Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Www.Grafton.cz JAK NALÉZT PRACOVNÍ UPLATNĚNÍ? ALEŠ VELÍSEK Motto: „Štěstí přeje připraveným”

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Www.Grafton.cz JAK NALÉZT PRACOVNÍ UPLATNĚNÍ? ALEŠ VELÍSEK Motto: „Štěstí přeje připraveným”"— Transkript prezentace:

1 www.Grafton.cz JAK NALÉZT PRACOVNÍ UPLATNĚNÍ? ALEŠ VELÍSEK Motto: „Štěstí přeje připraveným”

2 CO VŠE JE TŘEBA PROMYSLET: Co mě baví? V čem má zkušenosti? Čeho chci v životě dosáhnou?. Podnikání. Podniky v okolí. Práce v zahraničí. Stáže po studiu. Internet (pracovní portály, stránky firem, LinkedIN, Facebook apod.), noviny, přáteléLinkedIN Neustále ! Co chci dělat? Kde mohu pracovat? Jak hledat příležitosti? Kdy hledat pracovní příležitosti

3 VÝZNAMNÉ PRACOVNÍ PORTÁLY  www.jobs.cz www.jobs.cz  www.prace.cz www.prace.cz  www.itpoint.cz www.itpoint.cz  allas.ma allas.ma  www.agentka.cz www.agentka.cz  www.aprace.cz www.aprace.cz  www.4-construction.com - pouze pozice ze stavebnictví www.4-construction.com  www.cvmarket.cz www.cvmarket.cz  www.dobraprace.cz www.dobraprace.cz  www.eutree.cz www.eutree.cz  www.eurec-prace.cz www.eurec-prace.cz  www.expats.cz www.expats.cz  www.fajn-brigady.cz - pouze brigády www.fajn-brigady.cz  www.inzerceprace.cz www.inzerceprace.cz  www.itkariera.cz www.itkariera.cz  jobdnes.idnes.cz jobdnes.idnes.cz  jobs.justlanded.com jobs.justlanded.com  www.jobguru.cz www.jobguru.cz  www.joblist.cz www.joblist.cz www.jobsik.cz www.nabidky-prace.cz netacadadvantage.com www.onlineprace.cz www.prace-job.cz www.profesia.cz www.prolekare.czwww.prolekare.cz - jen farmaceutické pozice www.pracovniprilezitost.cz www.pracevpraze.czwww.pracevpraze.cz www.pracevhradci.cz,...www.pracevhradci.cz prace.ryxoo.cz www.studentskefinance.czwww.studentskefinance.cz - pouze brigády www.sprace.cz www.toplanguagejobs.co.uk www.superkariera.cz www.uplatnimse.czwww.uplatnimse.cz - pouze absolventské pozice www.zamestnani.cz kariera.zoznam.sk

4 TVORBA CV -Nadpis -Jméno a kontakty -Fotografie -Vzdělání v případě „slabší praxe“ -Praxe (detailní popis odpovědnosti) -Znalostí a dovednosti www.istp.cz http://www.grafton.cz/ke-stazeni/index.php Zdroje:

5 Improvizovaný pohovor:

6 PŘÍPRAVA K PRACOVNÍMU POHOVORU: -Jak se připravit? -Co na sebe? -Co s sebou? -Jak se chovat? http://www.finance.cz/zpravy/finance/117103-chcete-uspet-u-pracovniho-pohovoru-/ Zajímavý odkaz:

7 CO ČEKAT VE 2. KOLE POHOVORU -2. pohovor s budoucím nadřízeným -Psychometrické testování -Test dovedností (jazykový, PC skills….)

8 VZOROVÝ ÚKOL Z ASSESSEMENT CENTRA:  Vytvořte 2 skupiny. Jedna skupina bude mít 8 členů. Zbytek lidí si vezme poznámky a bude hodnotit.  Příprava 2 minuty. Co jste sledovali při prezentaci? Na co jste se zaměřili a proč?

9 JAK SE CHOVAT PO NÁSTUPU DO PRÁCE -Chovat se skromně -Být iniciativní -Učit se od kolegů -Doptávat se -Nevyčnívat z řady -Pokud je někdo negativní – neoplácet!

10 UPLATNITELNOST V JEDNOTLIVÝCH OBORECH

11 NĚCO MÁLO Z ČÍSEL  Zjišťujeme-li průměrný plat absolventa vysoké školy v ČR, dopočítáme se téměř 29 900 Kč. Pokud se vám tato částka zdá víc než slušná, máte dobrý odhad. Nejásejte však předčasně!  Ve výši absolventského platu se mimo jiné odráží i místo, kde pracujete. Obecně známým faktem je, že v Praze si v průměru vyděláte mnohem více (někdy až o třetinu), než kdekoliv jinde. Na ruku zde dostanete více než 20 000 Kč. Špatně na tom ovšem nebudete ani na Plzeňsku, v Jihomoravském kraji a ve středních Čechách. Na druhou stranu mnohem menší částku (do 17 000 Kč) objevíte na výplatnici v Moravskoslezském, Olomouckém a Karlovarském kraji.

12 STÁTNÍ SFÉRA  Jedná se o úplně jiné prostředí. Pokud úspěšně projdete výběrovým řízením dostanete svoji kancelář, svoji pozici, ale bohužel také svůj plat, který je přesně stanoven podle tabulek.  V současné době je stanoveno 16. platových tříd a 12. platových stupňů. Výše platu závisí na tom, jestli pracujete ve zdravotnictví, školství nebo na úřadech státní správy a samosprávy. Zařazení zaměstnance do platové třídy je podle nejnáročnější práce, která je po zaměstnanci požadována. Navíc je nutné splňovat potřebné vzdělání. Zařazení do platového stupně je v závislosti na dosažené praxi.  Pokud tedy začnete shánět práci ve státní sféře jako čerství absolventi VŠ, budete zařazeni do 10. platové třídy a bez praxe do 1. platového stupně. Čeká vás tedy plat od 11 000Kč do 15 000Kč. Samozřejmě pokud se budete pravidelně účastnit školení zaměstnanců státní správy, budete v rámci systémů tříd postupovat výš.

13 VÝHODY U ABSOLVENTŮ  Potěšit vás může to, že absolventi patří do skupiny uchazečů o zaměstnání, které je věnována zvláštní pozornost. Po vašem přijetí pak může dostat zaměstnavatel tzv. příspěvek na zapracování, což vás (ale také další skupiny) do jisté míry zvýhodňuje. Mezi obecné přednosti, které vy jako absolvent máte, patří flexibilita a otevřenost v učení nových postupů, dále motivovanost a většinou také dobrá jazyková vybavenost, orientace v čerstvých informacích z oboru, některé firmy se přímo zaměřují na nábor pouze čerstvých absolventů, aby je mohli přijmout do svého pracovního procesu jako „čistou duši“ nezkaženou některými pracovními návyky. Mezi vaše největší nevýhody ale patří nedostatek zkušeností, jak s vlastním oborem, tak jakýmkoliv pracovním prostředím.

14 DOTAZY

15 www.Grafton.cz DĚKUJI ZA POZORNOST! Kontakt: ales.velisek@grafton.cz


Stáhnout ppt "Www.Grafton.cz JAK NALÉZT PRACOVNÍ UPLATNĚNÍ? ALEŠ VELÍSEK Motto: „Štěstí přeje připraveným”"

Podobné prezentace


Reklamy Google