Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aneb Stmívání od Stephanie Meyer..

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aneb Stmívání od Stephanie Meyer.."— Transkript prezentace:

1 Aneb Stmívání od Stephanie Meyer..
Twilight Aneb Stmívání od Stephanie Meyer..

2 Stephanie Meyer Narozena 24.12.1973 v Connecticutu USA Matka tří synů
Díla: -Série stmívání: 1.Stmívání Nový měsíc Zatmění Rozbřesk Krátký druhý život Bree Tannerové The Host (Hostitel)

3 Stmívání Označován jako upírská romance pro mladé čtenáře
Vydán roku 2005 a roku 2008 poprvé zfilmován.. Označován jako upírská romance pro mladé čtenáře Hlavní postavy : Bella Swannová, Edward Cullen Autorka zde kombinuje milostný příběh s fantastickými prvky a neuvěřitelnými zápletkami. Bella Swanová se stěhuje do městečka Forks ke svému otci. Ve škole jí přijmou skvěle, až na záhadného Edwarda Cullena. Po jedné návštěvě v La Push Bella zjistí od svého kamaráda z historky o Cullenovích, že jsou upíři. Přesněji řečeno „upíři vegetariáni“ , živí se jen zvířecí krví. Bella se s Edwardem sblíží. Jednoho dne při baseballu s Culleny, se objeví Nomádi – upíři živící se lidskou krví. Když zjistí, že Bella je člověk, raději se stáhnou. Až na jednoho z nich – Jamese. (Jeho družka mu jistě pomůže) Začíná lov..

4 Nový měsíc Přišel do kin roku 2009
Edward od Belly odejde, jelikož si myslí, že pokud je s ním, jde ji o život. A tak ji opustí a celá jeho rodina se odstěhuje. Bela hodně trpí , ale skamarádí se s Jacobem,který se později stane vlkodlakem a bude se bát to říct Belle. V La Push je celá smečka vlkodlaku, ale tito vlkodlaci jsou tu proto, aby ochraňovali lidi před upíry. Jacob Belle napoví a jí dojde , že je vlkodlak. Smečku v La Push vede Sam , který je tzv. Alfa . Bella slyší Edwardův hlas, pokud ji hrozí nebezpečí např. když se uhodí do hlavy, pádem z motorky. Proto seskočí z útesu, Jacob ji zachrání, ale Alice má vizi, že je Bella mrtvá, proto jede do Forks přesvedčit jestli je to pravda. Edward mezitím jede do Itálie – Volterry, poprosit o smrt nejmocnější upíří rodinu na světě – Volturi. Ti však Edwarda nezabijí a proto se Edward rozhodne v pravé poledne předstoupit před hodiny na náměstí polonahý, jelikož jeho kůže je na světle zářivá, chce upoutat pozornost, aby ho Volturiové zabili. Alice řekne Belle co viděla a obě letí do Itálie. Bella Edwarda zachrání a Volturiové jim neublíží,Pod podmínkou,že se Bella promění v úpíra,jinak jsou nuceni jí zabít.

5 Zatmění Příběh začíná zjištěním, že Seattle sužuje řetězec neobjasněných vražd, který je podle Cullenů způsobeny novorozenými upíry, kteří neovládají svojí žízeň. Později zjišťujeme, že za celou armádou stojí Victoria, družka Jamese. Bella žádá Edwarda, aby jí co nejdříve proměnil v upíra, což Edward neustále oddaluje, protože by mohl Belle ublížit. Později oba souhlasí s podmínkou, že když si Bella vezme Edwarda, promění ji on sám. Alice má vizi, s Viktorií a její armádou novorozených upírů, jdoucí po Belle. Ze strachu o Bellu ,Edward uzavírá spojenectví s vlkodlaky (s Jacobem) Tak jdou do boje proti novorozeným společně, jen na ochranu Belly. Aby toho nebylo málo, do Forks přichází Vulturiovi, aby se ujistili že jsou novorozeni provždy zničeni. Nastává problém, protože Volturiovi netolerují vlkodlaky a navíc Bella ještě není přeměněna v upíra. Jak se tato komplikace vyvrbí?

6 Rozbřesk Idylka ale netrvá dlouho…
Poslední díl Rozbřesk (Breaking Dawn) začíná velkolepou svatbou Belly a Edwarda. Po ní novomanželé odjíždějí na líbánky, které stráví na ostrově zapůjčeném od Esmé. Bella na líbánkách otěhotní a vrací se s Edwardem okamžitě zpět. Malý poloupír v jejím těle roste mnohonásobně rychleji než normální dítě a také má ohromnou sílu. Láme Belle žebra a způsobuje jí mnohá zranění. Právě onen „plod“ vyvolá velké hádky mezi vlkodlaky, kteří jsou přesvědčeni že jej musí zabít. Vlkodlak Jacob Black, Bellin přítel se od smečky oddělí, aby mohl Bellu chránit. Bellin stav se mezitím velmi zhoršuje, ale tím více se upevňuje její přátelství s Edwardovou sestrou Rosalii. Ta jí v těhotenství velmi podporuje. Bella je brzy přinucena pít krev z hrnku, aby dodávala potravu i svému dítěti. To jí ale při jednom špatném pohybu nalomí páteř. Bella stihne porodit krásnou poloupírku Renesmé a Edward svou polomrtvou manželku promění na upíra. Jacob se otiskne do Renesme. Začíná šťastný život malé rodinky…. Idylka ale netrvá dlouho…

7 Rozbřesk Pojem otisknutí:
Italský královský klan upírů Volturiovi se dozví o malé poloupírce Renesmé a kvůli nedostatku informací se domnívají, že je to proměněné malé dítě. Klan se vydává rodinu Cullenů potrestat. Tak vypukne malá válka mezi upíry. Bella díky své schopnosti štítu ochrání všechny přátele a ti mají čas Volturiovým dokázat že Renesmé je dítě Belly a Edwarda, které neustále roste. Celá sága tímto šťastně končí a Cullenům začíná šťastný život „až navěky“. Pojem otisknutí: U vlkodlaků to funguje jinak, než u kohokoli jiného. Může se zamilovat, to ano. Například jako to bylo u Jacoba, který byl zamilovaný do Belly, jenže pak se otiskl do Renesmé. Když se vlkodlak otiskne, je to na celý život. V uvozovkách to znamená „Zamilování na celý život a nikdy jinak“


Stáhnout ppt "Aneb Stmívání od Stephanie Meyer.."

Podobné prezentace


Reklamy Google