Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_22_INOVACE_J-A-33 Aj reálie 3.-5. r. KANADA - C A N A D A Základní škola Ostrava,Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr.Daniela Ondrisová,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_22_INOVACE_J-A-33 Aj reálie 3.-5. r. KANADA - C A N A D A Základní škola Ostrava,Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr.Daniela Ondrisová,"— Transkript prezentace:

1 VY_22_INOVACE_J-A-33 Aj reálie 3.-5. r. KANADA - C A N A D A Základní škola Ostrava,Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr.Daniela Ondrisová, není-li uvedeno jinak Pro změnu snímku klikej!

2 Symbol Kanady – javorový list znají především příznivci hokeje Obrázky: klipart

3 Kanada leží v Severní Americe

4 Vlajka Kanady a znak flag Coat of arms Kanada je federativní konstituční monarchie, kde královna Alžběta II. je zastupována generálním guvernérem. Úředním jazykem je angličtina a francouzština.

5 Capital / hlavní město/ of Canada Ottawa, parliament hill / parlament/

6 Letecký pohled na Ottawu.

7 OTTAWA Ottawa je hlavním městem Kanady a zároveň čtvrtým největším městem. Nachází se v provincii Ontario, má méně než 1 000 000 obyvatel.

8 Kanadská kultura představuje velmi nesourodou směs různých tradic a kultur. Přetrvávají v ní zbytky tradice původních obyvatel (Indiánů a Eskymáků), tradice přistěhovalců, hlavně IndiánůEskymáků Francouzů. V moderní době je velice silný vliv americké kultury a amerických médií, zejména na anglicky mluvící část Kanaďanů. V tomto kontextu se mluví o tom, že některé oblasti kultury jsou pro obě země společné. Tvorba a přetrvávání kanadských zvyků a kulturních počinů jsou ovlivňovány a podporovány federálními programy, zákony a institucemi i na úrovni provincií a nižších celků.

9 Jelikož je Kanada geograficky rozsáhlá a etnicky velice diversifikovaná oblast, existují zde obrovské kulturní rozdíly mezi provinciemi i nižšími regiony. Kanadská kultura je zároveň stále ovlivňována současnou imigrací lidí z celého světa. Mnozí Kanaďané si tohoto multikulturalismu velice cení a považují ho za hlavní klad a přednost kanadské kultury celkově Eskymácký hrdelní zpěv Obrázek:klipart

10 Národní park, jezero Louise / Lake Louise/

11 Světoznámé Niagarské vodopády.

12 /Niagara Falls/, Niagarské vodopády

13 Vodopády ze strany USA.

14 Noční pohled v zimě na osvětlené vodopády - americká strana.

15 NIAGARSKÉ VODOPÁDY Niagarské vodopády (anglicky Niagara Falls) je označení pro několik vodopádů na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Dosahují výšky 52 metrů (Kanadská podkova). Druhému, nižšímu vodopádu se říká Americký vodopád. Po obou stranách vodopádů existují dvě města po Niagarských vodopádech pojmenovaná (viz Niagara Falls v kanadské provincii Ontario a Niagara Falls v americkém federálním státě New York). Je to velká turistická atrakce celé oblasti, na kanadské straně jsou obrovské vyhlídkové věže - Skylon Tower a Minolta Tower. Fotografie na pravé straně je pořízena právě ze Skylon Tower. Na místním hřbitově je pohřben americko-český kaskadér Karel Souček, který proplul vodopády uzavřený v sudu. Zahynul o několik let později při nepovedené kaskadérské atrakci v Texasu. V celé oblasti v okolí vodopádu je také řada historických památek, vztahujících se k jedinému vojenskému konfliktu mezi USA a Kanadou v roce 1812.

16 Na horním toku Niagary na kanadské straně stojí pevnost Fort Erie, na dolním toku v ústí Niagary do jezera Ontario stojí na kanadské straně (v městečku Niagara-on-the-lake) pevnost Fort George a na americké straně stojí Fort Niagara. Přímo u vodopádu se natáčel film Niagara s Marilyn Monroe. Turisté se mohou nechat svézt pod vodopády po řece Niagaře výletními loděmi (je jich asi 5), které se všechny jmenují stejně - Maid of the Mist. Z kanadské strany je rovněž provrtán tunel pod Kanadskou podkovu. Tunel, dnes používán pouze pro turisty, je tam z doby budování první hydroelektrárny svého druhu, kterou tam postavil Nikola Tesla. Elektrárna stojí z kanadské strany, ale Nikola Tesla má velikou bronzovou sochu postavenou z americké strany.

