Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Filip Klvaňa 6.A. Sochy stromů Holešov - Co se stromy, které je nutné pokácet? Udělejme z nich umělecká díla, napadlo aktéry holešovského občanského sdružení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Filip Klvaňa 6.A. Sochy stromů Holešov - Co se stromy, které je nutné pokácet? Udělejme z nich umělecká díla, napadlo aktéry holešovského občanského sdružení."— Transkript prezentace:

1 Filip Klvaňa 6.A

2 Sochy stromů Holešov - Co se stromy, které je nutné pokácet? Udělejme z nich umělecká díla, napadlo aktéry holešovského občanského sdružení Proud, kteří ve velké míře přispěli k obnově tamního Amerického parku. Čtyři sochy, které dnes zdobí park, vytvořili studenti z Bystřice pod Hostýnem pod vedením mistra Radka Pluháčka.

3 Obrazy stromů (Pletený strom) Ručně malovaný obraz olejovými barvami, vypnutý v dřevěném rámu. Na obraze je namalován zlatý pletený strom v červeném prostředí.

4 Obrazy stromů (Tančící strom) Ručně malovaný obraz olejovými barvami na plátně, vypnutý v dřevěném rámu. Na obraze je namalována abstrakce na téma tančící strom ve zlaté barvě. Obraz je možné zarámovat do dřevěného ozdobného rámu, nebo jej opatřit dřevěnou ozdobnou lištou.

5 Paměti stromů (Starověk, středověk) Keltové i staří Slované ctili stromy, pro Kelty byl posvátným stromem dub, pro Slovany všechny staré stromy (na českém území dub i lípa, které ve zdejším podnebí dosahují nejvyššího vzrůstu a věku).Tradičním zvykem, jehož původ ale není zcela jasný, bylo vysazování tzv. rodových lip. Strom byl zasazen při založení statku nebo narození prvního syna a věřilo se, že bude statek chránit. Protože měly symbolický charakter, nebyly kácené a dožívaly se velmi vysokého věku. Stín jejich koruny se stával místem, kde se setkávali sousedé a řešili problémy všedního života.

6 Fotografové stromů Zuzana a Josef Havlíkovi jsou fotografové kteří fotí vše i stromy.


Stáhnout ppt "Filip Klvaňa 6.A. Sochy stromů Holešov - Co se stromy, které je nutné pokácet? Udělejme z nich umělecká díla, napadlo aktéry holešovského občanského sdružení."

Podobné prezentace


Reklamy Google