Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Řízené služby v praxi. CENA - NIŽŠÍ TCO - SNADNÁ KONTROLA NAD INVESTIČNÍMI A PROVOZNÍMI NÁKLADY Provozní náklady Porovnání nákladů při pořízení systému.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Řízené služby v praxi. CENA - NIŽŠÍ TCO - SNADNÁ KONTROLA NAD INVESTIČNÍMI A PROVOZNÍMI NÁKLADY Provozní náklady Porovnání nákladů při pořízení systému."— Transkript prezentace:

1 Řízené služby v praxi

2 CENA - NIŽŠÍ TCO - SNADNÁ KONTROLA NAD INVESTIČNÍMI A PROVOZNÍMI NÁKLADY Provozní náklady Porovnání nákladů při pořízení systému Středně velká společnost, která má zaměstnanců si chce pořídit vlastní systém, na kterém bude provozovat interní aplikace jako účetní systém, systém pro správu obchodních příležitostí, webové stránky a y zaměstnanců. Pro takovéto řešení si potřebuje zajistit cca 5 serverů (1 proxy server, 2 databázové a 2 aplikační servery). Může buď investovat do vlastního zařízení, nebo využít řízených služeb a ušetřit až 25% na nákladech, vynaloženou energii, čas a starosti s technickým zabezpečením.

3 FLEXIBILITA - SNADNÉ ZABEZPEČENÍ SEZÓNÍCH VÝKYVŮ A ZÁKAZNICKÝCH PROJEKTŮ - INVESTICE DO NOVÝCH OBCHONÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ MÍSTO DO INFRASTRUKTURY 9 Zajištění provozu v reakci na sezónní prodej Cestovní kancelář se pohybuje na trhu, kde je poptávka po jejích službách velmi nerovnoměrná. Největší nárůst poptávky pociťují v období před letními měsíci a v zimní sezóně při nákupu lyžařských zájezdů. Aby dokázala uspokojit své zákazníky, musí mít zajištěny nejen dostatečné lidské zdroje, ale i technické kapacity technologií, přes které všechny nabídky, objednávky a rezervace realizují. Mají dvě možnosti. Buď nakoupit vlastní technologii, která musí být v navržena tak, aby zajistila bezproblémový chod společnosti v období sezónního prodeje. Nebo si formou řízených služeb zabezpečit provoz po celý rok přesně opisující křivku jejich prodeje či si doobjednat dodatečnou kapacitu k vlastním zdrojům během vysoké sezóny, a mít tak jistotu, že všechny technologie bez problému zvládnou zvýšený nápor.

4 GARANTOVANÁ KVALITA A DOSTUPNOST - PERSONÁLNÍ ZABEZPEČENÍ PROVOZU IT; PROCESNÍ ZABEZPEČENÍ - SLA Zajištění provozu v reakci na sezónní prodej Dnes již skoro u každé společnosti, nehledě na její velikost, je úspěch jejího podnikání velkou měrou závislý na kvalitním zabezpečení IT. Úspěšnost obchodních aktivit významně závisí na sdílení obchodních informací, na jejich kvalitě a dostupnosti. Proto mnoho společností investuje nemalé částky do IT technologií a odborných pracovníků, kteří jim tyto technologie spravují. S řízenými službami přichází nová možnost kvalitního zabezpečení IT. Společnost Telefónica O2 sdílí nejenom technickou platformu, ale i technické specialisty zajišťující její bezproblémový chod. To jí umožňuje zákazníkům smluvně garantovat takovou kvalitu, kterou jim vlastní zdroje nejsou schopny nikdy zaručit.


Stáhnout ppt "Řízené služby v praxi. CENA - NIŽŠÍ TCO - SNADNÁ KONTROLA NAD INVESTIČNÍMI A PROVOZNÍMI NÁKLADY Provozní náklady Porovnání nákladů při pořízení systému."

Podobné prezentace


Reklamy Google