Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Doufám, že vás realita neuchvátí právě tak, jako neuchvátila mne! Dnes je pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Doufám, že vás realita neuchvátí právě tak, jako neuchvátila mne! Dnes je pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí,"— Transkript prezentace:

1

2 Doufám, že vás realita neuchvátí právě tak, jako neuchvátila mne! Dnes je pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014 a přesně 14:13 hod.

3 Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, je tento mail trošku jiný: Měl by vás donutit k zamyšlení.

4 Byla jednou jedna nejmenovaná vesnice, měla obecní úřad, starostu, zastupitele. Obecně se tomu říká Veřejná správa.

5 V této vesnici žili i občané. Lidé vzdělaní i méně vzdělaní, naivní i méně naivní, spravedliví i méně spravedliví, soudní i méně soudní, ale i přesto - pořád obyvatelé obce.

6 Na počátku zákon řekl: „Budiž volby!“ I byly volby…

7 Zvoleni byli lidé, jimž občané dali důvěru a zároveň pravomoci hájit zájmy obce a občanů. … proto voliči řekli ANO!

8 V žádném případě jim nedali právo zneužívat jejich důvěru. …i proto jim řekli ANO!

9 I nastal čas volby starosty. A byla znovu zvolena stejná osoba. … A zastupitelé řekli ??? Dala najevo všem: „Bude po mém!“

10 I řekl starosta: „Lidé nemusí vědět o všem, co řešíme.“ Ale zákon říká NE!!! A proto se občas konalo a stále občas koná tajné zasedání.

11 A pak někdo z občanů řekl: Služby jsou předraženy a občané jsou okrádáni. A zastupitelé řekli ANO. A starosta řekl JDE O ZISK!

12 Pak jiný občan řekl: „Majetek obce je rozkrádán...“ A zastupitelé řekli NEVÍME. A starosta řekl NEVÍM!

13 A jeden z voličů žádal: Zveřejňujte každý rok zisky obce a jejich využití. A zastupitelé... MLČÍ !!! A starosta řekl ANO – budeme na tom pracovat! Voliči stále čekají!

14 Ředitel tamější školy řekl: Plot u školy je už několik let v havarijním stavu. Jde o bezpečnost našich dětí. A někteří zastupitelé se šli na plot podívat ??? A starosta řekl NEJSOU PENÍZE!

15 Voliči se nelíbí: Starosta oceňuje obecní úředníky, jejichž práci většina z nás kritizuje. A zastupitelé řekli O TOM NEVÍME. A starosta řekl O TOM NEVÍM!

16 Rozhořčení občané nechápou: OBEC (???) chce koupit pozemky s ekologickým zatížením!? A zastupitelé řekli JÓÓÓ!!!... CÓÓÓ ??? A starosta řekl KOUPÍME ZAJÍCE V PYTLI!

17 Volič několikrát kritizuje: V zápisech z jednání zastupitelstva se objevují zkreslené informace. A zastupitelé řekli NE! A starosta řekl NE!

18 Pak jiný občan řekl: Nadměrný kouř z několika komínů rodinných domků obtěžuje okolí. A zastupitelé řekli NEDÁ SE NIC DĚLAT! A starosta řekl NEDÁ SE NIC DĚLAT!

19 Udivený občan se ptá: Pracuje stavební dozor, když trvá zateplování jednoho panelového domu téměř rok a závady popisuje sám nájemce? A zastupitelé MLČÍ! A starosta řekl JISTĚ!

20 Maminky jsou zoufalé: Naši nejmenší si v obci nemají kde hrát. Chybí jim houpačky, prolejzačky, pískoviště. A zastupitelé MLČÍ! A starosta řekl MÁTE ASFALTO-BETONOVÉ HŘIŠTĚ!

21 Volič připomíná: Slibujete opravy silnic v jedné části obce. Nedá se zde jezdit a téměř ani chodit. A zastupitelé souhlasně přikyvují!I! Bohužel již řadu let!!! A starosta řekl OPRAVY PLÁNUJEME!

