Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Oprava chybné prezentace Úkol: Opravte chyby ve vytvořené prezentaci. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Oprava chybné prezentace Úkol: Opravte chyby ve vytvořené prezentaci. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno."— Transkript prezentace:

1 Oprava chybné prezentace Úkol: Opravte chyby ve vytvořené prezentaci. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. název Oprava chybné prezentace anotace Žáci sami pracují na jednotlivých úpravách prezentace v MS PowerPoint 2003 za pomoci panelu nástrojů. Součástí prezentace je i správné řešení. očekávaný výstup ZV – LMP Informační a komunikační technologie – 2. stupeň INF – ovládat základy psaní na klávesnici, na uživatelské úrovni práci s textovým editorem, využívat vhodné aplikace. druh učebního materiálu Pracovní list druh interaktivity Aktivita ročník 8. č. 13

3 Vánoční zvyky Přejeme šťastné a veselé Vánoce Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 Něco o Vánocích :  Vánoce jsou svátky klidu a míru.  Vánoce jsou v křesťanské tradici oslavou narození Ježíše Krista.  Přípravu na Vánoce představuje advent, období čtyř týdnů před Vánoci.  Vánoce se slaví na mnoha místech a to i tam, kde křesťanství nemá silnou tradici či stoupence, slaví se zvláště v Evropě, Americe, Africe, Austrálii a částečně i v Asii. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

5 České vánoční zvyky  Adventní kalendář: U jeho zrodu byl mnichovský majitel jedné tiskárny Gerhart Lang. Dal vytisknout dětský kalendář „V zemi Ježíškově“. Dětem měl připomenout advent a zároveň zkrátit čekání na Štědrý den. Tvořily ho dva listy papíru. Na jednom bylo v malých okénkách 24 básniček, na druhém pak 24 obrázků. Děti si každý den vystřihly obrázek a nalepily jej na příslušnou básničku. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

6  Adventní věnec: Je mladým a velmi oblíbeným zvykem. První zmínky o něm pocházejí z 19. století z bohatého města Hamburk. Objevil se na dveřích sirotčince. Byl ze dřeva s malou pokladničkou, do které lidé házeli vánoční milodary pro osiřelé děti. Odtud pronikl dále do Evropy, kde se vyráběl ze zelených větviček chvojí, které vyjadřovaly věčný život. Tvar symbolizuje jednotu a plamen svíčky plamen lásky každého člověka. Zdobí ho 4 svíce, tři fialové (barva pokání) a jedna růžová (barva naděje), mají stejnou barvu jako mešní roucha adventu. Každou neděli se zapaluje jedna. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

7  Louskání ořechů a krájení jablek: Po večeři se louskají ořechy a překrajují jablíčka. Smrt číhá na toho, kdo rozlouskne prázdný, seschlý ořech. Zlým znamením je i to, když se při rozkrojení jablíčka místo hvězdičky objeví křížek.  Pouštění lodiček: Do skořápek ořechů se dají svíčky, zapálí se a pustí po vodě. Když lodičky plavou v kruhu, znamená to dobré soužití v rodině. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 Vánoce v cizině:  Anglie: V Anglii se Vánoce slaví 25. prosince ráno. Dárky nosí Santa Claus, který chodí komínem.  Francie: Ve Francii se Vánoce slaví 24.prosice večer. Dárkům však předchází velká hostina, takže když se protáhne, dávají se dárky až druhý den ráno. Dárky naděluje Pere Noel.  Německo: Stejně jako u nás se Vánoce slaví 24. prosince. Dárky nosí Ježíšek a vánoční duch jménem Weinachtsmann. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Zdroje obrázků Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2012-02-08] dostupné pod licencí office. microsoft.com Zdroje obrázků: jmelí - [eve_00011]. Dostupný pod licencí office. microsoft.com zvoneček - [eve_80005]. Dostupný pod licencí office. microsoft.com lucerna - [eve_80006]. Dostupný pod licencí office. microsoft.com prskavka - [eve_0003]. Dostupný pod licencí office. microsoft.com stromeček - [eve_0007]. Dostupný pod licencí office. microsoft.com kometa - [eve_2010]. Dostupný pod licencí office. microsoft.com Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

10 Vánoční zvyky Přejeme šťastné a veselé Vánoce Správné řešení Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

11 Něco o Vánocích :  Vánoce jsou svátky klidu a míru.  Vánoce jsou v křesťanské tradici oslavou narození Ježíše Krista.  Přípravu na Vánoce představuje advent, období čtyř týdnů před Vánoci.  Vánoce se slaví na mnoha místech a to i tam, kde křesťanství nemá silnou tradici či stoupence, slaví se zvláště v Evropě, Americe, Africe, Austrálii a částečně i v Asii. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8.2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

12 České vánoční zvyky  Adventní kalendář: U jeho zrodu byl mnichovský majitel jedné tiskárny Gerhart Lang. Dal vytisknout dětský kalendář „V zemi Ježíškově“. Dětem měl připomenout advent a zároveň zkrátit čekání na Štědrý den. Tvořily ho dva listy papíru. Na jednom bylo v malých okénkách 24 básniček, na druhém pak 24 obrázků. Děti si každý den vystřihly obrázek a nalepily jej na příslušnou básničku. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

13  Adventní věnec: Je mladým a velmi oblíbeným zvykem. První zmínky o něm pocházejí z 19. století z bohatého města Hamburk. Objevil se na dveřích sirotčince. Byl ze dřeva s malou pokladničkou, do které lidé házeli vánoční milodary pro osiřelé děti. Odtud pronikl dále do Evropy, kde se vyráběl ze zelených větviček chvojí, které vyjadřovaly věčný život. Tvar symbolizuje jednotu a plamen svíčky plamen lásky každého člověka. Zdobí ho 4 svíce, tři fialové (barva pokání) a jedna růžová (barva naděje), mají stejnou barvu jako mešní roucha adventu. Každou neděli se zapaluje jedna. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

14  Louskání ořechů a krájení jablek: Po večeři se louskají ořechy a překrajují jablíčka. Smrt číhá na toho, kdo rozlouskne prázdný, seschlý ořech. Zlým znamením je i to, když se při rozkrojení jablíčka místo hvězdičky objeví křížek.  Pouštění lodiček: Do skořápek ořechů se dají svíčky, zapálí se a pustí po vodě. Když lodičky plavou v kruhu, znamená to dobré soužití v rodině. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

15 Vánoce v cizině:  Anglie: V Anglii se Vánoce slaví 25. prosince ráno. Dárky nosí Santa Claus, který chodí komínem.  Francie: Ve Francii se Vánoce slaví 24.prosice večer. Dárkům však předchází velká hostina, takže když se protáhne, dávají se dárky až druhý den ráno. Dárky naděluje Pere Noel.  Německo: Stejně jako u nás se Vánoce slaví 24. prosince. Dárky nosí Ježíšek a vánoční duch jménem Weinachtsmann. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno dne 8. 2. 2012. Nový začátek (New start) CZ.1.07/1.4.00/21.1409 Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "Oprava chybné prezentace Úkol: Opravte chyby ve vytvořené prezentaci. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Martin Dlouhý. Vytvořeno."

Podobné prezentace


Reklamy Google