Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování)"— Transkript prezentace:

1

2  Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování) textu.

3 Aplikaci Word 2007 můžeme spustit několika způsoby: 1 2 První způsob: kliknout myší na nabídku Start (1), potom kliknout na nabídku Všechny programy (2).

4 V nabídce Všechny programy vyhledat a kliknout na text Microsoft Office (3), poté kliknout na text Microsoft Office Word 2007 (4). Po kliknutí se spustí Word 2007. 3 4

5 Druhý způsob: je vytvoření zástupce na ploše a následné spuštění z plochy. Zástupce si vytvoříme kliknutím pravého tlačítka myši v nabídce Start - Všechny programy – Microsoft Office- Microsoft Office Word 2007 (viz předch. postup). Poté v nabídce vybereme Odeslat (5) – plocha (vytvořit zástupce) (6). Spouštění provádíme dvojitým klikem na ikonu umístěnou na ploše (7). 5 6 7

6  Třetí způsob spuštění Wordu je přidání odkazu do nabídky Po spuštění. Klikneme na Start-Všechny programy-Po spuštění. Na položku Po spuštění klikneme pravým tlačítkem myši a následně klikneme na Prozkoumat. Otevře se nám okno složky Po spuštění. Do této složky přesuneme pravým tlačítkem odkaz na Word z pracovní plochy a po zobrazení okna klikneme na Kopírovat sem. Po tomto kroku se vždy při startu počítače zapne i Word.

7 1 23 4 5 6 8 7 9 1011 1 – tlačítko Office 2 – panel nástrojů Rychlý přístup 3 – ovládání okna 4 – pás karet 5 – vodorovné pravítko 6 – svislé pravítko 7 – stavový řádek 8 – svislý posuvník 9 – vodorovný posuvník 10 – lupa 11 – zobrazení stránky

8 1)Tlačítkem Zavřít v pravém horním rohu 2)Klik na tlačítko Office (1) a příkaz Zavřít (2) 3)Pomocí klávesové zkratky ALT + F4 1 2

9 Použité zdroje: Pokud není uvedeno jinak, použitý materiál je z vlastních zdrojů autorky.


Stáhnout ppt " Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování)"

Podobné prezentace


Reklamy Google