna na levém rameni pomocí liščího uzle, který jistě znají i ti úplní začátečníci. Její konec, na kterém má být umístěna píšťalka, může zde ale být i třeba kapesní nožík, je pak zastrčen do levé kapsy. Kolem krku, přes límec je položen skautský šátek. Žlutý nosí vlčata, hnědý skauti. Aby nám šátek ne- padal, oba jeho konce provlék- neme turbánkem.

3 Na nástupu není povolena žádná pokrývka hlavy, mimo nástup
Existují sice skautské krojové kalhoty. Od ostatních se ale příliš neliší a tak postačí jakékoliv jiné seriózní kalhoty z jakéhokoliv obchodu.Musí být ale jednobarevné a to nejlépe v barvě kroje nebo jí podobné. Pásek ale použiji již originální, zakoupím opět v Junu. Na nástupu není povolena žádná pokrývka hlavy, mimo nástup je vhodný skautský klobouk, či kšiltovka, kterých je více druhů. Boty by opět měly být podobné barvy a vhodné ke skautingu. Nevhodné jsou např. žabky. Hodí se jednobarevné botasky barvy kroje. Skautský kroj má mnoho dalších součástí, nejsou však povinné. Pro 96. oddíl Šipka napsal: Velbloud


Stáhnout ppt "SKAUTSKÝ KROJ Skautský kroj je jedním z mnoha symbolů skautingu. Patří však mezi ty nejdůležitější a má mnoho součástí. Jak má kroj správně vypadat Vám."

Podobné prezentace


Reklamy Google