Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jak uskutečnit změnu, po které toužím Mgr. Jitka Nesnídalová – www.jnesnidalova.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jak uskutečnit změnu, po které toužím Mgr. Jitka Nesnídalová – www.jnesnidalova.cz."— Transkript prezentace:

1 Jak uskutečnit změnu, po které toužím Mgr. Jitka Nesnídalová – www.jnesnidalova.cz

2 3 PŘÁNÍ představte si svá tři přání

3 POCIT  Co se za všemi přáními skrývá?  DOBRÝ POCIT!  Za vším hledej pocit!  Síla pocitu – svými pocity si svá přání také přitahujeme

4 SVOBODA  O našich pocitech si rozhodujeme sami  Cokoliv, co si dokážeme představit a procítit, může existovat (pokud to neodporuje zákonům jako je gravitace, apod…)

5 Imaginace – kouzelný prsten  Zavřete oči  Představte si, že máte kouzelý prsten  Jak by vypadal váš ideální život?  Bez hranic, bez limitů  Prožijte si takový den právě teď v myšlenkách… Jaký máte pocit? Báječný, viďte? Dělejte tuto imaginaci každý den  Prožijte si takový den právě teď v myšlenkách… Jaký máte pocit? Báječný, viďte? Dělejte tuto imaginaci každý den

6 NEJVYŠŠÍ MANAŽER  Kdo je nevyšší manažer? Záleží jen na vás, jak jej pojmenujete – vesmír, příroda, zákon přitažlivosti,….  Dát mu důvěru  Pochopení, že co nabízím uvnitř, to mi dává  Zkrátka: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá!  NEJSTE NA VŠE BEZ POMOCI A SAMI!

7 Já  Znát svoji hodnotu, cenu, jedinečnost, sílu  Sebeláska voní! – všichni jsme si rovni  Strach a arogance a kritika smrdí  Strach a arogance a kritika smrdí  Důvěřovat si

8 Cvičeníčko  Sepište si tři oblasti, v nichž si věříte  Sepište si tři oblasti, v nichž si nevěříte – věci, ve kterých byste podle svého názoru měl/a být lepší nebo jiný/á, než jste.  Jak byste mohl/a důvěřovat vlastnímu životu, vztahům a úkolům ještě hloubeji?

9 3 KROKY  Přát si  Svět (příroda, vesmír – doplňte si podle svého) to zařizuje  Nechat k sobě přijít

10 1. krok  Přát si - Neustále a přirozeně máme různé touhy, které se mění na základě toho, co zažíváme - Jaký je váš dominantní pocit? Jaký je váš spodní proud? Víra x nevíra? Láska x strach? - Vystřelujeme touhy - i když se nám nedaří - Vystřelujeme touhy - i když se nám nedaří - Když se nám nedaří, o to více víme, co vlastně necheme, tudíž co chceme!

11 2. krok  Svět to zařizuje - Důvěra v životní tok - Pustit se klacků - Vnímat tok jako křišťálový, průzračný, bezpečný, zábavný a blahodárný

12 3. krok  Nechat k sobě přijít - Doručovací adresa: “Teď, tady, důvěra, ocenění” Naučit se nechat k sobě přicházet záležitosti, po kterých toužíme, je nejtěžší a zároveň nejklíčovější úkol Naučit se nechat k sobě přicházet záležitosti, po kterých toužíme, je nejtěžší a zároveň nejklíčovější úkol

13 Cvičeníčko  Napište si 5 vět, které začínají těmito slůvky: “Měl/a bych…. “Mě/la bych…. “Měl/a bych….

14  Napište ke každé větičce důvod - proč?  1.  2.  3.  4.  5.

15  Každou větičku nyní jen jednoduše přepište tak, aby začínala těmito slůvky: “Když budu opravdu chtít, tak…..

16  Ke každé větičce si nyní napište důvod proč to neuděláte:  1.  2.  3.  4.  5. Zajímavá zjištění, viďte? Zajímavá zjištění, viďte?

17 Jak umožnit 3.krok?  Rozhodnout se – viz cvičeníčko  Osvobodit se od nefunkčních přesvědčení, které jsme získali od rodičů, učitelů – viz cvičeníčko  Odpustit sobě i druhým – viz cvičeníčko  Přijetí – přestaňte bojovat Proti čemu bojujete, to přetrvává, protože tomu dáváte energii!  Důvěra sobě a životnímu proudu

18 Rozhodnout se - cvičeníčko Zkuste se zamyslet nad následujícími otázkami a odpovědi si zapište:  Co je ve vašem životě pořád stejné?  Co se změnilo?  Jak vás to naučilo vozit se na vlnách změny?

