Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Hledám práci. Co teď a co potom?. Jak hledat práci?Víte, že? Víte, že… Hledání práce byste se měli věnovat stejně jako kdybyste pracovali na plný úvazek.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Hledám práci. Co teď a co potom?. Jak hledat práci?Víte, že? Víte, že… Hledání práce byste se měli věnovat stejně jako kdybyste pracovali na plný úvazek."— Transkript prezentace:

1 Hledám práci. Co teď a co potom?

2 Jak hledat práci?Víte, že? Víte, že… Hledání práce byste se měli věnovat stejně jako kdybyste pracovali na plný úvazek Největším průšvihem u pracovních pohovorů bývá nepřipravenost a nezájem uchazečů Informaci, že hledáte práci, není dobré tajit, ale naopak co nejvíce rozšířit mezi příbuzné a známé O zprostředkování zaměstnání můžete požádat úřad práce i v případě, že nepatříte mezi nezaměstnané Při shánění práce je důležité být aktivní a vytrvalý

3 Postup při hledání práce Co až budu hledat práci…? Víte, jak si úspěšně najít zaměstnání? Buďte aktivní! Hledejte, ptejte se, dejte o sobě vědět… Klíčová slova pro vás zní: životopis a motivační dopis Vytvořte si přehled svých předností a nedostatků Na každý pohovor se připravte (informace, oblečení…) Ujasněte si, co chcete Rozšiřujte si obzory – učte se jazyky, čtěte si články… Buďte v psychické pohodě, udržujte si lehký nadhled a zdravé sebevědomí Jak hledat práci?

4 Životopis Jak dobře napsat životopis? Životopis = Curriculum Vitae (CV) je vaší vizitkou, proto nepodceňujte jeho přípravu! Při psaní svého CV si hlídejte hlavně tato 3P: Pravdivost informací Přehlednost a střídmost Tipy pro vaše CV: vhodné foto pomůže, i brigády a mimoškolní aktivity se počítají, uvedením zájmů se můžete vrýt do paměti Pravopis Snažte se své CV vždy přizpůsobit konkrétnímu inzerátu Jak hledat práci?

5 Motivační dopis K čemu slouží motivační dopis? Z motivačního dopisu by se měl adresát dozvědět: Motivační (průvodní) dopis má přesvědčit adresáta o tom, že vy jste pro něj tím nejlepším kandidátem V dnešní době mívá podobu e-mailové zprávy, která by měla mít maximálně 2 odstavce Motivační dopis by měl být součástí každé žádosti o práci o jakou pozici se ucházíte proč máte zájem právě o tuto pozici proč by si měl na danou pozici vybrat právě vás (vaše předpoklady, znalosti, zkušenosti v daném oboru) Jak hledat práci?

6 Kde hledat? Jak a kde můžu práci hledat? na internetu v tisku mnoha dalšími způsoby – zkuste uvést alespoň 3: existuje spousta portálů s nabídkami práce – dokážete uvést příklady? www.jobs.czwww.jobs.cz,www.prace.czwww.prace.cz,www.monster.cz inzeráty vycházejí ve většině tištěných deníků zkuste třeba: pomocí příbuzných a známých,oslovením zaměstnavatelů v personálních agenturách,na úřadech práce… Jak hledat práci?

7 Pracovní pohovor Pozvali mě na pohovor, co teď? Jak uspět při osobním setkání? Nepodceňte přípravu! zjistěte si informace o zaměstnavateli a o pozici, kam se hlásíte připravte se na testování vašich jazykových schopností přijďte včas a upravení Při rozhovoru: dbejte na vhodné vystupování (verbální i neverbální) dejte najevo svůj zájem a zapálení pro věc nelžete, pravda stejně časem vyjde najevo Hlavní je: přirozenost a přiměřenost Jak hledat práci? zejména ve vlastní iniciativě, sebevědomí a vtipu

8 Hurá, vzali mě a nastupuju! Nástup do práce Nastupujete do prvního zaměstnání? Připravte se na spoustu nového: Co vás bude při nástupu nejspíš čekat: úvodní formality – podpis smlouvy, doložení vzdělání, lékařská prohlídka, školení o bezpečnosti…. představení v novém pracovním kolektivu – víte, jak se chovat? zkušební doba – víte k čemu slouží a jak dlouho většinou trvá? lidé, povinnosti, stresující situace, pracovní prostředí, pravidelná pracovní doba, denní režim, finanční situace… Pokud ne, odpovědi naleznete v této prezentaci Jak hledat práci?

9 Práce – právní minimum Pracovní poměr a pracovní smlouva Pracovní poměr: Jak hledat práci? je vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem vzniká uzavřením pracovní smlouvy Pracovní smlouva musí nutně obsahovat: druh práce, kterou bude zaměstnanec vykonávat místo výkonu práce datum nástupu do zaměstnání V pracovní smlouvě může být stanovena zkušební doba: maximálně na dobu 3 měsíců (u vedoucích až na 6 měs., záleží vždy i na době trvání smlouvy – určito/neurčito ) obě strany mohou ukončit pracovní poměr bez udání důvodu

10 Práce – právní minimum Zánik pracovního poměru Jak hledat práci? Pracovní poměr může zaniknout několika způsoby: Zrušením ve zkušební době Během zkušební doby může zaměstnanec i zaměstnavatel od pracovní smlouvy okamžitě odstoupit, a to i bez udání důvodu Uplynutím sjednané doby Pokud byla uzavřena smlouva na dobu určitou Výpovědí Výpověď musí být: písemná, s výpovědní lhůtou min. 2 měs. Zaměstnavatel musí uvést důvody – vymezuje zákoník práce Další způsoby: okamžitým zrušením, vzájemnou dohodou

11 Pro projekt Správná volba Design: Creative Studio, s.r.o., Plzeň Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje, o. p. s. vyrobila v roce 2010 (aktualizace 2013)

12 Projekt Správná volba je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky


Stáhnout ppt "Hledám práci. Co teď a co potom?. Jak hledat práci?Víte, že? Víte, že… Hledání práce byste se měli věnovat stejně jako kdybyste pracovali na plný úvazek."

Podobné prezentace


Reklamy Google