Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PRACOVNÍ VYUČOVÁNÍ 8. ROČNÍK Zabezpečení domu v naší nepřítomnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PRACOVNÍ VYUČOVÁNÍ 8. ROČNÍK Zabezpečení domu v naší nepřítomnosti."— Transkript prezentace:

1 PRACOVNÍ VYUČOVÁNÍ 8. ROČNÍK Zabezpečení domu v naší nepřítomnosti

2 Základní rady  Po přestěhování do nového domu (bytu) vyměňte zámky.  Živý plot sestříhejte níž a vykácejte vzrostlé stromy - zastíněná okna a dveře jsou pozvánkou pro zloděje.  Popínavé keře jsou výhodné pro mrštné zloděje.

3 Základní rady  Kola a nářadí odkládáme do garáže nebo kůlny. Zapomenuté nářadí by mohlo posloužit zlodějům.  Žebříky nenecháváme na zahradě nebo ležet u domu.  Neoznačujte si klíče – v případě ztráty, viditelný štítek s adresou se stává pozvánkou do domu.

4 Základní rady  Nenechávejte otevřená okna. Zavřete všechny venkovní dveře a okna i když odcházíte jen na krátko.  Nezamykejte vnitřní dveře v domě, je to pro zloděje signál, že za dveřmi je něco cenného.  Televizi, video a jinou techniku postavte tak, aby je nebylo vidět přímo z ulice.

5 Základní rady  Nenechávejte zatažené závěsy přes den, je to známka toho, že nejste doma.  Když odjíždíte autem, zavírejte (zamykejte) garáž.  Snažte se zařídit tak, aby po vašem odjezdu nebyly žádné znaky toho, že je dům prázdný (poštovní schránka plná novin atd.).

6 Základní rady  Nenechávejte na dveřích vzkazy pro přátele.  Poproste přítele, souseda, aby vám po dobu vaší nepřítomnosti pohlídal dům, občas rozsvítil světla vyndal poštu za schránky, občas na chvíli otevřel okna.  Zbytečně se nebudeme svojí nepřítomností „chlubit“ (facebook, sms, mobil, dopisy atd.).

7 Úkoly  Zamyslete se, jak byste vy co nejlépe zabezpečili vaše domovy.

8 Použité zdroje  B. Phillipsová, Domácnost od A po Z, Bratislava Průdy 1994, ISBN 80-85355-21-3.

9 Konec prezentace Autorem materiálu je Mgr. Renata Jindráková, ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, okres Příbram Inovace školy – Dobříš, EUpenizeskolam.cz


Stáhnout ppt "PRACOVNÍ VYUČOVÁNÍ 8. ROČNÍK Zabezpečení domu v naší nepřítomnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google