Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Solární energie tepelná čerpadla vodní energie energetické využití biomasy větrná energie energetické stroje Zajímáte se o některou z těchto oblastí? průmyslová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Solární energie tepelná čerpadla vodní energie energetické využití biomasy větrná energie energetické stroje Zajímáte se o některou z těchto oblastí? průmyslová."— Transkript prezentace:

1 solární energie tepelná čerpadla vodní energie energetické využití biomasy větrná energie energetické stroje Zajímáte se o některou z těchto oblastí? průmyslová energetika ochrana živ. prostředí vytápění, klimatizace Na katedře energetiky Vás rádi uvítáme

2 KATEDRA ENERGETIKY www.vsb.cz / ke BAKALÁŘSKÉ STUDIUM Obor: Provoz energetických zařízení MAGISTERSKÉ STUDIUM Obor: Energetické stroje a zařízení - Tepelně-energetická zařízení a průmyslová energetika - Alternativní zdroje energie a technika prostředí - Stavba parních kotlů a tepelných zařízení - Jaderně energetická zařízení DOKTORSKÉ STUDIUM je výrazně individuální, zaměřeno na problematiku racionálního hospodaření s energií, zvyšování energetické účinnosti, optimalizaci provozu energetických strojů a zařízení, využívání alternativních zdrojů energie aj.

3 Bc. - Provoz energetických zařízení

4 Exkurze Čistírna odpadních vod Vídeňská spalovna domovního odpadu Spalovna nebezpečných odpadů Elektrárna EDĚ

5 Fotovoltaický systém 20 + 350 kW p Tepelná čerpadla na aule 700 kW t Výzkumné energetické centrum ČEZ, a.s. Dalkia, a.s. Vítkovice Heavy Machinery a.s.

6 Specializované Mgr. studium: •Stavba parních kotlů a tepelných zařízení (2007) •Jaderně energetická zařízení (2010) Reakce na požadavky průmyslu

7 •Diplomové a bakalářské práce řešené ve spolupráci s podniky  Výpočet účinnosti kotle K4 v Teplárně Přívoz pro různé výkony a paliva, ve spolupráci s firmou Dalkia ČR a ENEZA.  Snížení emisí NOx na granulačním kotli o výkonu 135t/h pomocí SNCR a posouzení technologie na účinnost kotle, ve spolupráci s firmami ORGREZ a Mehldau und Steinfath.  Návrh separačního kondenzátoru pro demonstrační jednotku Flexibilního energetického systému VITKOVICE POWER ENGINEERING.  Alternativní regulace teploty páry u kotlů firmy VYNCKE.  Alternativní zapojení chlazení roštu u kotlů firmy VYNCKE.  Separační ohřívák vody Flexibilního energetického systému u bioplynové stanice VÍTKOVICE, pro VITKOVICE POWER ENGINEERING.  Posílení tepelného přivaděče z Teplárny Třebovice pro městský obvod Ostrava - Jih.  Využití energie stlačeného zemního plynu k výrobě elektrické energie.

8 Celoživotní vzdělávání Reakce na požadavky průmyslu Celoživotní vzdělávání zajišťované pedagogy katedry

9

10 A NA ZÁVĚR... NEJMÉNĚ DŮLEŽITÁ VĚC !

11 Najdete nás na 6. patře, dv. č. A605 – A613 Kontaktní osoby: prof. Ing. D. Juchelková, Ph.D. doc. Ing. Z. Kadlec, Ph.D. doc. Ing. M. Vrtek, Ph.D. KATEDRA ENERGETIKY www.vsb.cz/ke


Stáhnout ppt "Solární energie tepelná čerpadla vodní energie energetické využití biomasy větrná energie energetické stroje Zajímáte se o některou z těchto oblastí? průmyslová."

Podobné prezentace


Reklamy Google