Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Předpověď počasí a Meteostanice Alžběta Hančíková 8tř.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Předpověď počasí a Meteostanice Alžběta Hančíková 8tř."— Transkript prezentace:

1 Předpověď počasí a Meteostanice Alžběta Hančíková 8tř.

2 Druhy Meteostanic:  Venkovní  Digitální

3 Venkovní:

4 Digitální:

5  UyADLoih4&feature=watchrela ted UyADLoih4&feature=watchrela ted Předpověď počasí:

6 Mapy k předpověďi počasí:

7 Meteorologie je věda zabývající se atmosférou. Studuje její složení, stavbu, vlastnosti, jevy a děje v ní probíhající, například počasí. Meteorologie je považována za část fyziky, proto je často chápána jako „fyzika atmosféry“ a je vyučována na matematicko-fyzikálních fakultách. Na mnoha univerzitách je meteorologie často vyučována jako součást věd o Zemi, což zohledňuje souvislost atmosféry s dalšími krajinnými sférami. Meteorologická stanice je zařízení pro měření meteorologických údajů potřebných pro další předpověď průběhu počasí. Meteorologických stanic je více typů, na typické stanici se provádějí měření teploty vzduchu, vlhkosti vzduchu, směru a rychlosti větru. Pozorují se další eterologické jevy-bouřky, mlha, jinovatka, náledí, námraza, rosa apod. Meterologie:

8 Předpověď počasí je prognóza počasí, založená na využití poznatků o fyzikálních zákonitostech. Počasí je definováno mnoha faktory (hlavně atmosferickým tlakem, vlhkostí, teplotou a větry). K předpovědi počasí je třeba tyto faktory sledovat a k tomu slouží mnoho technických zařízení a přístrojů. Nicméně povaha atmosféry a neúplné chápání přírodních procesů znamenají, že předpovědi nejsou zcela přesné a neomylné. Předpověď počasí:

9 Dříve se počasí zjišťovalo podle žabky.

10 Zdroje:    N4OTEV325x2fz8_cXdZ7WEJefncEmYM8iMRrEVHgmgA N4OTEV325x2fz8_cXdZ7WEJefncEmYM8iMRrEVHgmgA    Q Q        


Stáhnout ppt "Předpověď počasí a Meteostanice Alžběta Hančíková 8tř."

Podobné prezentace


Reklamy Google