Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

USS INDEPENDENCE (LCS-2) Americká zbrojní společnost General Dynamics dokončuje výrobu nové generace bojových lodí v pobřežních vodách. Prototyp fregaty.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "USS INDEPENDENCE (LCS-2) Americká zbrojní společnost General Dynamics dokončuje výrobu nové generace bojových lodí v pobřežních vodách. Prototyp fregaty."— Transkript prezentace:

1

2 USS INDEPENDENCE (LCS-2)

3 Americká zbrojní společnost General Dynamics dokončuje výrobu nové generace bojových lodí v pobřežních vodách. Prototyp fregaty Independence je druhým v pořadí v rámci programu LCS a námořnictvo USA už počítá i s jeho následovníky. Experimentální předchůdce K ověření technologií pro plavidla LCS spatřila světlo světa loď LSC(X) či X-Craft, známá též jako Sea Fighter FSF-1. Vznikla na zakázku výzkumného úřadu ONR (Office of Naval Research) amerického námořnictva v korporaci Titan, se kterou spolupracovala britská konstrukční kancelář Nigel Gee (návrh plavidla) a loděnice Nichols Bros. (produkce trupových dílů).

4 USS Independence (LCS-2) – postavil koncern General Dynamics USS Freedom (LCS 1) – (Svoboda) - první loď postavil koncern Lockheed Martin

5 Trimaran poskytuje perfektní stabilitu během extrémních manévrů, dokonce během velkých bouří na moři. Littoral combat ship (LCS) je označení programu námořnictva USA na vývoj nové kategorie menších hladinových válečných lodí, sloužících k operacím v pobřežních vodách (doslovný překlad LCS je pobřežní bojová loď)

6 Plavidla LCS mají dosahovat vysokých rychlostí (více než 40 uzlů), nést dva palubní vrtulníky Sikorsky SH60 Seahawk, vzdušné i námořní bezpilotní prostředky a obojživelný výsadek. Mimo hangár pro vrtulníky a bezpilotní prostředky (například vrtulníků MQ-8B Fire Scout) mají ještě jeden větší hangár pro náklad, výsadek a modulové vybavení. Tato paluba je přístupná rampou ze břehu, z moře a je také výtahem spojená s přistávací palubou. Modulové vybavení (pro protilodní boj, protiponorkový boj a likvidaci min) tvoří konverzní sady ve standardizovaných kontejnerech, umožňující úpravu pro nasazení ve specializovaných rolích během 24 hodin. Lodě dále ponesou malý člun, který budou moci vypouštět ze záďové rampy i během plavby. Posádka lodí se bude dělit na základní posádku, obsluhu modulového vybavení a výsadek (dle potřeby). Základní výzbroj v současnosti představuje jeden 57mm kanón, dva kulomety a jeden raketový obranný systém RAM či SeaRAM.

7

8 Loď LCS-2 má být záštitou proti terorismu a pirátství v pobřežních oblastech. Je malá, snadno manipulovatelná a může se pohybovat rychlostí okolo 96 km/hod.

9 Loď pojme též dvojici vrtulníků SeaHawk. Sikorsky SH - 60B SeaHawk Průměr hlavního rotoru : 16,36 m Celková délka s rotory : 19,76 m Pohon : Dva motory General Electric T700-GE-401 o výkonu 1 260kW Výzbroj: Dvě torpéda Mk-46 nebo dvě protiplavidlové rakety typu AGM-84-Harpoon nebo AGM-119-Penguin Max. vzletová hmotnost : 9 927kg Max. rychlost : 233 km / h ve výšce 1 500 m nad hladinou moře Dolet : 704 km

10 Sikorsky SH-60 Seahawk. Do jeho výbavy patří elektronické zařízení: radar APS-124, vlečný MAD ASQ-81(V)2, dále 125 sonarových bójí, ALQ-124-ESM a zařízení pro přímý přenos údajů ARQ-44. Varianta SH-60F "CV Helo", určená pro obranu bojových jednotek letadlových lodí využívá ponorný sonar ASQ-13F. K dispozici je několik exportních verzí.

