Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nadační fond Modrá kotva Základní informace. Nadační fond Modrá kotva (NFMK) byl založen s cílem získávat prostředky pro podporu výzkumu a klinického.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nadační fond Modrá kotva Základní informace. Nadační fond Modrá kotva (NFMK) byl založen s cílem získávat prostředky pro podporu výzkumu a klinického."— Transkript prezentace:

1 Nadační fond Modrá kotva Základní informace

2 Nadační fond Modrá kotva (NFMK) byl založen s cílem získávat prostředky pro podporu výzkumu a klinického použití protinádorových vakcín a jeho hlavním záměrem je zajistit mediální a finanční podporu nové léčby rakoviny. Budoucnost léčby rakoviny je na poli buněčné terapie. NFMK je přemostěním mezi laboratorním výzkumem, který provádí Univerzitní centrum buněčné imunoterapie Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích, a klinickými zkouškami nových léků na specializovaných odděleních nemocnic po celé ČR. Smyslem Nadačního fondu Modrá kotva je zajistit rychlý přesun moderních léčebných postupů a technologií vyvíjených univerzitními pracovišti z laboratoře k pacientovi a úspěšně tento proces medializovat.

3 Modrá kotva má široké zázemí a vědeckou podporu ze strany Masarykovy univerzity. Úzce spolupracuje s Fakultní nemocnicí (FN) Brno, Masarykovým onkologickým ústavem, FN Praha-Motol, FN Plzeň a FN Olomouc. Na poli mezinárodního výzkumu pak hlavně s University of Texas v Dallasu, USA. Snahou Nadačního fondu Modrá kotva je získávání finančních zdrojů ze sponzorských darů a vlastní činnosti. Proto je ambicí nadačního fondu pořádat v průběhu roku 2008 různé benefiční akce s propagací myšlenek Modré kotvy. Jednou z těchto akcí je pořádání „Běhu duhové naděje“ ve více než 90ti městech a obcích České republiky. Pro tyto aktivity nyní hledáme spolehlivé partnery ke spolupráci.

4 Nástin možností spolupráce s Vaší organizací Prezentace sponzorů na webových stránkách Nadačního fondu Modré kotvy. Prezentace sponzorů v rámci mediálních kampaní Nadačního fondu Modré kotvy. Uvedení sponzora nebo jeho loga na tiskových konferencích nadace. Děkovný PR článek pro dárce, který může vaše organizace využít ke zlepšení své image a v neposlední řadě daňová úleva dle zák. č. 586/1992 Sb. § 15 odst. 8, § 20 odst. 8. Jinou možností propagace je účast na benefičních projektech, zejména formou reklamy: - představení sponzora moderátorem akce - umístění loga sponzora na akci - reklama v pozvánkách na akci, na plakátech - reklama v propozicích, na účastnických listech atd. nebo vlastní propagací na dané akci, například stánkem s výrobky společnosti. Vždy samozřejmě záleží na osobním jednání a vzájemné domluvě. Nadační fond Modrá kotva disponuje s několika různými prostředky propagace dárcovského subjektu. Možností je opravdu hodně a nebráníme se jakémukoliv jednání o spolupráci. Vždyť jde o dobrou věc.

5 Poslední dostupná statistika z r. 2004 uvádí že v ČR bylo evidováno 68.641 nových případů onemocnění a v témže roce zemřelo na rakovinu 29.168 nemocných. Protinádorové vakcíny fungují podobně jako běžné očkování proti infekčním nemocem. Jejich úkolem je podpořit imunitní systém v boji proti rakovině. Podávají se však až ve chvíli, kdy onemocnění propukne. Na rozdíl od standardní léčby rakoviny založené na chemoterapii a radioterapii, které způsobují závažné nežádoucí účinky (nechutenství, nevolnost, zvracení, poškození krvetvorby a vnitřních orgánů, ztrátu vlasů a jiné), jsou protinádorové vakcíny zcela bezpečné bez významnějších vedlejších účinků. Protinádorové vakcíny jsou jedinečné svým cíleným účinkem na nádorové buňky a jsou připravovány individuálně pro potřeby konkrétního pacienta s rakovinou. Díky tomu, že mohou dosahovat srovnatelných nebo ještě lepších léčebných výsledků než je běžná terapie, se o nich bez nadsázky dá říci, že se jedná o léčbu budoucnosti.

6 V současné době bylo v Univerzitním centru buněčné imunoterapie (UCBI) Masarykovy univerzity v Brně ukončeno laboratorní testování pro první dvě klinické studie, které budou zahájeny ještě v letošním roce. 1. klinická studie: Využití tumor infiltrujících lymfocytů u pacientů s melanomem Tato studie využívá pacientovy bílé krvinky v boji proti kožnímu nádoru – melanomu, který v pokročilé formě není léčitelný. Originálním postupem se v laboratořích UCBI namnoží obranné buňky (lymfocyty), které se podají pacientovi ve formě nitrožilní infúze. Tento léčebný postup může vést k vyléčení nebo stabilizaci onemocnění bez významných nežádoucích účinků. 2. klinická studie: Bezpečná transplantace krvetvorných kmenových buněk Transplantace krvetvorných kmenových buněk je velmi účinnou léčebnou metodou některých nádorových onemocnění, zejména leukémie. Je však zatížena velkým rizikem tzv. nemoci štěpu proti hostiteli, která může být i smrtelná. Tým profesora Michálka přišel na nový originální léčebný přístup, který odstraňuje tyto nežádoucí účinky a přitom si uchová silný protinádorový efekt. Tímto je zaručena téměř 100% úspěšnost transplantace kostní dřeně.

7 Vedení Nadačního fondu Modrá kotva Prof. MUDr. Jaroslav Michálek, Ph. D., Předseda správní rady NFMK Vedoucí Univerzitního centra buněčné imunoterapie Masarykovy univerzity Lékař I. dětské interní kliniky FN Brno Prof. RNDr. Jan Kovařík, DrSc., Člen správní rady NFMK Výzkumný pracovník Masarykova onkologického ústavu RNDr. Radek Horváth, Ph.D., Člen správní rady NFMK Ředitel soukromé společnosti v oblasti molekulární diagnostiky a biotechnologií

8 Kontakt pro Vaše otázky a případná jednání o spolupráci: Ondřej Michalík manažer PR a fundraisingu Nadační fond Modrá kotva Viniční 4049/235 615 00 Brno tel: 776 599 718 www.modrakotva.cz info@modrakotva.cz

9 Přílohy: - ukázka internetových stránek organizace - ukázka propagačního článku na webových stránkách sponzora Děkujeme našim sponzorům

10

11

12


Stáhnout ppt "Nadační fond Modrá kotva Základní informace. Nadační fond Modrá kotva (NFMK) byl založen s cílem získávat prostředky pro podporu výzkumu a klinického."

Podobné prezentace


Reklamy Google