Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ringvaly Archeologické lokality v pohraničí. Co je to ringval Ringval je kruhový ostrov obklopený vodou a valem V průměru má vnitřní ostrov přibližně.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ringvaly Archeologické lokality v pohraničí. Co je to ringval Ringval je kruhový ostrov obklopený vodou a valem V průměru má vnitřní ostrov přibližně."— Transkript prezentace:

1 Ringvaly Archeologické lokality v pohraničí

2 Co je to ringval Ringval je kruhový ostrov obklopený vodou a valem V průměru má vnitřní ostrov přibližně 12 metrů

3 Jak jsme se o to začali zajímat Naším prvotním zájmem jsou megality Ringvaly jsou podobné rondelům, nebo objektům typu henge, v kterých se megality nacházely (Stonehenge, Woodhenge)

4 Rozmístění ringvalů v ČR

5 Rozmístění ringvalů v okrese Cheb

6 Rozmístění ringvalů v okrese Sokolov

7 Rozmístění ringvalů v okr. Karlovy Vary

8 Rozmístění ringvalů v okr. Tachov

9 Ringval – Prameny (CH)

10 Ringval – Rankovice (KV)

11 Ringval – Prameny (CH)

12 Ringval – Těšov (SO)

13

14 Ringval – Hluboká (CH)

15 Ringval – Božetín (CH)

16 Ringwal – Landwust (SRN)

17

18

19

20 Ringwal – Bad Elster (SRN)

21 Hypotézy Ringwal – Bad Elster (SRN)

22

23 Historie Ve svém bádání jsme se obrátili na spolupracující archeology, historiky a další odborníky.

24 Hypotézy Pradávné svatyně a obětiště pohanským bohům Útočiště slovanských zemědělců v případech napadení osady nepřítelem, pravděpodobně využíváno severozápadními Slovany. (Prof. Herrmann). První opěrné body, zbudované v období germánské kolonizace rytíři, kteří si ještě nestihli vybudovat pořádné hrady. (Karel Alberti, Anton Gnirls). Středověké opěrné body a obytné věže nižší šlechty. (Jaroslav Fiala). Středověká tvrziště, budovaná podél obchodních cest na jejich ochranu. (Bohumil Broukal, Zdeněk Buchtele) Místa pro chov včel a skládky medu, jako ochrana proti medvědům – ze slovanské doby a možná ještě starší (dr. Kroupa) Kovářské a hrnčířské dílny mimo obydlené oblasti, aby nedošlo k požáru (současné německé zdroje)

25 Ringval – součást staroslovanské zemědělské osady, sloužící pro chov včel (dr. Kroupa, KPUFO) Ochrana proti medvědům, aby nemohli na med

26 Projekt záchrany Podáváme podnět k památkové ochraně Součástí návrhu je i popularizace cestou vytvoření naučných stezek, cyklotras, označení lokalit apod. Předpokladem je získání prostředků od česko-německých projektů příhraniční spolupráce

27 Využití pro cestovní ruch lázeňských hostů Všechny lokality jsou poblíž lázeňských měst. Je to vhodná procházka pěknými lesy pro odpočinek na čerstvém vzduchu Možnost propojení některých lokalit cyklostezkami

28 Klub psychotroniky a UFO, o.s. Jsme NNO – nestátní nezisková organizace Člen Východoevropské asociace badatelů anomálních jevů www.kpufo.eu www.kpufo.cz www.psychotronika.cz www.kpufo.eu/sk

29 Zkušenosti s ochranou dalších archeologických lokalit Již proběhla přímo na místech jednání vlastníků pozemku, státní správy, archeologů a NNO na náš podnět o záchraně historických památek, nebo byla na náš podnět podána žádost o jejich registraci: Kounovské kamenné řady Kamenný obětní kruh (Cehnice) Objekty typu „henge“ (Horní Metelsko)


Stáhnout ppt "Ringvaly Archeologické lokality v pohraničí. Co je to ringval Ringval je kruhový ostrov obklopený vodou a valem V průměru má vnitřní ostrov přibližně."

Podobné prezentace


Reklamy Google