Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

jako první dopluli do Ameriky Vikingové, kteří ji však neosídlili v roce 1492 Ameriku pro Evropany objevil Kryštof Kolumbus Severní Ameriku kolonizovali.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "jako první dopluli do Ameriky Vikingové, kteří ji však neosídlili v roce 1492 Ameriku pro Evropany objevil Kryštof Kolumbus Severní Ameriku kolonizovali."— Transkript prezentace:

1

2 jako první dopluli do Ameriky Vikingové, kteří ji však neosídlili v roce 1492 Ameriku pro Evropany objevil Kryštof Kolumbus Severní Ameriku kolonizovali Angličané a Francouzi; Střední a Jižní A. kolonizovali Španělé a Portugalci původními obyvateli byli indiáni, jejich počet neustále klesal díky tvrdé práci pro kolonizátory v průběhu 18. a 19. století se do Ameriky dováželi na práci černoši z Afriky v současné době obývá Ameriku téměř 800 mil. lidí počet obyvatel roste zejména ve Střední a Jižní Americe kontinent obývají všechny tři základní rasy jazyky: Severní Ameriky: angličtina a francouzština Jižní a Střední Amerika: španělština, portugalština (Brazílie)

3 náboženství: většinou vyznávají křesťanství domorodé kmeny v Jižní Americe – přírodní náboženství největší města: Ciudad de México (20 – 28 mil. obyv.) New York (18 mil. obyv.) Sao Paulo (18 mil. obyv.) ve velkých městech, zejména Jižní Ameriky vznikají slumy → špatné hygienické podmínky


Stáhnout ppt "jako první dopluli do Ameriky Vikingové, kteří ji však neosídlili v roce 1492 Ameriku pro Evropany objevil Kryštof Kolumbus Severní Ameriku kolonizovali."

Podobné prezentace


Reklamy Google