Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

OP Rybářství 2007 – 2013 Plná elektronizace příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství a koncept administrace v novém programovacím období 2014 - 2020 Ing.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "OP Rybářství 2007 – 2013 Plná elektronizace příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství a koncept administrace v novém programovacím období 2014 - 2020 Ing."— Transkript prezentace:

1 OP Rybářství 2007 – 2013 Plná elektronizace příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství a koncept administrace v novém programovacím období Ing. Antonín Vavrečka Oddělení metodiky OP Rybářství Ing. Antonín Vavrečka Oddělení metodiky OP Rybářství Státní zemědělský intervenční fond Ve Smečkách Praha 1 

2 OP Rybářství – plná elektronizace Plná elektronizace příjmu Žádostí o dotace opatření prioritní osy 3 OP Rybářství kolo příjmu – opatření 3.1.a), b), c), 3.4.a) – Jak probíhá:  Elektronického podání (zaslání) Žádosti o dotaci přes Portál farmáře.  Oskenování všech originálních příloh do formátu *.pdf a jejich přiložení do formuláře Žádosti o dotaci.  Žádost o dotaci se opatří elektronickým podpisem a pošle na příslušný RO SZIF.

3 OP Rybářství – vkládání příloh Žadatel si oskenuje např. účetní doklad, uloží do svého PC a následně v seznamu příloh v Žádosti o dotaci ho vloží do formuláře. Stejným postupem vloží do formuláře i ostatní přílohy. Postup generování Žádosti o dotaci, vkládání oskenovaných příloh, elektronického podepisování je uveden v prezentaci „Manuál k plně elektronickému podání Žádosti o dotaci“ na Vkládání příloh do formuláře Žádosti o dotaci

4 OP Rybářství – elektronický podpis  Osobní kvalifikovaný certifikát.  Vždy elektronicky podepisuje žadatel.  Žadatel se elektronicky podepisuje na stranu A1, kde jsou uvedeny všechny identifikační údaje o žadateli.  Elektronickým podpisem na straně A1 Žádost o dotaci žadatel podepíše celou, včetně čestného prohlášení žadatele. Následuje odeslání Žádosti o dotaci přes PF na příslušný RO SZIF. Elektronické podepisování Žádosti o dotaci:

5 OP Rybářství – plná elektronizace Plná elektronizace příjmu Žádostí o dotace opatření prioritní osy 3 OP RybářstvíVýhody:  Využívá stávající „zaběhnutý“ elektronický komunikační kanál - Portál farmáře.  Jednoduché na obsluhu žadatelem a upload vždy jednoho PDF formuláře (ŽOD).  Umožňuje žadateli podat svoji Žádost o dotaci z domova či své pracovní kanceláře.  Nemusí vkládat nepřiměřené množství finančních prostředků např. do ověřování listin a dokumentů.Nevýhody:  Objem dat (velikost příloh) je limitován.  V procesu je o dva kroky pro žadatele navíc.  Žadatel si musí zřídit osobní kvalifikovaný certifikát (el. podpis).

6 OP Rybářství – novinky na Portálu farmáře Dokumenty jako je Potvrzení o zaregistrování Žádosti o dotaci, Žádost o doplnění neúplné dokumentace, Oznámení o provedené administrativní kontrole jsou zveřejňovány na Portálu farmáře. Novinka na Portálu farmáře pro žadatele: Zobrazování dokumentů odesílaných ze SZIF na Portálu farmáře

7 OP Rybářství – elektronický podpis Dokumenty jako je Potvrzení o zaregistrování Žádosti o dotaci (dle způsobu příjmu), Žádost o doplnění neúplné dokumentace, Oznámení o provedené administrativní kontrole jsou také elektronicky podepisovány ze strany SZIF a odesílány datovou schránkou (pokud žadatel má datovou schránku zřízenou) nebo přes konverzi dokumentu klasicky poštou. Dokumenty se elektronicky podepisují i ze strany SZIF:

8 OP Rybářství příjem žádostí v 15. a 16. kole Způsob příjmu žádostí v 15. a 16. kole OP Rybářství: Podání žádostí prostřednictvím Portálu farmáře s nutností osobní registrace na příslušném RO SZIF. Plná elektronizace příjmu Žádostí o dotaci bez osobní účasti na RO SZIF.

9 Programovací období Koncept administrace v novém programovacím období 2014 – 2020:  Plná elektronizace příjmu žádostí včetně elektronických podpisů u všech opatření využití zkušeností z tohoto programovacího období 2007 –  Nadstandardní informace pro žadatele umístěné na Portálu farmáře.  Administrace bude co nejvíce automatická.  Specifické softwarové kontroly (zabránění chyb).  Křížové kontroly projektů.  Kontroly na prověřené externí přístupy – kontrola na registry  Doplnění (odstranění závad) Žádosti o dotaci případně příloh pře Portál farmáře.  Podání Hlášení o změně přes Portál farmáře.  Elektronický spis - elektronická složka žadatele

10 DĚKUJI ZA POZORNOST ! tel.: OP Rybářství


Stáhnout ppt "OP Rybářství 2007 – 2013 Plná elektronizace příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství a koncept administrace v novém programovacím období 2014 - 2020 Ing."

Podobné prezentace


Reklamy Google