Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KULATÝ STŮL ČIIA OSTRAVA 2010 – 03 - 02 © Mgr. František Orság, CIA SVS ČIIA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KULATÝ STŮL ČIIA OSTRAVA 2010 – 03 - 02 © Mgr. František Orság, CIA SVS ČIIA."— Transkript prezentace:

1

2 KULATÝ STŮL ČIIA OSTRAVA 2010 – 03 - 02 © Mgr. František Orság, CIA SVS ČIIA

3 SVS ČIIA© Mgr. František Orság2 Strategie Impuls: Snaha několika individuí z ČIIA o obnovení aktivit SVS v rámci ČIIA a následné jednání zástupců veřejné správy a zástupců Rady ČIIA, kontrolní komise a kanceláře ČIIA –dne 19. 6. 2009 o mantinelech, –dne 16.7.2009 o pravidlech pro rozvinutí aktivit SVS.

4 SVS ČIIA© Mgr. František Orság3 Strategie Právní rámec: –statut ČIIA, –dohoda o spolupráci mezi MF a ČIIA uzavřené dne 13.6.2008, která vymezuje spolupráci související s rozvojem služby interního auditu ve veřejné správě ČR.

5 SVS ČIIA© Mgr. František Orság4 Strategie Záměr pro SVS: –organická částí ČIIA, –nejlepší interní auditoři veřejné správy ČR, –studnice nejlepších zkušenosti z výkonu interního auditu ve veřejné správě po celém světě, –ohnisko činnosti - zdokonalování úrovně výkonu interního auditu ve veřejné správě ČR.

6 SVS ČIIA© Mgr. František Orság5 Strategie Cílem je: –uspokojit vzdělávací potřeby, vyplývající z nových podmínek pro financování veřejné správy, –nenechat se překvapit očekávanými změnami v legislativě pro práci IA – princip jednotného auditu, –nenechat se překvapit očekávanými změnami v metodice pro práci IA – audity systémů a audity operací.

7 SVS ČIIA© Mgr. František Orság6 Strategie Východiskem pro činnost se staly analýzy: –členské základny ČIIA, –schopnosti jednotlivců z veřejné správy prezentovat zájmy auditorů veřejné správy v orgánech ČIIA ve vztahu k předchozí analýze, –pokrytí veřejné správy ČR auditory, –vzdělávacích aktivit ČIIA, –možnostmi ČIIA uspokojit nové požadavky na vzdělání, –účinnosti forem komunikace, –ochoty jednotlivců podílet se na tvorbě nové SVS, –schopnosti individuí vytvořit přípravný výbor, –schopnosti přípravného výboru zaktivizovat IA z veřejné správy směrem k orgánům ČIIA, IA ve veřejné správě.

8 SVS ČIIA© Mgr. František Orság7 Strategie Organizační rámec naplňování: -spolupráce s orgány ČIIA, -spolupráce s kanceláří ČIIA, -pokrytí nezbytných nákladů na aktivity SVS, -vytváření dobrého jména ČIIA, -řádná správa finančních prostředků a majetku ČIIA, -patronace nad činností SVS stanoveným členem Rady ČIIA.

9 SVS ČIIA© Mgr. František Orság8 Strategie Podstata úspěchu: –znát potřeby a uspokojovat je, –komunikovat, –organizovat homogenní skupiny IA – komodity, –organizovat sběr potřeb napříč komoditami a realizovat jejich uspokojení - komise. Každý auditor patří do jedné komodity a alespoň do jedné komise.

10 SVS ČIIA© Mgr. František Orság9 Strategie – obce a města

11 SVS ČIIA© Mgr. František Orság10 Operační plán Hlavní záměry MF a ČIIA pro období 2009 – 2013 –zajištění inovace programů vzdělávání veřejných auditorů - reakce na změny v legislativním rámci řídícího a kontrolního systému veřejné správy ČR, –kvalifikačního programu vzdělávání pro veřejné auditory vytvoření, zajištění jeho realizace, vypracování a zavedení systému jednotné certifikace veřejných auditorů, vypracování a zavedení zásad pro uznávání dosavadního průběžného vzdělávání, –začlenění potřeb profesního rozvoje veřejných auditorů v ČR do vzdělávací činnosti ČIIA.

12 SVS ČIIA© Mgr. František Orság11 2011 Operační plán Základní – rekvalifikační kurz (VEŘEJNÝ AUDITOR I ) VEŘEJNÝ AUDITOR – asistent auditora (první stupeň certifikace) Kurz – Audit systémů SF (VEŘEJNÝ AUDITOR II a) Kurz – Audit operací SF (VEŘEJNÝ AUDITOR IIb) Kurz – Audit systému pro správu veřejných prostředků (VEŘEJNÝ AUDITOR IId) Kurz – Audit operací pro správu veřejných prostředků (VEŘEJNÝ AUDITOR IIe) VEŘEJNÝ AUDITOR – auditor junior (druhý stupeň certifikace) Specializující kurz (VEŘEJNÝ AUDITOR III) VEŘEJNÝ AUDITOR – auditor senior (třetí stupeň certifikace) Kurz – Audit ICT (VEŘEJNÝ AUDITOR IIc)

13 SVS ČIIA© Mgr. František Orság12 Operační plán

14 SVS ČIIA© Mgr. František Orság13 Závěr Čas pro Vaše dotazy


Stáhnout ppt "KULATÝ STŮL ČIIA OSTRAVA 2010 – 03 - 02 © Mgr. František Orság, CIA SVS ČIIA."

Podobné prezentace


Reklamy Google