Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

S E T B A Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, je toto poselství.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "S E T B A Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, je toto poselství."— Transkript prezentace:

1

2 S E T B A

3 Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, je toto poselství trošku jiné: Má tě donutit k přemýšlení.

4 Dr. Benjamin Spock řekl, že bychom našim dětem neměli naplácat, když se chovají špatně, protože by se jejich malé osobnosti deformovaly a mohli bychom uškodit jejich sebeúctě (syn Dr. Spocka spáchal sebevraždu). Řekli jsme, že expert přece musí vědět, o čem mluví. A řekli jsme ANO.

5 Potom mínil někdo jiný, že učitelé a ředitelé nesmějí naše děti ukázňovat, když se chovají špatně. Školní administrátoři řekli, že se učitelský sbor nesmí dotýkat žáků, když se špatně chovají, neboť nechceme žádnou špatnou reklamu a nechceme také být obžalováni! (Je obrovský rozdíl mezi ukázňováním, dotýkáním se, bitím, plácnutím, snižováním, kopancem atd. !)‏ A my jsme řekli ANO.

6 Pak někdo řekl: Povolme našim dcerám interrupce, když je chtějí, a nemusí to říkat ani svým rodičům. A my jsme řekli ANO.

7 Pak řekl jeden moudrý člen školního direktoria: Protože hoši jsou hoši a budou to dělat stejně, dejme našim synkům tolik kondomů, kolik chtějí, aby mohli mít tolik potěšení, kolik chtějí, a rodičům není nutné říkat, že je dostali ve škole. A my jsme řekli ANO.

8 Potom řekl jeden z našich nejvyšších volitelných orgánů, že přece není důležité, co děláme v soukromí, pokud vykonáváme řádně své zaměstnání. Potom řekl jeden z našich nejvyšších volitelných orgánů, že přece není důležité, co děláme v soukromí, pokud vykonáváme řádně své zaměstnání. A s tím srozuměni jsme řekli, že je nám přece jedno, co kdokoli, prezidenta nevyjímaje, v soukromí dělá, pokud nám zaměstnání a hospodářství dobře funguje. A my jsme řekli ANO.

9 Potom někdo řekl: Vytiskněme časopisy s fotografiemi nahých žen a nazvěme to zdravým realistickým uznáním krásy ženského těla. A my jsme řekli ANO.

10 A pak někdo toto uznání posunul o další krok a zveřejnil fotografie nahých dětí, a pak je dal na internet. A my jsme řekli ANO, Přece existuje právo na svobodné umění.

11 Potom přišel zábavní průmysl a řekl: „Udělejme TV show a filmy, které zobrazují vulgárnosti, násilí a nepovolený sex; vulgárnosti, násilí a nepovolený sex; Složme hudbu, která osměluje k násilí, k drogám, vraždám a sebevraždám a ďábelským věcem.“ A my jsme řekli, že je to přece jen zábava, nemá to žádné škodlivé následky, mimoto to nikdo tak jako tak nebere vážně, takže klidně pokračujme. A my jsme řekli ANO.

12 A nyní se ptáme, proč naše děti nemají žádné svědomí, proč nedokážou rozlišovat mezi tím, co je správné a špatné, a proč je jim jedno, když zabíjejí zvířata, cizince, své kamarády i sebe.

13 Snad na to přijdeme, když o tom budeme dlouho a intenzivně přemýšlet!

14 Myslím, že to je následek toho, že „SKLÍZÍME, CO JSME ZASELI.“

15 Zvláštní, jak jednoduše vyřadili lidé slušnost ze svého života a potom se diví, proč se svět řítí do pekel. Zvláštní, jak naivně věříme tomu, Zvláštní, jak naivně věříme tomu, co se píše v novinách, co říkají sdělovací prostředky a pochybujeme o tom, co nám říká zdravý rozum.

16 Zvláštní, jak lehce posíláme „vtipy“ mailem a ty se pak šíří jako požár; ale pokud se někdo odhodlá zprostředkovat poselství týkající se slušnosti, pak si většina lidí dvakrát rozmyslí, jestli je mají předat dál. Zvláštní, jak se všude volně probírají drsné, vulgární, bezduché a obscénní články, ale potlačuje se veřejná diskuze o slušnosti na školách a pracovištích.

17 Zvláštní, že nepředáš dále toto poselství, nepošleš je na mnoho adres ve svém adresáři, protože si nejsi jistý, co by si o tobě mohli myslet právě proto, že takovéto zprávy rozesíláš. Zvláštní, že si děláme více starostí s tím, co si o nás myslí lidé, než o to, co nám říká vlastní svědomí. Zvláštní, že si děláme více starostí s tím, co si o nás myslí lidé, než o to, co nám říká vlastní svědomí.

18 Předej toto poselství dál, pokud se domníváš, že to bude něco platné. Pokud ne, zkrátka jej ignoruj, jak to ostatně děláš vždy … … Neboj, nikdo se to nedozví. Ale ostatním tím bereš šanci, aby otevřeli své myšlení tímto směrem … … a pak se nediv a obviň i sebe z toho, v jakém špatném stavu se náš svět nachází!


Stáhnout ppt "S E T B A Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, Oproti mnoha vtipům a výstřednostem, které se houfně rozesílají, je toto poselství."

Podobné prezentace


Reklamy Google