19 Rozhodnout se – cvičeníčko pokr.  Napište si 2 významná rozhodnutí, která vás dovedla tam, kde zrovna jste.  Napište si 2 rozhodnutí, jež musíte udělat v dohledné budoucnosti.  U každého rozhodnutí si vyberte jeden směr, kterým se můžete vydat, a pak zkuste zvolit jiný směr. V případě každého z těchto směrů si představujte, jak byste asi vypadal/a a co byste asi dělal/a v budoucnosti. Nabízí vám to nějakou perspektivu?

20 Osvobození se  Říkejte si před zrcadlem s pocitem, že nefunkční přesvědčení necháváte plavat: “Právě teď jsem ochotný/á osvobodit se od potřeby strachu z….. (například strachu z kritiky druhých, apod…)  Cvičeníčko zakončete větou: “Důvěřuji procesu života. Děkuji!” VDĚČNOST je pocit, který otevírá vaše srdce lásce, proto buďte zkrátka vděční za co jen můžete  Cvičeníčko zakončete větou: “Důvěřuji procesu života. Děkuji!” VDĚČNOST je pocit, který otevírá vaše srdce lásce, proto buďte zkrátka vděční za co jen můžete

21 Odpuštění  Napište si na papír jméno, komu potřebujete odpoustit a co…  Pak se posaďte před zrcadlo a dívejte se sobě do očí a říkejte si několikrát za sebou: “Odpouštím ti…. (jméno) za to, že jsi….  A nezapomeňte také odpustit sami sobě  A nezapomeňte také odpustit sami sobě

22 Cvičeníčko – váš čas Cvičeníčko – váš čas  Sepište si běžné úkoly, které během dne zpravidla musíte plnit.  Nyní si sepište věci, jímž se věnujete a jimiž rozptylujete svou pozornost, čas a energii.  Sepište si 3 praktické způsoby vedoucí ke zjednodušení života – vymyslete takové, abyste s nimi mohl/a začít hned dneska, tento týden či ještě letos  Sepište si 3 praktické způsoby vedoucí ke zjednodušení života – vymyslete takové, abyste s nimi mohl/a začít hned dneska, tento týden či ještě letos  Jak řekl jeden mudrc: “To, co dnes dělám, je důležité, protože jsem to vyměnil za jeden den svého života.”

23 Tělo jako chrám  Nakreslit na papír svoje tělo a tělesné pocity

24 Zdraví  Cvičeníčko:  Napište si, jaké nemoci nebo bolesti těla vás “sužují”. Ke každé nemoci si napište, s čím by mohla souviset – svůj momentální nápad. Co vám tato “nemoc” “přináší”? I nemoce si ve svém životě často “udržujem” z nějakého důvodu, i když třeba negativního….

25 Vztahy “POKUD LIDI SOUDÍŠ, NEMÁŠ ČAS JE MILOVAT.” Matka Tereza

26 Prosperita  Imaginace – představte si, že stojíte před oceánem a rozpřahujete paže. Kolik prosperity dokážete přijmout? Lžičku? Džbánek nebo nekonečné množství?  Cvičení na prosperitu: Napište si na papír čeho se ohledně prosperity bojíte. A pak se zkuste zamyslet nad tím, co vám toto přesvědčení “přináší”… I negativní věci ve svém životě opakujeme či podporujeme a potvrzujeme z nějakého důvodu…

27 Cvičeníčko - pomoc  Sepište si tři konkrétní věci, které jste v posledních týdnech či měsících podnikl/a, abyste si nějak pomohl/a.  Sepište si 3 úspěchy, na něž jste v životě nejvíce pyšný/á.  Jeden z těchto úspěchů si vyberte a sepište si seznam 5ti lidí, kteří vám k jeho dosažení pomohli.  Sepište si chvíle, kdy jste spoléhal/a na “životní proud”  Dostalo se vám někdy pomoci poté, co jste zasel/a nezbytná semínka?

28 Cvičeníčko - intuice  Představujte si v sobě vševědoucího moudrého mistra a očekávejte od něj, že vám zodpoví všechny dotazy. Položte mu otázku ze srdce a odpověď si zapište.

29 Závěrné cvičení  Sepište si 3 věci, které byste rád/a začlenil/a do svého každodenního života.  Sepište si 3 věci, které byste rád/a začlenil/a do svého každodenního života.

30 Děkuji za pozornost a přeji, ať se vám brzy podaří změnit to, co změnit chcete Děkuji za pozornost a přeji, ať se vám brzy podaří změnit to, co změnit chcete S láskou a úctou Jitka N.


Stáhnout ppt "Jak uskutečnit změnu, po které toužím Mgr. Jitka Nesnídalová – www.jnesnidalova.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google