Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

On the map-Británie Aj pro 4.-5.r. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr. Daniela Ondrisová není-li uvedeno jinak Pro.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "On the map-Británie Aj pro 4.-5.r. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr. Daniela Ondrisová není-li uvedeno jinak Pro."— Transkript prezentace:

1 On the map-Británie Aj pro 4.-5.r. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr. Daniela Ondrisová není-li uvedeno jinak Pro animaci a změnu snímku klikej! VY_22_INOVACE_J-A-38

2 Spojené království Velké Británie a Severního Irska (oficiálně zkráceně označované jako Spojené království nebo Británie a nepřesně označované jako Velká Británie nebo Anglie) je ostrovní stát přiléhající k severozápadu kontinentální Evropy. Zahrnuje ostrov Velkou Británii, severovýchodní část ostrova Irsko, kde hraničí s Irskou republikou, a mnoho menších ostrovů.

3 Poloha Spojeného království v Evropské unii

4 Topografická mapa Spojeného království

5 Britská říšeBritská říše v roce 1897. Jako taková byla pravděpodobně největší říší v celé historii světa / britské kolonie – červeně/1897 Poloha Británie

6 6 VLAJKA VELKÉ BRITÁNIE /flag/ G R E A T B R I T A I N LONDON / capital = hlavní město/

7 7 VLAJKA S K O T S K A /flag/ SCOTLAND-Edinburgh /symbol thistle-bodlák/

8 8 V L A J K A A N G L I E /flag/ England - London /symbol -rose-růže/

9 9 VLAJKA SEVERNÍHO IRSKA /flag/ Northern Ireland-Belfast /symbol shamrock-jetelíček trojlistý/

10 10 VLAJKA W A L E SU /flag/ W A L E S- Cardiff /symbol daffodit =narcis/

11 Vyřešme společně úkoly: 1.Podívej se na mapu Evropy a najdi Velkou Británii. 2.Najdi Českou republiku. 3.Pokus se najít trasu z České republiky do Británie. 4.Vyhledej na mapě hlavní město Londýn /London/. 5.Británie se dělí na … 6.Vyhledej hlavní města všech 4 zemí Británie. 7.Nakresli některou z vlajek Spojeného království.

12 Spojené království Velké Británie a Severního Irska Wikipedie: Otevřená encyklopedie: Spojené království [online]. c2012 [citováno 24. 08. 2012]. Dostupný z WWW: http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Spojen%C3%A9_kr%C3%A1lovstv%C3%AD&oldid=8916153 http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Spojen%C3%A9_kr%C3%A1lovstv%C3%AD&oldid=8916153 Obrázek, Mapa Velké Británie,autor: David Liuzzo http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:EU_location_UK.png Topografická mapa Spojeného království, autor: Captain Blood http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Uk_topo_en.jpg Historická mapa z r.1897,autor:neznámý,zdroj:Cambridge University Library http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/28/British_Empire_1897.jpg Vlajka Spojeného království VB a SI., autor/ volné dílo/ : Original flag by James I of England/James VI of Scotland SVG recreation by User:Zscout370 James I of England/James VI of Scotland User:Zscout370 http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_the_United_Kingdom.svg Vlajka Skotska The author is K. Bolino http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_Scotland.svg Vlajka Anglie Created by Nicholas ShanksNicholas Shanks http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_England.svg Vlajka Severní irsko, Jean-Pierre Demailly, autor tohoto díla, jej uvolnil jako volné dílo, a to celosvětověvolné dílo http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Ulster_banner.svg Vlajka Wales by Tobias Jakobs, PD http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_Wales_2.svg Zdroje: Všechny uveřejněné odkazy ON-LINE [ cit.2012-02-16] dostupné pod licencí Creative Commons na www :


Stáhnout ppt "On the map-Británie Aj pro 4.-5.r. Základní škola Ostrava, Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr. Daniela Ondrisová není-li uvedeno jinak Pro."

Podobné prezentace


Reklamy Google