Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mgr. Michal Oblouk SHODA PŘÍSUDKU S PODMĚTEM. Podm ě t v množném č ísle Koncovka p ř í č estí minulého P ř íklady Rod mužský životný Nevyjád ř ený podm.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mgr. Michal Oblouk SHODA PŘÍSUDKU S PODMĚTEM. Podm ě t v množném č ísle Koncovka p ř í č estí minulého P ř íklady Rod mužský životný Nevyjád ř ený podm."— Transkript prezentace:

1 Mgr. Michal Oblouk SHODA PŘÍSUDKU S PODMĚTEM

2 Podm ě t v množném č ísle Koncovka p ř í č estí minulého P ř íklady Rod mužský životný Nevyjád ř ený podm ě t Všeobecný podm ě t -I Kon ě klusali na závodišti. P ř ijeli jsme k nim na návšt ě vu. Na zítra hlásili deštivé po č así. Rod mužský neživotný -Y Ve schránce z ů staly dva dopisy. Rod ženský -Y Divoké kachny plavaly po ř ece. Rod st ř ední -A Kola se rychle otá č ela.

3 Žáci se objevili ve dve ř ích. Zuby nikoho z nás nebolely. D ě ti se nebály jít k zuba ř i. P ř ed školou stáli sn ě huláci. Draci se vznášeli nad hlavami d ě tí. Ledoborce lámaly ledové kry. Slane č ci mi moc nechutnali. Ukazatele bezpe č n ě orientovaly turisty. Dni rychle ubíhaly. Hrady stávaly na vyvýšených místech. Davy divák ů proudily na stadion. Národy trp ě ly válkami. Bolely m ě o č i. Neslyšeli jste n ě koho klepat?

4 N ě kolikanásobný podm ě t v množném č ísle Koncovka p ř í č estí minulého P ř íklady Alespo ň jeden č len je rodu mužského životného -I Chlapci a dívky hráli odbíjenou. Žádný z č len ů není rodu mužského životného -Y Velká lo ď a ostatní plavidla opustily p ř ístav. Všechny č leny jsou rodu st ř edního v množném č ísle -A Ku ř ata a housata se pásla v ohrádce. N ě kolik č len ů je rodu st ř edního a alespo ň jeden je v jednotném č ísle -Y Ko ť ata a št ě n ě si hrály p ř ed chalupou.

5 Studenti a studentky se zú č astnili sout ě že. Otec a dcera navštívili hrad Buchlov. Rodi č e a jejich dít ě sed ě li v autobuse. Autobusy a auta č ekaly na hranicích. Lokomotiva a nákladní vagony stály na vedlejší koleji. Auto i horské kolo z ů staly v garáži. Hravá lví č ata a sl ů n ě poutaly pozornost návšt ě vník ů. Ma ď arsko a Polsko zahájily jednání. Auta a ostatní vozidla stála p ř ed k ř ižovatkou.


Stáhnout ppt "Mgr. Michal Oblouk SHODA PŘÍSUDKU S PODMĚTEM. Podm ě t v množném č ísle Koncovka p ř í č estí minulého P ř íklady Rod mužský životný Nevyjád ř ený podm."

Podobné prezentace


Reklamy Google