Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LOGO INTERNETOVÉ VYHLEDÁVAČE Vypracoval: Tomáš Nedoma.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LOGO INTERNETOVÉ VYHLEDÁVAČE Vypracoval: Tomáš Nedoma."— Transkript prezentace:

1 LOGO INTERNETOVÉ VYHLEDÁVAČE Vypracoval: Tomáš Nedoma

2 Internetový vyhledávač Co je to??? Je služba, umožňující vyhledat na internetu webové stránky obsahující požadované informace Tex Text Po zadání klíčových slov, která charakterizují hledanou informaci na základě své databáze vypisuje vyhledávač seznam odkazů podle hledaná informace Databáze je udržována převážně automaticky 1. 2.3.

3 Vyhledávače FULLTEXTOVÉ VYHLEDÁVAČE např.: Rozdělení KATALOGOVÉ VYHLEDÁVAČE např.:

4 Fulltextové vyhledávače Zadat www adresu fulltextového vyhledávače (např.: www.google.cz) 1. Vepsat klíčový text (čím přesnější, tím lepší) 2. Zvolit způsob vyhledávání. Buď pouze česky nebo ve všech jazycích 3. Potvrzení vyhledávání googlem 4. www.google.cz 2. 1. 3. 4.

5 Obrázky: Hledá hlavně obrázky Videa: Hledá hlavně videa Mapy: Hledá mapy, trasy, atd. Text Web: Prohledání celého webu Upřesnění, pro vyhledávání Googlem Další možnosti upřesnění, pro vyhledávání googlem

6 Možnosti stránek Text Po vyhledání požadovaného slova nebo textu v internetu se stránky seřadí pod sebou. Název stránky je hypertextově propojený se skutečnou stránkou Název stránky Nalezené stránky Pod názvem každé stránky je několik slov, která nalezená stránka obsahuje. To proto, abychom si mohli vytvořit představu o obsahu této stránky.

7 4. stránka 3. stránka 2. stránky 1. stránky Lze přepnout Přepínání stránek Při nalezení většího počtu stránek můžeme přepnout na další stránky pomocí kliku na číslo stránky, nebo na jedno z písmen O 1. nalezená Lze přepnout (menší pravděpodobnost nalezení požadované stránky)

8 Katalogové vyhledávače Mají jednotlivé stránky seřazeny v přehledně uspořádané databázi, kterou je možné pohodlně a přehledně procházet Nejsou „pouze“ vyhledávače. Obsahují seznamy firem, aktuální zpravodajství, počasí apod. Nabízí kompletní servis nejrůznějších oblastí Procházení seznamem stránek je možné podle ucelených kategorií. Jsou to např.: seznam.czatlas.czcentrum.czapod.

9 Odkazy na různé stránky jako jsou zprávy, firmy, zábava, práce… Vyhledávání a jeho upřesnění podobně jako u google

10 Postup vyhledávání A další… Vysočina Práce seznam

11 Diagram Seznam Add Your Text E-mail Počasí TV program Zprávy

12 První krok Práce

13 Druhý krok atd... Your Text Vysočina

14 Seznam – vyhledávání zadáním textu Seznam Tento způsob vyhledávání seznamem je téměř stejný jako u googlu. Přepínání stránek je také shodné.

15 Zahraniční vyhledávače NezmíněnéNezmíněné Bring a další… Mozilla FirefoxAltaVista Yahoo Například

16 LOGO www.themegallery.com


Stáhnout ppt "LOGO INTERNETOVÉ VYHLEDÁVAČE Vypracoval: Tomáš Nedoma."

Podobné prezentace


Reklamy Google