Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Video detektory pohybu Princip činnosti (1) Obraz sledovaného objektu je digitalizován a uložen do paměti. Pohyb objektu, tzn. změna uloženého digitalizovaného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Video detektory pohybu Princip činnosti (1) Obraz sledovaného objektu je digitalizován a uložen do paměti. Pohyb objektu, tzn. změna uloženého digitalizovaného."— Transkript prezentace:

1

2 Video detektory pohybu

3 Princip činnosti (1) Obraz sledovaného objektu je digitalizován a uložen do paměti. Pohyb objektu, tzn. změna uloženého digitalizovaného obrazu, je vyhodnocena a podle nastavení (citlivost, směr, rychlost apod.) je generován ALARM.

4 Princip činnosti (2) Co vše se může pohybovat (měnit) ? lidé zvířata automobily… ALE TAKÉ světlo !!! reflektory, denní světlo, IR osvětlení kamery !!! mechanicky, elektronicky Typ a nastavení video detektoru pohybu je proto nutné pečlivě zvážit!

5 SVĚTLO? rychlé, pro lidské oko nezaznamenatelné světelné změny záření pro oko neviditelné, ale pro kameru ano (IR) pohyb mraků, sluneční odlesky, prach apod.

6 KAMERY? nedokonalé mechanické upevnění kamery (pozor na otočné!!!) detektor nevyhodnocuje pouze to, co vidí lidské oko, ALE VŠE, co „vidí“kamera elektronické „kmitání“ např. mezní nastavení parametrů, nesprávné nastavení pozor na dálkově nastavitelné kamery, AUTOFOCUS!!!

7 POUŽITÍ BEZPEČNOSTNÍ APLIKACE neoprávněné vniknutí (v prostoru i čase) pohyb osob v prostorách životu nebezpečných STANDARDNÍ APLIKACE snížení počtu monitorů (operátorů) - sledován je pouze prostor se změnami

8 LTC 2210/50

9 jednokanálová jednotka 1 průchozí vstup pro videosignál 1 výstup pro monitor konektor pro alarmové funkce nastavování prostřednictvím “on screen menu” pro vnitřní použití tzn. pro sledování scény uvnitř budov LTC 2210/50 - technická specifikace (1)

10 LTC 2210/50 - technická specifikace (2) 8 detekčních zón různá velikost zón možnost překrývání nastavitelná citlivost 4 úrovně vzhledem ke změně kontrastu mezi objektem a pozadím + 3 úrovně vzhledem k rychlosti (resp. velikosti) pohybujícího se objektu

11 rastr aktivní plochy 64 x 36 (= 2 304 bodů) minimální velikost detekční zóny 15%H x 15%V (cca 2% z plochy rastru) zobrazování “stopy” pohybujícího se objektu redukce plochy obrazu “OVERSCAN” funkce ALARM LTC 2210/50 - technická specifikace (3)

12 LTC 2210/50 - funkce ALARM (1) ALARM, stav vzniklý po zaznamenání pohybu, může být indikován: vestavěným bzučákem sepnutím reléových kontaktů (NO) aktivací tranzistoru s otevřeným kolektorem (výstup je spojen se zemí) Alarmové výstupy lze využít ke spínání videorekordéru, osvětlení, přenosu poplachové informace na vzdálené pracoviště apod.

13 LTC 2210/50 - funkce ALARM (2) dálkové ovládání alarmových výstupů Je-li v menu nastaveno a je-li vstup Alarm Enable Input spojen se zemí, alarmové výstupy jsou při vzniku ALARMu aktivní. Odpojením vstupu Alarm Enable Input od GND dojde k zablokování výstupů.Tak je funkce detektoru pohybu podmíněna činností dalšího zařízení.

14 LTC 2210/50 - funkce ALARM (3) doba trvání ALARMu alarmový stav lze zrušit: manuálně (tlačítko ALM CLR) nebo automaticky po uplynutí nastavené doby (4...60 vteřin)

15 LTC 2211/50, LTC 2212/50

16 LTC 2211/50 - čtyřkanálová jednotka 4 průchozí vstupy pro videosignál nastavování prostřednictvím “on screen menu ” pro vnitřní i venkovní použití tzn. pro sledování scény uvnitř i vně budov LTC 2211(12)/50 - technická specifikace (1) LTC 2212/50 - osmikanálová jednotka 8 průchozích vstupů pro videosignál obě jednotky jsou vybaveny dvěma monitorovými výstupy, konektorem pro alarmové výstupy, dálkové přepínání módů a sériovým výstupem pro tiskárnu

17 LTC 2211(12)/50 - technická specifikace (2) 4 detekční zóny pro každou kameru různá velikost a různý tvar zón, překrývání pro každou zónu lze nastavit: citlivost 0…100% 3 druhy prostředí, každé se 4-mi typy tvaru objektu směr pohybujícího se objektu (6 nastavení) rychlost objektu 0…85s

18 rastr aktivní plochy 40 x 30 (1 200 bodů) minimální velikost detekční zóny 2.5%H x 3.3%V (cca 0.1% z plochy rastru) zobrazování “stopy” pohybujícího se objektu LTC 2211(12)/50 - technická specifikace (3) funkce ALARM 5 (9) výstupních relé funkce DARK hlídání úrovně osvětlení ve střežené oblasti

19 zabezpečení heslem paměť pro 50 událostí lze zobrazit na monitoru nebo vytisknout na tiskárně 4 provozní nastavení - SETUP všechna nastavení lze automaticky přepínat programovatelným časovačem zvolená dvě nastavení lze přepínat na dálku (kabel) LTC 2211(12)/50 - technická specifikace (4) sekvenční přepínání na obou výstupech datum, čas, popis kamer automatické přepínání letního času


Stáhnout ppt "Video detektory pohybu Princip činnosti (1) Obraz sledovaného objektu je digitalizován a uložen do paměti. Pohyb objektu, tzn. změna uloženého digitalizovaného."

Podobné prezentace


Reklamy Google