Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Alfons Mucha www.zlinskedumy.cz Název školyGymnázium Zlín - Lesní čtvrť Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0484 Název projektuRozvoj žákovských kompetencí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Alfons Mucha www.zlinskedumy.cz Název školyGymnázium Zlín - Lesní čtvrť Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0484 Název projektuRozvoj žákovských kompetencí."— Transkript prezentace:

1 Alfons Mucha Název školyGymnázium Zlín - Lesní čtvrť Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/ Název projektuRozvoj žákovských kompetencí pro 21. století Název šablonyIII/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název DUMAlfons Mucha Označení DUMVY_32_INOVACE_07_2_19 Mgr. Vlastimil Hrbáček Datum Vzdělávací oblastUmění a kultura Vzdělávací oborVýtvarná výchova Tematický okruhDějiny výtvarného umění Ročník1. ročník a kvinta gymnázia

2 Secese Ve Vídni Secession, Německu Jugendstil a ve Francii Art Nouveau. Poslední pokus o vytvoření univerzálního uměleckého slohu. Souvisí se symbolismem. Znaky: ornamentálnost, lineárnost, opakování motivů, využívání přírodních tvarů (listy, květy a siluety stromů), barevné plochy bez modelace světla a stínu, ladnost, vlnící se linie, stylizace, potlačení geometrické ostrosti a harmonie. Zasáhla totiž nejen klasické projevy umění, ale i design nábytku, módu, šperkařství a další oblasti užitého umění.

3 Alfons Mucha Český představitel secese – malíř, grafik, designér, architekt Žil v letech 1860 až 1939 Inspiroval se rostlinnými i živočišnými tvary a formami (květy, listy, stonky) Důležitým motivem se symbolickým obsahem je žena. Vedle toho hledal motivy ve slovanské mytologii a orientálním umění

4 chrám Sv. Víta – vitráže – detail – mytologické motivy

5 Klenotnictví Fouquet – Paříž zdobnost – ornament - opakování prvků

6 Alegorie – plakáty – motiv ženy tanec ovoce Alfons_Mucha_-_Fruit2.jpg -_1898_-_Dance.jpg

7 Mytologie – divadelní plakáty – motiv ženy _1896_-_Salammb%C3%B4.jpg AAlfons_Mucha_-_Medea.jpg Salambo Médea

8 Úkol 1 - najdi v interiéru znaky secese

9 Úkol – řešení – dekorativnost - zdobnost motiv ženy živočišné motivy opakování prvků vitráž ornament


Stáhnout ppt "Alfons Mucha www.zlinskedumy.cz Název školyGymnázium Zlín - Lesní čtvrť Číslo projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0484 Název projektuRozvoj žákovských kompetencí."

Podobné prezentace


Reklamy Google