Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_VkZ.8.17- Druhy a formy násilí název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM:8. ročník – Člověk a zdraví - Výchova.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_VkZ.8.17- Druhy a formy násilí název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM:8. ročník – Člověk a zdraví - Výchova."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_VkZ.8.17- Druhy a formy násilí název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM:8. ročník – Člověk a zdraví - Výchova ke zdraví- Druhy a formy násilí autor VM:Mgr. Kateřina Kostelecká období vytvoření VM:Květen 2012 anotace:Výukový materiál je určen pro žáky 8.ročníku vzdělávacího oboru Výchova ke zdraví, tematického okruhu – Péče o zdraví. Formou prezentace se žák seznámí s druhem a formou násilí.

2 VY_32_INOVACE_VKZ 8.17 Druhy a formy násilí název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM:8. ročník – Výchova ke zdraví- Druhy a formy násilí autor VM:Mgr. Kateřina Kostelecká období vytvoření VM:Květen 2012 anotace:Výukový materiál je určen pro žáky 8.ročníku vzdělávacího oboru Člověk a jeho svět- tématického okruhu – Péče o zdraví. Formou prezentace se žák seznámí s druhem a formou násilí.Důsledky a způsoby obrany.

3 ŠIKANA http://vimeo.com/2464118

4 http://www.youtube.com/watch?v=JHaoREKV _Ig&feature=fvwrel

5 Opakované chování, jehož záměrem je ublížit ohrozit zastrašovat jiného člověka nebo skupinu lidí. (Seřaď slova do věty a větu napiš.) ……………………………………………………………………………………………………………………….

6 Doplň …………………………………. ……………………………………… ………………………….………. ………………………………… ……………………………………… …………………………………… Armáda, škola, zaměstnání, rodina, zájmové oddíly, vězení

7 …………………………………………………………………………………….. ……………………………………………………… zasílání obtěžujících mailů, bití, jíst z podlahy, nahrání ponižující scény na mobilní telefon a její umístění na facebook, ničení věcí, nadávky, čistit boty, vyhrožování, platit svačiny, pomluvy …………………………………………………………………….... ……………………………………………………………………………………………………………..... (Roztřiď výrazy podle způsobu šikany)

8 agresor nohsledi třídní kolektiv příležitostné oběti otrok (utvoř dvojice) Má potřebu ovládat druhé, sám byl šikanován Pomáhají vůdci Je vybrán, aby trpěl Náhradníci, když chybí otrok Přihlížejí šikaně

9

10 ŘEŠENÍ Snímek č.7 Způsoby šikany Fyzická - bití, ničení věcí Slovní - nadávky, vyhrožování, pomluvy Psychický nátlak - jíst z podlahy, čistit boty, platit svačiny Kyberšikana - zasílání obtěžujících mailů, nahrání ponižující scény na mobilní telefon a její umístění na facebook Snímek č.8 Šikana ve třídním kolektivu Agresor - má potřebu ovládat druhé, sám byl šikanován Nohsledi - pomáhají vůdci Třídní kolektiv - přihlížejí šikaně Příležitostné oběti - náhradníci, když chybí otrok Otrok - je vybrán, aby trpěl

11 CITACE Obrázky dostupné na www: http://office.microsoft.com http://vimeo.com/2464118 http://www.youtube.com/watch?v=JHaoREKV_Ig&feature=fvwrel


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_VkZ.8.17- Druhy a formy násilí název šablony:Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT zaměření VM:8. ročník – Člověk a zdraví - Výchova."

Podobné prezentace


Reklamy Google