Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Únor ‘061 Pediatrická KPR. únor ‘062 Zachránce, který provádí záchranu dítěte a ví, jak provádět resuscitaci dospělého, může použít tytéž úkony s vyjímkou:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Únor ‘061 Pediatrická KPR. únor ‘062 Zachránce, který provádí záchranu dítěte a ví, jak provádět resuscitaci dospělého, může použít tytéž úkony s vyjímkou:"— Transkript prezentace:

1 únor ‘061 Pediatrická KPR

2 únor ‘062 Zachránce, který provádí záchranu dítěte a ví, jak provádět resuscitaci dospělého, může použít tytéž úkony s vyjímkou: 5 počátečních vdechů je následováno 1 minutou KPR, pak teprve volá záchranáře.

3 únor ‘063 Nereaguje? Zavolej o pomoc! Otevři dýchací cesty Nedýchá normálně? 5 umělých vdechů Stále nereaguje? 15 stlačení hrudníku a 2 vdechy žádné známky oběhu? Po 1 minutě volej 155 a pak pokračuj v KPR

4 únor ‘064 Dýchání z úst do úst záklon hlavy a zdvižení brady pevný stisk měkké části nosu pootevři ústa, brada zůstává zdvižená nadechni se a utěsni svoje rty kolem úst zachraňovaného vydechuj plynule 1-1.5 s sleduj zdvihnutí hrudi udržuj zakloněnou hlavu a zdviženou bradu a sleduj hrudník při výdechu nadechni se – opakuj sekvenci 5x. Sleduj hrudník postiženého zda se pohybuje jako při normálním dýchání.

5 únor ‘065 Dýchání z úst do úst a nosu neutrální poloha hlavy, zdvižení brady. nadechni se a utěsni svoje rty kolem úst a ústí nosu. zachraňovaného. Pokud dýcháš jen do nosu, stiskni rty postiženého. vydechuj plynule 1-1.5 s sleduj zdvihnutí hrudi. udržuj pozici hlavy a zdviženou bradu a sleduj hrudník při výdechu. nadechni se – opakuj sekvenci 5x. Sleduj hrudník postiženého zda se pohybuje jako při normálním dýchání.

6 únor ‘066 Pokud nelze provádět efektivní dechy, může být překážka v dýchacích cestách Otevři dýchací cesty a odstraň VIDITELNÉ příčiny obstrukce. Ujisti se, že je přiměřený záklon hlavy a zdvižení brady. Pokud to nestačí - předsunutí dolní čelisti. Pokus se o 5 efektivních vdechů - jestliže jsi dále neúspěšný, začni stlačovat hrudník.

7 únor ‘067 Stlačování hrudníku

8 únor ‘068 Vyšetření oběhu 10 sekund: pohyb, kašel, normální dýchání. vyšetři puls pokud jsi zdravotník, ne více než 10s. dítě starší 1 roku na karotidách mladší – vnitřní plocha paže. Puls určitě přítomen – pokačuj v dýchání dokud nebude dýchat sám. Pak zajištěná poloha a kontroly. Bez pulsu (nebo pod 60/min) ZAČNI S KOMPRESEMI

9 únor ‘069 Stlačování hrudníku Stlačována má být dolní 1/3 hrudníku je nutno stlačovat na šířku prstu nad spojením spodního žebra ke sternu. Sternum má být stačováno asi o 1/3 síly hrudníku. Frekvence 100/min. Po 15 stlačeních hrudníku následují 2 efektivní vdechy. Při jednom zachránci je možný poměr 30:2. Kojenci: použij špiček 2 prstů. Při 2 zachráncích technika s obejmutím hrudníku. Starší děti – thenar a antithenar jako u dospělých – jedna nebo dvě ruce.


Stáhnout ppt "Únor ‘061 Pediatrická KPR. únor ‘062 Zachránce, který provádí záchranu dítěte a ví, jak provádět resuscitaci dospělého, může použít tytéž úkony s vyjímkou:"

Podobné prezentace


Reklamy Google