Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Algoritmy I. Cvičení č. 10. Příklady 1.) Do souboru zapište řetězec (pole znaků) alfanumerických znaků (tj. 0,..., 9, a,..., z, A,..., Z ). Pak z tohoto.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Algoritmy I. Cvičení č. 10. Příklady 1.) Do souboru zapište řetězec (pole znaků) alfanumerických znaků (tj. 0,..., 9, a,..., z, A,..., Z ). Pak z tohoto."— Transkript prezentace:

1 Algoritmy I. Cvičení č. 10

2 Příklady 1.) Do souboru zapište řetězec (pole znaků) alfanumerických znaků (tj. 0,..., 9, a,..., z, A,..., Z ). Pak z tohoto souboru čtěte znak po znaku, přečtené znaky uložte do pole. Napište algoritmus - funkci přihrádkového třídění - pole setřiďte. 2.) Program pro určení počtu jedničkových bitů daného neznaménkového celého čísla. 3.) Program pro určení součtu pozic jedničkových bitů daného celého čísla. 4.) Program pro výpis c.č. v bitové reprezentaci. 5.) Další bitové operace: Proveďte bitový součin, b. součet a bitový exkluzivní součet (xor) dvou proměnných. Výsledek přiaďte proměnné třetí. Dané celé číslo vynásobte osmi, vydělte osmi. Otestujte zda je zadané číslo sudé, liché. Výsledek vždy vypište pomocí funkce z předchozího příkladu.

3 Třetí test 1. Parametry příkazového řádku - jak je to v main zařízeno 2. Otevření souboru pro čtení, čtení řádků, čísel, znaků atd. 3. Otevření souboru pro zápis, zápis řádků, čísel, znaků atd. 4. Řetězce možno řešit přes klasické ANSI C řetězce tj. pole znaků končených nulou. Nebo lépe pomocí C++ třídy string z header souboru string. 5. Napsat jeden algoritmus třídění, třeba bublinové nebo cokoliv. 6. Bitové operace - nastavení x-tého bitu na hodnotu 0 či 1, posun doleva či doprava. 7. Převod znaku '7' na číslo int s hodnotou 7.


Stáhnout ppt "Algoritmy I. Cvičení č. 10. Příklady 1.) Do souboru zapište řetězec (pole znaků) alfanumerických znaků (tj. 0,..., 9, a,..., z, A,..., Z ). Pak z tohoto."

Podobné prezentace


Reklamy Google