17 Montreal největší město Kanady.

18 Přístav / port/ v Montrealu.

19 Montreal - noční pohled.

20 Jacques Cartier Bridge View / pohled z mostu J.Cartiera/.

21 Toronto, v pozadí jezero Ontario.

22

23 Toronto – letecký snímek /aerial view /

24 Panorama Toronta v noci, uprostřed je CN tower /533 m /, bývalá nejvyšší samostatně stojící stavba světa. Město má více než 2 500 000 obyvatel.

25

26 Výstaviště v Torontu, v pozadí věž.

27 Zdroje: Všechny uveřejněné odkazy / cit.2011-02-03 / dostupné pod licencí Creative Commons na www: Vlajka a znak Kanady, volné dílo http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flag_of_Canada.svg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Canadian_Coat_of_Arms_Shield.svg Poloha Kanady, Author=Ssolbergj, http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Canada_(orthographic_projection).svgSsolbergjhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Canada_(orthographic_projection).svg Kanadský parlament v Ottawě, en:User:Jeff3000, original image by en:User:Matthew Samuel Spurrell. copied from 'pedia: w:Image:Canada Parliament2.jpg en:Image:Canada Parliament2.jpg {{en|Parliament buildings of [[w:canada|canaden:User:Jeff3000en:User:Matthew Samuel Spurrellw:Image:Canada Parliament2.jpgen:Image:Canada Parliament2.jpgParliament http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/Canada_Parliament2.jpg Ottawa- letecký pohled, autor: Shanta Rohse, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/82/Ottawa_Victoria_Island.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/82/Ottawa_Victoria_Island.jpg Kultura, text Wikipedie: Otevřená encyklopedie: Kanada [online]. c2012 [citováno 03. 02. 2012]. Dostupný z WWW: http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Kanada&oldid=8919715 http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Kanada&oldid=8919715 Jezero Louise,autor: Egaowakaii, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Lake_Louise%2C_AB%2C_Canada.JPGhttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Lake_Louise%2C_AB%2C_Canada.JPG Niagarské vodopády, autor: Evilarry, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Niagarablue.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Niagarablue.jpg Niagarské vodopády, autor: Quistnix, http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Niagara_watervallen_canada.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3b/Niagara_watervallen_canada.jpg Turisté u Niagarských vodopádů, autor: George Burns, 1896-1996, Photographer (NARA record: 1340567)NARA record: 1340567 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/de/TOURISTS_ON_GOAT_ISLAND_AT_THE_BRINK_OF_THE_CATARACT_ENJOY_A_SPECTACULA R_VIEW_OF_THE_AMERICAN_FALLS._THE_NIAGARA..._-_NARA_-_549560.jpg Pohled na Niagarské vodopády z letadla, autor: SatuSuroSatuSuro http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/NiagaraFallsfromairAmericansata.jpg Noční pohled v zimě na osvětlené vodopády, autor: Daniel MayerDaniel Mayer http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/American_Falls_in_winter_at_night_with_blue_lighting.jpg

28 Niagarské vodopády, text Wikipedie: Otevřená encyklopedie: Niagarské vodopády [online]. c2012 [citováno03. 02. 2012]. Dostupný z WWW: http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Niagarsk%C3%A9_vodop%C3%A1dy&oldid=8868400 Montreal, user: Dickbauch http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/Montreal_5_db.jpg Montreal- přístav, User: Peregrine981 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/CentrevilleMontreal%C3%A9t%C3%A9.jpg Náměstí v Montrealu, User: Moyogo http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/Montr%C3%A9al_-_Square-Victoria_Metropolitan_-_20050307.jpg Pohled z mostu J.Cartiera, User: Siqbal http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/JacquesCartierBridge_View.JPG Toronto a Ontario, autor: Taxiarchos228 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Toronto_-_ON_-_Toronto_Skyline2.jpg Toronto a kánoe, autor: Rob http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5d/Canoeing_in_Toronto.jpg Toronto- letecký snímek,autor: dbking http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/18/2009_Toronto.jpg Panorama Toronta v noci, autor: Wladyslav http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/Toronto_-_ON_-_Skyline_bei_Nacht.jpg Věž, user: Jaydec http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7c/Snowbirds_%26_CN_Tower_CIAS_2007.jpg Výstaviště, autor: JenniferHeartsU http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/TheEXCNE.jpg


Stáhnout ppt "VY_22_INOVACE_J-A-33 Aj reálie 3.-5. r. KANADA - C A N A D A Základní škola Ostrava,Gebauerova 8, příspěvková organizace Autorka: Mgr.Daniela Ondrisová,"

Podobné prezentace


Reklamy Google