Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_MAT_VA_02 Digitální učební materiál Sada: Matematika Téma: Graf lineární funkce s absolutní hodnotou Autor: Mgr. Eva Vaňková Předmět: Matematika.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_MAT_VA_02 Digitální učební materiál Sada: Matematika Téma: Graf lineární funkce s absolutní hodnotou Autor: Mgr. Eva Vaňková Předmět: Matematika."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_MAT_VA_02 Digitální učební materiál Sada: Matematika Téma: Graf lineární funkce s absolutní hodnotou Autor: Mgr. Eva Vaňková Předmět: Matematika Ročník: 2. ročník VG Využití: Prezentace určená pro výklad Anotace: Prezentace ukazuje a procvičuje sestrojení grafu lineární funkce s absolutní hodnotou. Jde o typ funkce, v jejíž rovnici se vyskytuje několik absolutních hodnot „v sobě“. Cílem je pochopit, jak se změní graf funkce v případě, že celou pravou stranu rovnice funkce dáme do absolutní hodnoty. Současně žáci procvičují posun grafu ve směru osy y a pečlivost při rýsování.

2 Graf lineární funkce s absolutní hodnotou VY_32_INOVACE_FKN_VA_02

3

4 Řešení: Graf sestrojíme postupně v několika krocích:

5

6

7

8

9

10

11

12

13 Výsledné grafy:

14

15

16

17 Zdroj: program Graph 4.3


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_MAT_VA_02 Digitální učební materiál Sada: Matematika Téma: Graf lineární funkce s absolutní hodnotou Autor: Mgr. Eva Vaňková Předmět: Matematika."

Podobné prezentace


Reklamy Google