Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Barbora Skoumalová 4.A.  rychlý a snadný způsob práce s podmnožinou dat v oblasti  do určité oblasti zadáte filtr-zobrazí se pouze ty řádky které splňují.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Barbora Skoumalová 4.A.  rychlý a snadný způsob práce s podmnožinou dat v oblasti  do určité oblasti zadáte filtr-zobrazí se pouze ty řádky které splňují."— Transkript prezentace:

1 Barbora Skoumalová 4.A

2  rychlý a snadný způsob práce s podmnožinou dat v oblasti  do určité oblasti zadáte filtr-zobrazí se pouze ty řádky které splňují kritéria zadaná pro daný sloupec  v Excelu - dva příkazy sloužící k filtrování oblastí:  Automatický filtr pro jednoduchá kritéria, který obsahuje také filtrování podle výběru.  Rozšířený filtr pro složitější kritéria.  Na rozdíl od řazení nedojde při filtrování ke změně uspořádání oblasti. Filtrování dočasně skryje řádky, které nechcete zobrazit.

3  Při filtrování řádků v aplikaci Excel je možné podmnožinu oblasti upravit, zformátovat, vynést v grafu nebo vytisknout, aniž by bylo nutné změnit uspořádání této podmnožiny nebo ji přesunout.

4  Dle abecedy nebo číselně  Řádky a sloupce se seřadí tak, aby údaje zůstaly provázeny.  Dobré je mít tabulku automaticky naformátovanou (Domů | Styly | Formátovat jako tabulku). Pokud jste tabulku nenaformátovali automaticky, ale stejně chcete filtrovat data ve sloupci, pak klepněte na danou buňku ve sloupci a na kartě Domů ve skupině Úpravy klepněte na tlačítko Seřadit a filtrovat. V nabídce klepněte na příkaz Vlastní řazení. Excel do hlavičky tabulky přidá tlačítko s šipkou, pomocí něhož lze řadit.

5  Pak postupujte následovně:  Klepněte na šipku v buňce hlavičky sloupce tabulky.  Rozevře se nabídka, v níž se zaměřte na horní část, kde jsou dvě možnosti řazení dat: Seřadit od nejmenšího k největšímu, nebo Seřadit od A do Z Seřadit od největšího k nejmenšímu, nebo Seřadit od Z do A  Klepněte na jeden z těchto příkazů, lišit se bude podle toho, zda chcete řadit text nebo čísla.  Excel tabulku seřadí a na tlačítku se šipkou v buňce hlavičky sloupce se objeví šipka směřující nahoru nebo dolů podle typu řazení.

6  Pomocí formulářů, které jsou k dispozici v aplikaci Excel, můžete zadávat data do oblastí, seznamů nebo jiných databází. Můžete vytvářet formuláře určené k tisku nebo použití online, včetně formulářů určených k otevření přímo v aplikaci Excel nebo k umístění na webových stránkách. Data ve formulářích online můžete získat a uspořádat pomocí sešitu aplikace Excel nebo jiné aplikace či databáze.

7  Předdefinované formuláře pro data aplikace Excel.  Pro oblasti nebo seznamy na listech aplikace Excel můžete zobrazit datový formulář, který umožňuje zadávat nová data, vyhledávat řádky podle obsahu buňky, aktualizovat data a odstraňovat řádky z oblasti nebo seznamu.  Vytvoření vlastního formuláře v aplikaci Excel.  Vytvořené formuláře aplikace Excel lze vytisknout nebo používat v režimu online. Součástí formulářů online mohou být ovládací prvky, například tlačítka s možnostmi a rozevírací seznamy. Formulář online můžete zamknout tak, aby bylo možné zadávat data pouze do určitých buněk. Ověřením dat se můžete ujistit, že uživatelé zadávají pouze typy dat požadované formulářem.

8  Umožňuje zpřehlednit data nebo upozornit na chybu  Jak nastavit podmínku formátování  Označíme požadovanou oblast.  Přes kartu Domů - Podmíněné formátování vybereme Správa pravidel... Přes Nové pravidlo... Typ pravidla zvolíme Určit buňky k formátování pomocí vzorce. a vzorec zadáme: 1. Podmínka=ŘÁDEK()=POLÍČKO("Řádek") 2. Podmínka=SLOUPEC()=POLÍČKO("Sloupec")

9  Vybereme z nabídky Formát ->Podmíněné formatování...  Zvolíme a nakonfigurujeme požadované podmínky (škoda že jde nastavit jen tři)  Co lze nastavovat:  hodnota buňky je mezi není mezi je rovno není rovno je větší než je menší než je větší než nebo rovno je menší než nebo rovno  vzorec

10  Existují dva způsoby importu dat z textového souboru pomocí aplikace Excel: můžete otevřít textový soubor, nebo ho můžete importovat jako oblast externích dat. Chcete-li exportovat data z aplikace Excel do textového souboru, použijte příkaz Uložit jako.

11  Existují dva běžně používané formáty textových souborů:  textové soubory s oddělovači, ve kterých je každé pole textu odděleno tabulátorem  textové soubory s hodnotami oddělenými čárkou, ve kterých čárka odděluje každé pole textu  Znak oddělovače v souborech s oddělovači i v textových souborech lze změnit. Je to vhodné například v situacích, kdy je třeba se ujistit, že operace importu nebo exportu proběhne požadovaným způsobem.

12

13

14


Stáhnout ppt "Barbora Skoumalová 4.A.  rychlý a snadný způsob práce s podmnožinou dat v oblasti  do určité oblasti zadáte filtr-zobrazí se pouze ty řádky které splňují."

Podobné prezentace


Reklamy Google