Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lektorky: Andrea Novotná, Kateřina Pintířová Účastníci: Tomáš Karger, Martin Kroupa, Adéla Sanitrová, Zuzana Lechnerová, Miroslav Houška.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lektorky: Andrea Novotná, Kateřina Pintířová Účastníci: Tomáš Karger, Martin Kroupa, Adéla Sanitrová, Zuzana Lechnerová, Miroslav Houška."— Transkript prezentace:

1 Lektorky: Andrea Novotná, Kateřina Pintířová Účastníci: Tomáš Karger, Martin Kroupa, Adéla Sanitrová, Zuzana Lechnerová, Miroslav Houška

2  Úkol: Skupina má sledovat aktant - světelnou signalizaci na přechodu pro chodce na Americké třídě U práce v Plzni. Cílem je zjistit jakým způsobem aktant jedná.  18:00 Odchod do terénu.  18:15 Příchod k přechodu – rozdělení úkolů.  19:30 Konec úkolu.

3  18:15 Skupina přichází k přechodu, rozdělují se úkoly. Dvě dvojice, každá na jedné straně přechodu, pořizují rozhovory.  Popis terénu: Přechod na Americké třídě. Dvě světelné signalizace pro chodce. Uprostřed silnice je tramvajová zastávka.  V průběhu rozhovorů jsou pořizovány fotografie a audiovizuální záznamy.  18:55 Probíhá první meating s účelem reflexe sebraných dat. A následně jsou pořizována další data.  19:15 Probíhá druhý meating. Skupina se shodla na tom, že sebraná data jsou dostačující a pobyt v terénu je ukončen.

4

5 Situace přechoduProvádění rozhovoru

6  Dobrý den, můžu se Vás na něco zeptat? My tady provádíme výzkum přechodu pro chodce. Můžu se zeptat, proč tady teď čekáte, nebo proč nejdete?  Tak asi je to evidentní, jezdí auta, ne?  A jenom kvůli autum, takže kdyby byla červená a nic by nejelo, tak byste přešel?  Ne, já počkam na zelenou. Vemte si to takhle, jednak můžeme říct, že tu sou nějaký pravidla, ale, když si to tak vezmete, tak my sme jako společnost investovaly něco do toho, aby tady ten přechod byl, že jo, tak by bylo dobrý ho používat tak, jak se má. Jo, to je muj názor.  A takže jenom kvůli těm pravidlům teda půjdete na tu zelenou.  Měly by se ty pravidla dodržovat.  Takže teďka, když jste promeškal zelenou tady kvůli nám, za což se vám omlouváme, tak počkáte znova na zelenou?  No samozřejmě, já chci stejně na tramvaj, takže je to uplně jedno, ta než pojede tak.  Ale, kdyby teďka jela tramvaj, tak byste to přeskočil tu silnici na červenou, nebo byste zase počkal až pojede za dalších dvacet minut?  Abych řek pravdu, tak je pravda, že občas to člověk chca necha poruší, ale to je prostě ve chvíli, kdy už je to nastavený tak blbě, že to prostě jinak udělat nejde, že jo. Ale, ale.  Takže když jste v naléhavý situaci, tak to porušíte, ovšem, když máte čas tak.  Ale nemůžu říct, nemůžu říct, že bych se po tom cítil dobře.  Dobře, děkujeme  Nashledanou. Nashledanou.

7

8 Aktant: světelná signalizace semaforu pro chodce  Jak jedná?... Figurace:  volný agregát jednotlivců – chodci, policisté  jednotlivec – konkrétní chodci, kteří byli osloveni  právnická osoba – policie, technické služby  strukturální rys – dopravní pravidla


Stáhnout ppt "Lektorky: Andrea Novotná, Kateřina Pintířová Účastníci: Tomáš Karger, Martin Kroupa, Adéla Sanitrová, Zuzana Lechnerová, Miroslav Houška."

Podobné prezentace


Reklamy Google