Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_ 32_INOVACE_Čj.Žá.13. = curriculum vitae - z latiny  přeloženo znamená běh života  zkratka CV  přikládá se nejčastěji k žádosti o zaměstnání,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_ 32_INOVACE_Čj.Žá.13. = curriculum vitae - z latiny  přeloženo znamená běh života  zkratka CV  přikládá se nejčastěji k žádosti o zaměstnání,"— Transkript prezentace:

1 VY_ 32_INOVACE_Čj.Žá.13

2

3 = curriculum vitae - z latiny  přeloženo znamená běh života  zkratka CV  přikládá se nejčastěji k žádosti o zaměstnání, jako součást přihlášky nebo žádosti apod.  Má za úkol nás představit a vyzdvihnout naše schopnosti a přednosti  Zaměstnavatelé často chtějí pro ověření pravdivosti doložit příslušné doklady – např. kopie maturitního vysvědčení apod.

4 StrukturovanýKlasický  Vypracován v bodech  Stručný  Přehledný  Většinou zaměstnavatelů upřednostňovaný  Vypracován jako souvislý text  Členěný do odstavců  Větší prostor pro vyjádření  Náročnější na vypracování (stylistika, stavba vět…)

5  Uvádíme pravdivé údaje  Objektivnost  Údaje nijak nehodnotíme (na maturitním vysvědčení mám tři čtyřky, protože komise nebyla spravedlivá )  Nezamlčujeme podstatné informace  Soustřeďujeme se na fakta, která jsou důležitá pro daný účel (potenciálního zaměstnavatele zajímá především naše vzdělání a profesní minulost, nikoli naši sourozenci)

6  Osobní údaje – jméno a příjmení datum a místo narození současné bydliště rodinný stav (svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec) kontakt (mailovou adresu, telefon)

7  Studium (typ školy, doba studia nebo rok ukončení, způsob ukončení – maturitní zkouška, státní zkouška) jednotlivé školy řadíme od posledně ukončené (VŠ – SŠ – ZŠ)  Dosavadní zaměstnání (název zaměstnavatele, doba zaměstnání, pracovní zařazení, příp. získané zkušenosti) opět řadíme od posledního/současného zaměstnání k tomu prvnímu

8  Další dovednosti a zájmy (řidičský průkaz, znalost cizích jazyků a její úroveň, práce na PC)  Dosažené úspěchy  Zdravotní stav a bezúhonnost (dobrý - s omezením, čistý trestní rejstřík)

9 Jmenuji se Rudolf Lesný. Narodil jsem se 28.4.1997 v Plzni. Nyní trvale žiji v Bělé nad Radbuzou, Za Pivovarem 84. Moje matka Jana Lesná pracuje jako úřednice Městského úřadu v Domažlicích. Můj otec Ferdinand Lesný vlastní firmu na výrobu autopotahů. Mám staršího bratra Josefa, který studuje Filozofickou fakultu UK v Praze. Od roku 2003 navštěvuji Základní školu v Bělé nad Radbuzou. Nyní jsem žákem 9. ročníku. Od 3. třídy se učím angličtinu a od 6. třídy také němčinu. Mezi mé zájmy patří především sport. Navštěvuji atletický kroužek, pravidelně se zúčastňuji atletických soutěží. Již dvakrát jsem se stal vítězem Bělské pětky. Rád poslouchám moderní hudbu. Můj zdravotní stav je dobrý. V budoucnu bych rád studoval na sportovním gymnáziu a později na FTVS v Praze. Mým snem je stát se trenérem. V Bělé nad Radbuzou dne 6.10.2010 Rudolf Lesný

10  Osobní údaje:  Studium:  Zaměstnání:  Dovednosti a schopnosti:  Zájmy:  Zdravotní stav:

11  Zpracujte svůj vlastní strukturovaný životopis

12 VY_ 32_INOVACE_Čj.Žá.13


Stáhnout ppt "VY_ 32_INOVACE_Čj.Žá.13. = curriculum vitae - z latiny  přeloženo znamená běh života  zkratka CV  přikládá se nejčastěji k žádosti o zaměstnání,"

Podobné prezentace


Reklamy Google