11

12 Na lodi může přistávat i MQ-8 Fire Scout. Jedná se o bezpilotní helikoptéru, kterou vyvinula společnost Northrop Grumman pro americké vojenské námořnictvo. Fire Scout vychází z civilního vrtulníku Schweizer 330. Obvyklou úlohou této bezpilotní helikoptéry je kompletní průzkum a dozor v zadané oblasti či plnění speciálních úloh, jako je např. detekce min. Počítá se, že tato helikoptéra bude tvořit základní létající prostředek nových amerických lodí LCS. V případě potřeby může helikoptéra Fire Scout plnit i útočné úlohy, k čemuž ji lze vybavit lasarem naváděnými střelami Hellfire, Viper Stryke či APKWS. Bezpilotní vrtulník o celkové hmotnosti asi 1500 kg unese užitečné zatížení do hmotnosti až 275 kg. S vytrvalostí letu větší než 6 hodin (se zatížením 90 kg až 8 hodin) je schopen létat rychlostí až 230 km/h a plnit úkoly ve vzdálenosti až 230 km od místa vzletu..

13 Loď není určená jak základna pro Bell - Boeing V - 22 Osprey (Mořský orel), ale její vzletová paluba je velká dost, aby mu dovolila přistát. Toto letadlo je schopné kolmého startu a přistání. Užívá se pro dopravu vojenských jednotek, výsadkové útoky, používá se jako záchranný letoun atd. Na lodi může přistávat také CH-53E Super Stallion. Je to víceúčelový těžký vrtulník, určený zejména k přepravě osob i nákladu, k výsadkovým a záchranným operacím.

14 Loď Independence se dále pyšní velkými prostorami o celkovém objemu 11 000 m 3, což umožňuje naložit specializované kontejnery pro dvě mise najednou nebo přepravovat kolová obrněná vozidla Stryker.

15

16 Aplikace trupu ve tvaru trimaranu a pohonné soustavy CODAG s dvojicemi dieselů a turbín, propojených se čtyřmi vektorovatelnými vodními tryskami Azimuth, přinesla ovoce: rychlost 50 uzlů (93 km/h) a obratnost.

17

18

19

20

21 USS Independence (Nezávislost) LCS-2 s délkou 127 metrů a výtlakem 2784 tun, má odvážnější koncepci trimaranu. Na ni se totiž dlouhodobě specializuje člen týmu korporace General Dynamics, australské loděnice Austal. Doplňme, že mezi kooperanty dále figurují například firmy BAE Systems, L-3 Communications Marine Systems či Northrop Grumman Electronic Systems.

22

23

24 Lodi stačí hloubka pouhých 4.5 m.

25 Nástup před vyplutím.

26 K řízení lodi se používá klávesnice a joystick.

27 Commander Michael B. Riley Commanding Officer - Gold Crew

28

29 Nové technologie umenšují potřebu početné posádky. Počítá se, že loď obslouží 40 lidí a dalších 35 bude určeno jen k bojových akcím.

30

31

32

33

34 Na její palubě je kanón ráže 57 milimetrů schopný vypálit 220krát za minutu s dostřelem přes 14 kilometrů, dále čtyři kulomety ráže 12,7 milimetru a rakety Raytheon SeaRAM.

35

36

37

38

39

40 Decoy Launching Systém - zařízení, které chrání loď před útokem řízených střel.

41 Rocket Launcher System (protiletadlová řízená střela) SeaRAM Raytheon CIWS - střely dosahují rychlosti MACH 2 a mají efektivní dolet 7 km.

42

43

44 Rozmístění výzbroje

45 Konec USS INDEPENDENCE (LCS-2) (Nezávislost)


Stáhnout ppt "USS INDEPENDENCE (LCS-2) Americká zbrojní společnost General Dynamics dokončuje výrobu nové generace bojových lodí v pobřežních vodách. Prototyp fregaty."

Podobné prezentace


Reklamy Google