22 Jeden zvídavý občan se ptá: Odpovídá obecní úředník za kvalitu a včasnost vyřizování podnětů a požadavků občanů??? A zastupitelé, ač sami překvapeni, říkají překvapivé NE!I! A starosta řekl NAŠE ÚŘEDNICE ZÁSADNĚ... NE!!!

23 Naštvaný občan kritizuje: Nejsou dodržovány zákonné lhůty pro vyřizování podnětů, žádosti a stížností! A zastupitelé řekli V OJEDINĚLÝCH PŘÍPADECH. Skutečnost raději nezjišťují!!! A starosta řekl V OJEDINÉLÝCH PŘÍPADECH!!!

24 Pak někdo moudrý řekl: Prodejme byty v panelácích nájemcům. A starosta řekl NE!!! Ale zastupitelé říkají ANO !!! Obec se o ně špatně stará! Po několika měsících i zastupitelé říkají NEPRODÁVEJME !!!

25 Nadešel čas předvolební: V programu se objevuje prodej bytů nájemcům v jiné části obce. A starosta slibuje - PRODÁME!!! Volič se táže KDY TO BUDE??? a občan – ten se JEDNOU MOŽNÁ DOČKÁ !!! Starosta i zastupitelé říkají.... NĚKDY!!! Úřad obce je „ZAVALEN PRACÍ“

26 A mohli bychom pokračovat… A zastupitelé by řekli... A starosta by řekl...

27 Máme si snad zvyknout !?! ANEBO „SKLÍZÍME TO, CO JSME ZASELI“?

28 Proč naši zastupitelé nemají žádné svědomí? Proč nedokážou rozlišovat mezi tím, co je správné a špatné? Proč je jim jedno, když starosta protěžuje zájmy svých kamarádů a sebe samého? NE! Proto se ptáme:

29 Možná na to přijdete i vy, ale budete o tom muset dlouho a intenzivně přemýšlet!

30 Zvláštní, jak zastupitelé a členové výborů naivně věří tomu, co říká starosta, ale pochybují o tom, co jim říkají prostí občané, voliči. Zvláštní, jak jednoduše vyřadili zastupitelé v čele se svým starostou občany ze svého života a potom se diví, proč se svět řítí do pekel.

31 Zvláštní, jak lehce posíláme „vtipy“ mailem a ty se pak šíří jako požár; ale pokud se někdo odhodlá zprostředkovat poselství týkající se veřejné správy, pak si většina lidí dvakrát rozmyslí, jestli je mají předat dál. Zvláštní, jak se všude volně probírají drsné, vulgární, bezduché a obscénní články, ale potlačuje se veřejná diskuze o práci obce, jejích úředníků i samotného starosty.

32 Zvláštní, že pokud předáte dále toto poselství, nepošlete je na mnoho adres ve svém adresáři, protože si nejste jisti, co by si o vás lidé mohli myslet právě proto, že jim takovéto zprávy rozesíláte. Zvláštní, že si někteří děláte mnohdy více starostí o to, Zvláštní, že si někteří děláte mnohdy více starostí o to, co si o vás myslí starosta, než o to, co si o vás myslí prostý člověk, občan.

33 Pošlete tento mail dál, pokud se domníváte, že to bude něco platné. Pokud ne, zkrátka jej vymažte … nikdo se to nedozví. Ale ostatním tím berete šanci, aby otevřeli své myšlení tímto směrem … … a pak se nedivte a obviňte i sebe z toho, v jakém špatném stavu se morálka nejen obecních úředníků nachází!

34 jakákoliv podobnost s činností vašeho obecního úřadu je čistě náhodná. Všechna sdělení, kritiky, náměty a připomínky jsou bohužel pravdivé,

35


Stáhnout ppt "Doufám, že vás realita neuchvátí právě tak, jako neuchvátila mne! Dnes je pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí, 30. června 2014pondělí,"

Podobné prezentace


Reklamy Google