Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

CHKO Křivoklátsko Cestovní Kancelář „Napříč Českem“

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "CHKO Křivoklátsko Cestovní Kancelář „Napříč Českem“"— Transkript prezentace:

1 CHKO Křivoklátsko Cestovní Kancelář „Napříč Českem“

2 Rozloha???  CHKO Křivoklátsko se rozkládá na území dvou krajů (Středočeského a Plzeňského) a pěti okresů (Beroun, Kladno, Rakovník, Rokycany a Plzeň-sever)  Jeho rozloha je 630km²

3  Křivoklátsko bylo vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí dne 24. 11. 1978. Na území CHKO Křivoklátsko byly doposud pro ochranu nejvýznamnějších hodnot a nejzachovalejších ekosystémů vyhlášeny 4 NPR, 16 PR, 5 PP a 43 památných stromů a jejich skupin.

4 Příroda na Křivoklátsku  Žije tu např. Mlok skvrnitý, spousta vysoké zvěře, Liška obecná, atd. … Fauna http://www.cittadella.cz Mlok skvrnitý Jelen evropský Roháč obecný Slimák španělský

5  Flora

6 Houby Klouzek žlutý Liška obecná Bedla vysoká

7 Hrad Křivoklát http://www.krivoklat.cz/

8  Hrad Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších českých hradů  Za dob Habsburků sloužil jako vězení. Byl tu uvězněn i Mgr.Kelley.  KŘIVOKLÁT je český královský hrad, který oslavil 900 let od první písemné zmínky o hradu.  Je z 12. stol.  Křivoklát byl několikrát těžce poškozen požárem.

9 Akce na hradě Křivoklátě  Velikonoce  Od července do srpna Léto na Křivoklátě  Srpnové Křivořezání se spoustou programu a hostů  Zářijové Křivoklátské panování  Říjnové Křivoklání  A nakonec Advent

10

11 Týřov

12 Žebrák

13 Rakovník  Město piva a gotických věží  Vysoká a Pražská věž jsou pozůstatky opevnění

14 Pro milovníky automobilů  V Rakovníku se také každý srpen koná sjezd veteránů a starých motorek

15 Samsonův dům Starobylý renesanční dům s fasádou zdobenou výjevy ze života biblického Samsona. V domě je galerie a kavárna.

16 Naučné stezky Křivoklátskými hvozdy  Paraplíčko

17  Javor Spilit

18 Spilit  spilit - bazický magmatit, bývá zelenavé barvy  Tvoří menší tělesa, žíly a zejména výlevy, často s polštářovou texturou.

19 Pomník… Karla Egona II

20 Další zajímavosti Křivoklátska Točník Červený Kříž Čertova skála Přehrada Klíčava

21  Hluboké lesy, členitý reliéf, množství historických památek a hustá síť turistických značených cest vytvářejí dobré podmínky pro pěší turistiku.  Nově byly v oblasti vyznačeny cyklotrasy.  Oblíbeným cílem vodáků je řeka Berounka.  Strmé skalní stěny jsou oblíbeným cílem horolezců.

22 A to zdalekanení vše… vše…


Stáhnout ppt "CHKO Křivoklátsko Cestovní Kancelář „Napříč Českem“"

Podobné prezentace


Reklamy Google