Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Také nacházíte ve své e-mailové schránce množství textových a obrazových prezentací? Nabízíme Vám jednu (redakčně upravenou), která stojí za povšimnutí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Také nacházíte ve své e-mailové schránce množství textových a obrazových prezentací? Nabízíme Vám jednu (redakčně upravenou), která stojí za povšimnutí."— Transkript prezentace:

1

2 Také nacházíte ve své e-mailové schránce množství textových a obrazových prezentací? Nabízíme Vám jednu (redakčně upravenou), která stojí za povšimnutí. Pochází zřejmě z USA, ale sami se přesvědčte o tom, že má co říci i nám. Aktuální čas: 23:31 hod.

3 Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, je tento mail trošku jiný: Má tě donutit k přemýšlení.

4 Dcera jednoho prominentního Američana byla interwievována v pořadu “Early Show” a moderátorka se jí zeptala: “Jak mohl Bůh něco takového dopustit?” (vztaženo na útoky z 11. září)

5 Anna Grahamová dala na výsost hlubokou a rozvážnou odpověď. Řekla:

6 „Věřím,že Bůh je z toho co nejhlouběji smutný, právě tak, jako my; ale již mnoho let říkáme Bohu, že má zmizet z našich škol, z naší vlády a z našeho života.

7 A protože je džentlmenem, domnívám se, že se tiše stáhl. Jak můžeme od Boha očekávat, že nám dá své požehnání a poskytne svou ochranu, když po něm žádáme, aby nás nechal samostatné?“

8 Ve světle nejnovějších událostí – útoků, střelby ve školách atd. – se domnívám, že to začalo, když Madeleine Murray O’Hare (byla zavražděna, nalezli ji nedávno) podala žalobu u soudu, protože nechtěla, aby se v našich školách modlilo... … A my jsme řekli ANO.

9 Potom někdo jiný řekl, že by se ve školách raději neměla číst Bible. (Bible říká: nezabiješ, nepokradeš, miluj svého bližního, jako sama sebe …) … A my jsme řekli ANO.

10 Pak řekl Dr. Benjamin Spock, že bychom našim dětem neměli naplácat, když se chovají špatně, protože by se jejich malé osobnosti deformovaly a mohli bychom uškodit jejich sebeúctě (syn Dr. Spocka spáchal sebevraždu). Řekli jsme, že expert přece musí vědět, o čem mluví. A řekli jsme ANO.

11 Potom mínil někdo jiný, že učitelé a ředitelé nemají naše děti raději ukázňovat, když se chovají špatně. Školní administrátoři řekli, že se učitelský sbor nesmí dotýkat žáků, když se špatně chovají, Neboť nechceme žádnou špatnou reklamu, a nechceme také být obžalováni! (Je obrovský rozdíl mezi ukázňováním, dotýkáním se, bitím, plácnutím, snižováním, kopancem atd. !) A my jsme řekli ANO.

12 Pak někdo řekl: Povolme našim dcerám potraty, když je chtějí, a nemusí to ani říkat svým rodičům. A my jsme řekli ANO.

13 Potom řekl jeden z našich nejvyšších volitelných orgánů, že přece není důležité, co děláme v soukromí, pokud vykonáváme řádně své zaměstnání. Potom řekl jeden z našich nejvyšších volitelných orgánů, že přece není důležité, co děláme v soukromí, pokud vykonáváme řádně své zaměstnání. A my, s tím srozuměni jsme řekli, že je nám přece jedno, co kdokoli, prezidenta nevyjímaje, v soukromí dělá, pokud nám dobře funguje zaměstnání a hospodářství. A my, s tím srozuměni jsme řekli, že je nám přece jedno, co kdokoli, prezidenta nevyjímaje, v soukromí dělá, pokud nám dobře funguje zaměstnání a hospodářství.

14 Potom někdo řekl: Vytiskněme časopisy s fotografiemi nahých žen a nazvěme to zdravým realistickým uznáním krásy ženského těla. A my jsme řekli ANO.

15 Potom přišel zábavní průmysl a řekl: udělejme TV show a filmy, které zobrazují vulgárnosti a násilí. Složme hudbu, která osměluje k násilí, k drogám, vraždám a sebevraždám a ďábelským věcem. A my jsme řekli, že je to přece neškodná zábava, nemá to žádné škodlivé následky, a mimoto to nikdo tak jako tak nebere vážně,takže ANO, klidně pokračujme. A my jsme řekli ANO, Přece mají právo na svobodné mínění.

16 A nyní se ptáme, proč naše děti nemají žádné svědomí, proč nedokážou rozlišovat mezi tím, co je správné a špatné, a proč je jim jedno, když zabíjejí cizince, své kamarády i sebe.

17 Snad na to přijdeme, když o tom budeme dlouho a intenzivně přemýšlet!

18 Myslím, že to je následek toho, že „SKLÍZÍME, CO JSME ZASELI.“

19 Zvláštní, jak jednoduše vyřadili lidé zákony stvoření ze svého života a potom se diví, proč se svět řítí do pekel.

20 Zvláštní, jak naivně věříme tomu, Zvláštní, jak naivně věříme tomu, co se píše v novinách, ale pochybujeme, co nám říká Bible.

21 Zvláštní, jak lehce posíláme „vtipy“ mailem a ty se pak šíří jako požár; ale pokud se někdo odhodlá zprostředkovat poselství týkající se Boha, pak si většina lidí dvakrát rozmyslí, jestli je mají předat dál.

22 Zvláštní, jak se všude volně probírají drsné, vulgární, bezduché a obscénní články, ale potlačuje se veřejná diskuze o duchovních hodnotách na školách a pracovištích.

23 Zvláštní, že pokud předáš dále toto poselství, nepošleš je na mnoho adres ve svém adresáři, protože si nejsi jistý, co by si o tobě mohli myslet právě proto, že takovéto zprávy rozesíláš.

24 Zvláštní, že si děláme více starostí, co si o nás myslí lidé, než o to, jak jsme viděni shůry. Zvláštní, že si děláme více starostí, co si o nás myslí lidé, než o to, jak jsme viděni shůry.

25 Pošli tento mail dál, pokud se domníváš, že to bude něco platné. Pokud ne, zkrátka jej vymaž … nikdo se to nedozví. Ale ostatním tím bereš šanci, aby otevřeli své myšlení tímto směrem … … a pak se nediv a obviň i sebe z toho, v jakém špatném stavu se náš svět nachází!

26 Nemusíš proti tomu, s čím nesouhlasíš, podniknout vůbec nic.

27 Pak se ale nediv, až budeš i Ty jednou volán ke spoluzodpovědnosti. Můžeš pak říci: „Ale já jsem nic z toho nezpůsobil, já jsem k tomu jen mlčel.“

28 Ale kdo mlčí, souhlasí, kdo mlčí, říká ANO


Stáhnout ppt "Také nacházíte ve své e-mailové schránce množství textových a obrazových prezentací? Nabízíme Vám jednu (redakčně upravenou), která stojí za povšimnutí."

Podobné prezentace


Reklamy Google