Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název vzdělávacího materiálu Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Tematická oblast Pracovní a trestní právo Datum vytvoření19.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název vzdělávacího materiálu Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Tematická oblast Pracovní a trestní právo Datum vytvoření19."— Transkript prezentace:

1 Název vzdělávacího materiálu Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Tematická oblast Pracovní a trestní právo Datum vytvoření19. 11. 2012 Ročník4. ročník čtyřletého a 8. ročník osmiletého G Stručný obsahspolečná práce s třídou – seřazení vybraných trestných činů na základě skutkové podstaty a trestní sazby Způsob využitíslouží ke kontrole d. ú. – vyhledání informací z trestního zákoníku – a ke společné práci – sestavení „žebříčku“ t. č. podle společenské nebezpečnosti AutorMgr. Přemysl Šil KódVY_32_INOVACE_20_ZSIL12

2 4. Trestné činy II Společně doplňte • skutkové podstaty a trestní sazby vybraných čtrnácti trestných činů. • únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou

3 4. Trestné činy II únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou Kdo dítě nebo osobu stiženou duševní poruchou odejme z opatrování toho, kdo má podle jiného právního předpisu nebo podle úředního rozhodnutí povinnost o ně pečovat, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo peněžitým trestem.

4 4. Trestné činy II neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku

5 4. Trestné činy II neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku Řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti.

6 4. Trestné činy II padělání a pozměnění peněz

7 4. Trestné činy II padělání a pozměnění peněz Kdo padělá nebo pozmění peníze v úmyslu udat je jako pravé nebo platné anebo jako peníze vyšší hodnoty, nebo kdo padělané nebo pozměněné peníze udá, bude potrestán odnětím svobody na tři léta až osm let.

8 4. Trestné činy II podání alkoholu dítěti

9 4. Trestné činy II podání alkoholu dítěti Kdo ve větší míře nebo opakovaně prodá, podá nebo poskytne dítěti alkohol, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

10 4. Trestné činy II ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty

11 4. Trestné činy II ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty Kdo v rozporu s jiným právním předpisem má na prodej nebo pro tento účel vyrobí anebo sobě nebo jinému opatří úmyslně potraviny nebo jiné předměty, jejichž požití nebo užití k obvyklému účelu je nebezpečné lidskému zdraví, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

12 4. Trestné činy II zneužívání pravomoci úřední osoby

13 4. Trestné činy II zneužívání pravomoci úřední osoby • Úřední osoba, která • a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu, • b) překročí svou pravomoc, nebo • c) nesplní povinnost vyplývající z její pravomoci, bude potrestána odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo zákazem činnosti.

14 4. Trestné činy II vražda

15 4. Trestné činy II vražda Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let. Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.

16 4. Trestné činy II přijetí úplatku

17 4. Trestné činy II přijetí úplatku Kdo sám nebo prostřednictvím jiného v souvislosti s obstaráváním věcí obecného zájmu pro sebe nebo pro jiného přijme nebo si dá slíbit úplatek, bude potrestán odnětím svobody až na čtyři léta nebo zákazem činnosti.

18 4. Trestné činy II nenastoupení služby v ozbrojených silách

19 4. Trestné činy II nenastoupení služby v ozbrojených silách Kdo na základě řádně mu doručeného povolávacího rozkazu nenastoupí za nouzového stavu službu v ozbrojených silách do 24 hodin, ač mu v tom nebránila žádná zákonem předpokládaná překážka, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

20 4. Trestné činy II šíření toxikomanie

21 4. Trestné činy II šíření toxikomanie Kdo svádí jiného ke zneužívání jiné návykové látky než alkoholu nebo ho v tom podporuje anebo kdo zneužívání takové látky jinak podněcuje nebo šíří, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

22 4. Trestné činy II znásilnění

23 4. Trestné činy II znásilnění Kdo jiného násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let.

24 4. Trestné činy II loupež

25 4. Trestné činy II loupež Kdo proti jinému užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.

26 4. Trestné činy II porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi

27 4. Trestné činy II porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi Kdo neoprávněně zasáhne nikoli nepatrně do zákonem chráněných práv k autorskému dílu, uměleckému výkonu, zvukovému či zvukově obrazovému záznamu, rozhlasovému nebo televiznímu vysílání nebo databázi, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

28 4. Trestné činy II teror

29 4. Trestné činy II teror Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení České republiky jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem.

30 4. Trestné činy II Nyní stanovte nové pořadí. • Srovnejte své volby na základě přibližné představy • a se znalostí trestního zákoníku.

31 4. Trestné činy II Trestný čin únos dítěte a osoby stižené duševní poruchou přijetí úplatku neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku nenastoupení služby v ozbrojených silách padělání a pozměnění penězšíření toxikomanie podání alkoholu dítětiznásilnění ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty loupež zneužívání pravomoci úřední osobyporušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi vraždateror


Stáhnout ppt "Název vzdělávacího materiálu Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín Tematická oblast Pracovní a trestní právo Datum vytvoření19."

Podobné prezentace


Reklamy Google