Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S ECESE. S ECESE – UMĚLECKÝ STYL PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ Projevil se ve architektuře, výtvarném umění, ale zejména v užitém umění, módě a životním stylu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S ECESE. S ECESE – UMĚLECKÝ STYL PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ Projevil se ve architektuře, výtvarném umění, ale zejména v užitém umění, módě a životním stylu."— Transkript prezentace:

1 S ECESE

2 S ECESE – UMĚLECKÝ STYL PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ Projevil se ve architektuře, výtvarném umění, ale zejména v užitém umění, módě a životním stylu. Hlavním znakem je ornamentálnost, plošnost a záliba v neobyčejných barvách. Často se objevují tyto prvky: listy, květy, lidské a zvířecí tělo.

3 O BECNÍ DŮM V P RAZE

4 H LAVNÍ NÁDRAŽÍ V P RAZE Fantova kavárna

5 M OHYLA MÍRU U B RNA Připomíná bitvu tří císařů u Slavkova z roku 1804

6 G USTAV K LIMT – RAKOUSKÝ MALÍŘ Polibek Judita

7 A LFONS M UCHA – SVĚTOZNÁMÝ ČESKÝ MALÍŘ Proslavil se zejména svými plakáty

8 S LOVANSKÁ EPOPEJ – ŽIVOTNÍ DÍLO ALFONSE M UCHY Cyklus dvaceti velkoformátových obrazů na motivy slovanských dějin Slavnost Svanvítova

9 Z DROJE : Obrázky Obrázky [cit ]. dostupné pod licencí Creative comons na WWW:dostupné pod licencí Creative comons na WWW: us.jpg _innen.jpg %282005%29.JPG?uselang=cs Totale_%282005%29.JPG _F._Champenois_Imprimeur-%C3%89diteur.jpg


Stáhnout ppt "S ECESE. S ECESE – UMĚLECKÝ STYL PŘELOMU 19. A 20. STOLETÍ Projevil se ve architektuře, výtvarném umění, ale zejména v užitém umění, módě a životním stylu."

Podobné prezentace


Reklamy Google