Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PhDr. Petr Sušanka MAS Vladař o.p.s.. strategie místního rozvoje podle jednotlivých oblastí, určené pro řádně vymezená subregionální venkovská území,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PhDr. Petr Sušanka MAS Vladař o.p.s.. strategie místního rozvoje podle jednotlivých oblastí, určené pro řádně vymezená subregionální venkovská území,"— Transkript prezentace:

1 PhDr. Petr Sušanka MAS Vladař o.p.s.

2 strategie místního rozvoje podle jednotlivých oblastí, určené pro řádně vymezená subregionální venkovská území, partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem na místní úrovni – tzv. místní akční skupiny (MAS), přístup zdola („BOTTOM UP“) spojený s tím, že rozhodovací pravomoc týkající se vypracování a provádění strategií místního rozvoje náleží místním akčním skupinám, víceodvětvové navrhování a provádění strategie založené na součinnosti mezi subjekty i projekty z různých odvětví místního hospodářství, uplatňování inovačních postupů, provádění projektu spolupráce, vytváření sítí místních partnerství. Metoda LEADER se řídí sedmi hlavními principy, ukotvenými v nařízení Rady (ES) č. 1698/2005, která byla vydána dne 20. září roku 2005.

3 1. Místní rozvojová strategie (ISPÚ a SPL), 2. přístup zdola (BOTTOM UP), 3. místní partnerství veřejných a soukromých subjektu (Místní akční skupiny - MAS), 4. morální principy, mezilidské vztahy, komplexní prosociálnost, 5. výchova, vzdělávání a informace, 6. inovativnost, 7. integrované a více sektorové aktivity, 8. živý venkov (neinvestiční i drobné projekty oživující život na venkově), 9. síťování, 10. národní a mezinárodní spolupráce. 10 principů metody LEADER v České republice:

4 1. Komunikace 2. Důstojnost lidské osoby, úcta k sobě 3. Pozitivní hodnocení druhých 4. Tvořivost a iniciativa 5. Vzájemné vyjádření citů 6. Empatie 7. Asertivita 8. Reálné a zobrazené vzory 9. Pomoc, přátelství, spolupráce 10. Komplexní prosociálnost 10 bodů pro výchovu ke komplexní prosociálnosti: Převzato z Etického fóra http://www.etickeforumcr.cz/

5 Realizace bez 1. spoluúčasti a partnerství, 2. morálky a korektnosti, 3. aktivizace a mobilizace, 4. informací a vzdělávání, 5. uskutečnitelnosti a udržitelnosti, 6. rozvah a financí, 7. projektu a plánování, 8. infrastruktury a životního prostředí, 9. chudých lidí a solidarity, 10. žen a mladých lidí, je totální chyba. 10 smrtelných hříchů při realizaci rozvoje venkova: © MAS Vladař o.p.s.

6

7

8

9

10

11

12 Děkuji za pozornost www.vladar.cz PhDr. Petr Sušanka MAS Vladař o.p.s.


Stáhnout ppt "PhDr. Petr Sušanka MAS Vladař o.p.s.. strategie místního rozvoje podle jednotlivých oblastí, určené pro řádně vymezená subregionální venkovská území,"

Podobné prezentace


Reklamy Google