Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ a MŠ Brno, Křídlovická 30b Tereza Bartošová VII.C 2011/2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ a MŠ Brno, Křídlovická 30b Tereza Bartošová VII.C 2011/2012."— Transkript prezentace:

1 ZŠ a MŠ Brno, Křídlovická 30b Tereza Bartošová VII.C 2011/2012

2 1. Vikingové3 2. První výprava Kryštofa Kolumba 4 3. Další výpravy Kryštofa Kolumba5 4. Španělské kolonie6 5. Zdroje 7

3  V roce 1000 objevil Leif Eriksson, jako první Evropan Ameriku  Byl poslán do vyhnanství a opustil rodnou zemi, objevil Grónsko.  Když pluli Vikingové do Grónska, tak vlny odnesly jejich lodě a Grónsko minuli. Tehdy poprvé viděli Ameriku ale jenom z dálky.  Když to Eriksson slyšel z vyprávění, tak se rozhodl tu zemi najít.  Když dorazil, pojmenoval zemi Markland, což znamená země lesů.

4  Započala 3.srpna 1492, kdy Kryštof Kolumbus vyplul na svou první plavbu do domnělé Indie ze španělského přístavu Palos.  Zemi poprvé spatřil z lodě Pinta ve dvě hodiny odpoledne 12.října námořník jménem Rodrigo Triana  Kolumbus pojmenoval ostrov San Salvador (domorodci ho nazývali Guanahani, jedná se o dnešní Bahamy).

5  Uspořádal další tři expedice, na Malé Antily, k ústí Orinoka a do Panamy.  Kolumbus se domníval, že stanul v asijském předpolí, a proto domorodé obyvatelstvo nazýval Indiány.  Až do své smrti roce 1506 však Kolumbus zastával názor, že doplul do Asie a nepřipouštěl si, že objevil nový světadíl.

6  Představitelé rodícího se Španělska si počínali prozíravěji.  V roce 1494 podepsali se zástupci Portugalska smlouvu, která určovala vliv obou mocností na nově objevená území.  Pomyslná čára, která rozdělovala území, procházela ve vzdálenosti asi 2000 kilometrů západně od Kapverdských ostrovů.  Nově objevená území ležící na západ od této linie měla připadnout Španělsku, na východ pak Portugalsku.

7 www.cestovani.idnes.cz www.wikipedia.org www.galaktis.cz www.vikingove.cz www.rejnock.webnode.cz www.odmaturuj.cz


Stáhnout ppt "ZŠ a MŠ Brno, Křídlovická 30b Tereza Bartošová VII.C 2011/2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google