Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výuka českého jazyka na naší škole. Učební plán  Prima – 5  Sekunda – 4  Tercie – 4  Kvarta - 4  Kvinta/1.r. – 4  Sexta/2.r. - 3  Septima/3.r.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výuka českého jazyka na naší škole. Učební plán  Prima – 5  Sekunda – 4  Tercie – 4  Kvarta - 4  Kvinta/1.r. – 4  Sexta/2.r. - 3  Septima/3.r."— Transkript prezentace:

1 Výuka českého jazyka na naší škole

2 Učební plán  Prima – 5  Sekunda – 4  Tercie – 4  Kvarta - 4  Kvinta/1.r. – 4  Sexta/2.r. - 3  Septima/3.r. - 3  Oktáva/4.r. - 4 Po č et hodin v týdnu

3 Výuka Výuka se skládá ze tří částí:  Sloh: zabývá se psaním slohových prací, rozšiřováním slovní zásoby, smyslností a uceleností.  Literatura: pojednává o autorech a jejich dílech, v kterých se hledá porozumění a hlubší význam. Ve 4. ročník je možnost literárního semináře.  Mluvnice: především gramatika

4 Výuka probíhá většinou formou prezentací a doplňující informace najdeme v učebnicích předepsaných pro každý ročník. Hodiny jsou občas doplněny referáty studentů, ať už dobrovolnými nebo povinnými. Ve 4. ro č níku/Oktáv ě se z tohoto p ř edm ě tu skládá maturitní zkouška.

5 Učebny Jestliže tímto předmětem začíná- te již první hodinu, není dobré si ráno přispat. Učebna se nachází až na konci chodby v druhém patře a absol- v druhém patře a absol- vovat všechny ty schody zabere trochu času. zabere trochu času.

6 o Na obrázku vzadu byla u č ebna č.15 a po levé stran ě se dále nacházela u č. č. 14, která takté ž slou ž í k výuce. o Jestli ž e vaší profesorkou na č eštinu bude Mgr. Olga Fr ö hlichová, budete navšt ě vovat u č. č. 20, která se nachází v podkroví a sed ě t na polstrovaných ž idlích.

7 Profesorky 1. Mgr. Helena Štěpánová 2. Mgr. Alice Bartoňová 3. Mgr. Blanka Boudíková 4. Mgr. Alena Boukalová 5. Mgr. Olga Fröhlichová 6. Mgr. Jana Štrynclová 7. Mgr. Zuzana Vojířová (Pro p ř edstavu dodané i foto.)

8 Naprosto normální tahák na 15 minutový test z literatury

9 Trochu reality na závěr

10 Děkuji za pozornost Děkuji za pozornost Šárka Hasenkopfová, 3.A


Stáhnout ppt "Výuka českého jazyka na naší škole. Učební plán  Prima – 5  Sekunda – 4  Tercie – 4  Kvarta - 4  Kvinta/1.r. – 4  Sexta/2.r. - 3  Septima/3.r."

Podobné prezentace


Reklamy Google