Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LIDSKÝ HLAS Hlasová hygiena. Co je to lidský hlas? Nejstarší a nejdokonalejší prostředek k vzájemnému dorozumívání. HLAS Nejstarší a nejdokonalejší prostředek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LIDSKÝ HLAS Hlasová hygiena. Co je to lidský hlas? Nejstarší a nejdokonalejší prostředek k vzájemnému dorozumívání. HLAS Nejstarší a nejdokonalejší prostředek."— Transkript prezentace:

1 LIDSKÝ HLAS Hlasová hygiena

2 Co je to lidský hlas? Nejstarší a nejdokonalejší prostředek k vzájemnému dorozumívání. HLAS Nejstarší a nejdokonalejší prostředek k vzájemnému dorozumívání. HLAS Zvuk, který slyšíme.

3 Kde vzniká? Důležitým orgánem vzniku je : Při správném dýchání proud vzduchu rozechvěje hlasivky, vycházející zvuk se pak modeluje v ústní dutině. HRTAN

4 MUTACE dětský hlas dospělý hlas Kdy se hlas mění? PUBERTA

5 Změna hlasu u dívek Klesá o kvintu (5 tónů).

6 Změna hlasu u chlapců Klesá o oktávu (8 tónů).

7 Co je to hlasová hygiena? Ochrana hlasu Péče o hlas a jeho zdraví Hlasová cvičení „rozezpívání“ Správné tvoření tónů

8 Pravidla hlasové hygieny Zpívejme jen dobře tělesně naladěni a v dobré pohodě. Zpívejme v dobře větrané místnosti a vyvarujme se prašnému a zakouřenému prostředí. Při zpěvu dbejme na správné držení těla. Nezpívejme příliš vysoko, ani příliš nízko,ale v přirozené hlasové poloze. Dbejme na správné dýchání a výslovnost. Hlasu škodí i celková únava, pití alkoholu, kouření a přepínání hlasivek!!!

9 Neničme si hlas!... Řiďme se pravidly hlasové hygieny!!!

10 ZDROJE Charalambidis A.: Hudební výchova pro 7. ročník základní školy. Praha: SPN, 2005, 34-38 s. ISBN 80-7235-297-0.


Stáhnout ppt "LIDSKÝ HLAS Hlasová hygiena. Co je to lidský hlas? Nejstarší a nejdokonalejší prostředek k vzájemnému dorozumívání. HLAS Nejstarší a nejdokonalejší prostředek."

Podobné prezentace


Reklamy Google