Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Radka Kurtinová.  lidé s duševním onemocněním  lidé s mentálním postižením  lidé se zrakovým a sluchovým postižením  vozíčkáři, lidé s tělesným, vnitřním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Radka Kurtinová.  lidé s duševním onemocněním  lidé s mentálním postižením  lidé se zrakovým a sluchovým postižením  vozíčkáři, lidé s tělesným, vnitřním."— Transkript prezentace:

1 Radka Kurtinová

2  lidé s duševním onemocněním  lidé s mentálním postižením  lidé se zrakovým a sluchovým postižením  vozíčkáři, lidé s tělesným, vnitřním a kombinovaným postižením  lidé s psychosociálními obtížemi  lidé se zdravotním postižením

3 ÚČASTNÍCI PRACOVNÍ SKUPINY  Anima Opava  FOKUS – Opava, o.s.  Integra Opava  Centrum pro zdravotně postižené  Charita Opava  Speciálně – pedagogické centrum Srdce  Matianum, příspěvková organizace  Sírius, příspěvková organizace  KAFIRA o.s.  Spolek NEZÁVISLOST  Krizové a kontaktní centrum „ Pod Slunečníkem“  Občanské sdružení HOLOS  Úřad práce v Opavě  Magistrát města Opavy  Uživatelé  Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR  Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých  Centrum pro zdravotně postižené MSK  A.s. LORM – Společnost pro hluchoslepé  Slezský klub stomiků  Svaz tělesně postižených

4

5  Za současných finančních podmínek není prioritou vytvářet nové služby, ale zejména udržet a dle potřeby rozvíjet služby stávající.

6 2a. PODPORA PŘI ZÍSKÁNÍ A UDRŽENÍ NEZÁVISLÉHO BYDLENÍ  Chráněné bydlení, podporované bydlení (stále akutní nedostatek vhodných bytů), Podpora zaměřená na rozvoj psychosociálních dovedností potřebných k samostatnému životu.  Zkvalitnění péče v pobytových zařízeních

7 2b. PODPORA UPLATNĚNÍ DOSPĚLÝCH OSOB SE ZDRAVOTNÍM ZNEVÝHODNĚNÍM NA TRHU PRÁCE  Udržení a rozvoj sociální a pracovní rehabilitace (pravidelné a systematické znovuobnovování pracovních návyků a dovedností).  Rozvoj podporovaného a udržení chráněného zaměstnávání (nedostatek pracovních programů pro stávající chráněné dílny, nedostatek volných pracovních míst na nechráněném trhu práce pro zdravotně postižené)

8 3.PODPORA INFORMOVANOSTI O SLUŽBÁCH  Je nutno dostat do povědomí možnost využití nabízených sociálních služeb.  Katalog sociálních a souvisejících služeb na území města Opavy – vydávaný Statutárním městem Opava

9 4. PORADENSTVÍ A VZDĚLÁVÁNÍ OSOB SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM  Hlavním cílem této priority jsou vzdělávací aktivity a udržení a zkvalitnění práce poraden pro osoby se zdravotním postižením.

10 Kurtinová Radka


Stáhnout ppt "Radka Kurtinová.  lidé s duševním onemocněním  lidé s mentálním postižením  lidé se zrakovým a sluchovým postižením  vozíčkáři, lidé s tělesným, vnitřním."

Podobné prezentace


Reklamy Google